Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan aki soha nem...

Van itt olyan aki soha nem szedett terhesvitamint?

Figyelt kérdés
Lett valami baja a babának?
2018. ápr. 10. 10:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Jelen. Egészségesen táplálkoztam, sokat sétáltam, mindkét gyerekem nagykönyv szerint fejlődik, egészségesek, ügyesek, okosak, elevenek.
2018. ápr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Ezek a vitaminok nem a babának kellenek, hanem neked. A baba elveszi azt a vitamin- és ásványi anyag mennyiséget, amire szüksége van, neki nem lesz baja bogyó nélkül sem. Viszont neked lehet hiánybetegséged, ezért fontos. Ha a pénz a baj, a DM saját márkása 900 ft, 2 havi adag és ugyanaz van benne, mint a túlárazott márkásokban. 😊
2018. ápr. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Nem a babának kell a vitamin, hanem a kismamának


Nem szedtem egyikkel sem, ráadásul szörnyen egészségtelenül is táplálkoztam, mégis teljesen egészégesek

2018. ápr. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
19%
Jelen! 3/3 semmit nem szedtem mert csak hizik tole a baba is meg en is. Egeszseges vitamindus taplalkozasra eskuszok es a dokim is ezt javasolta, illetve azt h csak azt a sok szar kismamavitamint ne
2018. ápr. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A terhesvitamin nem a babának kell, hanem a kismamának! A baba így is-úgy is elveszi tőled azt amire neki szüksége van. Neked kell a vitamin, hogy amit a baba “elszívott” tőled, azt vissza pótold!
2018. ápr. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindent kihánytam egész terhesség alatt, így se vitamint nem tudtam szedni, se normálisan táplálkozni. A baba egészséges, nekem tönkrementek a fogaim és nagyon durva vashiányom lett.
2018. ápr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Igen, nagynéném. Nyitott gerinccel született a baba.
2018. ápr. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

7es valószínüleg mem azért mert nem szedett vitamint.


Én se szedtem, csak vasat de azt muszáj volt mert az alsó érték alatt volt jóval.


A dokim nem is ajánlotta a vitamint.

2018. ápr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A baba jó eséllyel ha neked nincsenek vizamin és ásványianyag hiányaid a terhesség előtt, akkor egészséges lesz.


Neked lesz bajod.


Ahhoz nagyon-nagyon oda kell figyelni a táplálkozàsra, és az étellel be kell vinni mindent, ami nrked kell.


Baja a vashiánytól lehet a babának pl

Vérszegény leszel... Nem lesz elég hemoglobin, ami az oxigént szállîtja. Ennek ugye vannak következményei.. Mind a babára, mind a "mamára"


Persze ez nem azt helenti, hogy terhesvitamin kell, hanem az, hogy így, vagy úgx a saját vitamin és ásványianyagháztartásod rendben legyen.


Ha megy "mesterséges" kiegészítő nélkül, akkor az is jó.... De ez ritka


Pl lehet most nem görcsöl a lábad a Magnéziumhoánytól és kalcium hiánytól, de 40-50 èvesen nem kicsit lesz csontritkulásod amiatt, mert a baba a csontjaihoz azt vette el, ami a tiedhez is kellett volna...


Ér ez havi 1500 ft-ot? ( dm vitamin plusz Mg plusz Ca kb ennyi havonta)


Vagy persze nagyobb anyagi ráfordítással a megfelelő táplálék ( nem a "spanyol" paprika)

2018. ápr. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jelen. Inkább gyümölcsöt ettem sokat sokkal jobban esett . Soha egy értékem nem volt rossz ,pedig az egyik vérvételre úgy mentem hogy közölték lehet alacsonyabb lesz a vasam mint kellene (általánosítottak) de megsem mozdult .
2018. ápr. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!