Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki nem szedett terhesvitamint...

Aki nem szedett terhesvitamint meg egyéb szirszrokat, az kiegyensúlyozott táplálkozás mellett, hogyan érezte magát a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
2015. júl. 27. 16:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon jól, csak kicsit fáradtan néha, amikor 14 óra munka után hazaértem.

Időre született egészséges fiam lett.

2015. júl. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
valami vitainhiányom biztos volt(amely időzakban nem ettem terhesvitaint)mert hol a tejet kívántam nagyon(kálciumhiány)hol a sós, sajtos rudakat(talán szénhidrát hiány)ill fűszeres, olajos kaják egyszerűen visszaköszöntek, hol meg simán nem volt étvágy se, csak depi
2015. júl. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

A 7-11 hét között volt pár rosszullétem napközben, de sosem hánytam, csak émelygés volt.

A közérzetem végig szuper volt, végig pörögtem, állandó mehetnékem volt. Dolgoztam a 36. hétig.

Egy lakodalmat végigtáncoltam a félidőben, ezen az éjszakán vettem be kettő szem magnéziumot.

A vizesedés miatt a végére 25 kg-ot híztam, a szülés után 2 hónappal már semmi plussz nem volt rajtam.

Szóval én élveztem a 9 hónap minden pillanatát, 39. héten egészséges kislányom született.

2015. júl. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

Engem mindenki támad, hogy miért nem szedek mindenféle vitaminokat, különösen a védőnő... (a gyógyszergyári érdekeltsége miatt), de az ő véleménye abszolút nem érdekel :) Én nem érzem fáradtnak magam egyáltalán, de én már a 32. héttől nem dolgozok. Igazából én nem változtattam a szokásaimon. De érdekel, hogy mások mit tapasztaltak.

2015. júl. 27. 16:19
 5/26 anonim ***** válasza:
45%

a terhesvitamin egy multivitamin amúgy, az egyéb "szirszarokat" meg az orvos ajánlására szeded, ha ő úgy gondolja...(folsav, magnézium, vas stb)

ezeket normál táplálkozás mellett szinte lehetetlen megfelelő mennyiségben bevinni. Persze most jön a duma, hogy régen is megvoltak vitaminok nélkül. Igen, csak régen sokkal többeknek romlott el a foga pl, ráadásul régen nem génmódosított zöldségeket ettél.

Nekem kertem van, minden bio, mindent magam termelek és ezeket ettem a terhességem alatt. Emellett vitamint is szedtem, mert bár régen sose hittem a vitaminokban, a fogaimat nagyon féltem...hogy volt e értelme a terhes (multi) vitaminnak, arra van két pro és egy kontra érvem..

- magas lázas 3-4 napos, kritikus terhességi hétben bekövetkező időszak ellenére is egészségesen született a babám

- a fogaim borzalmasak, 20 évesen már egy kihúzott és 8 gyökérkezelt fogam volt, de a terhességem elejétől a szoptatásom végéig még egy lukam se lett...


az ellenérv:

- kétszer is beteg voltam a terhességem során pedig alapból 3 évente ha beteg vagyok...


ezek utá dönts te, én nem spórolnék, ha nem is elevitet meg ilyesmit, de multi vitamint érdemes szedned, mert a baba úgyis elveszi ami neki kell, nem őt fogod károsítani hanem saját magad adott esetben. A többit illetően meg (folsav, vas) tájékozódj az orvostól, vasat úgyis felírnak ha kell, a folsavval én nem szórakoznék, szednék mindenképp.

2015. júl. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
44%

1 vagyok.

Először SZTK-s dokihoz mentem, ő minden szart felírt nekem (folsav, vas, magnézium, terhesvitamin).

14.héten mentem először magán dokihoz, akkor kérdeztem, hogy muszáj ezt mind szedni??? Mert utálok minden bogyót. Azt mondta, hogy ha normálisan változatosan étkezem, akkor nem kell. 12. hétig ajánlott a folsav, és ennyi. onnantól nem szedtem semmit, 37. hétig dolgoztam sörözőben 14 órás műszakban...

2015. júl. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Kedves 4. köszönjük a válaszodat, egyáltalán nem erre voltam kíváncsi.
2015. júl. 27. 16:24
 8/26 A kérdező kommentje:
Vagyis 5., biztos azért keverem a számokat már, mert nem szedtem Elevitet. Hahaha
2015. júl. 27. 16:25
 9/26 anonim ***** válasza:
igazad van, offolás volt...csak a jó szándék vezérelt...mint írtam én sem voltam soha vitamin mániás...de ebben az esetben kivételt tettem, és neked is csak segíteni akartam a válaszommal. Sajnálom, hogy nyűg volt neked.
2015. júl. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Én nem szedtem egyik terhességem alatt sem.

Első terhesség alatt a fejem fájt állandóan, feljött mindig a savam (de ez terhesség előtt kicsivel kezdődött), ezeken kívül teljesen jól voltam, 41. héten indított szülésem volt, teljesen egészséges baba született, azóta sincs sose semmi baja.

Második terhesség kicsit nehezebb volt mert a nagyobbat is el kellett látni, ráadásul csak 16 hónap van köztük vagyis ő sem olyan nagy... vele is a savam jött fel mindig ezenkívül nem volt gond. 38 héten indult be a szülés. A baba egy kis rendellenességgel született amit meg kellett műteni azóta rendben van, 6 hetes. Viszont kérdeztem a dokit ez akkor is így lett volna ha szedem a vitamint, nem számított volna.

2015. júl. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!