Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukor tehelés várakozasi...

Cukor tehelés várakozasi idejében mit lehet és mit nem csinálni?

Figyelt kérdés

Enni nem 2 órán keresztül az ok. De van ahol azt írják utana lehet sőt kell vizet inni van ahol meg azt írják tilos. Van ahol azt írják nem szabad mászkálni van ahol meg el lehet menni és 2 óra múlva kell vissza menni.

Szóval szabad e inni utána vizet és tényleg egy helyben jobb ülni?

Volt aki azt mondta jobb utána mozogni sétalni mert ha nem akkor tuti magas lesz a cukrom...



2018. ápr. 16. 13:04
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Zalaegerszegen pisilni sem lehet elmenni a kettő vérvétel között. Sem enni, sem inni, és ott kell üldögélni a váróban.
2018. ápr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Hát ez fura úgy látom mindenhol más a szokás. Nem értem miért nem egységes mindenhol...
2018. ápr. 16. 14:22
 13/29 anonim ***** válasza:
60%

14.07 vagyok. szerintem azért nem egységes a gyakorlat, mert az egész vizsgálat pontosan annyira precíz...


Gondolj csak bele: hogyan is lehetne összehasonlítani egy alapvetően gyors anyagcserét egy lassúval, egy 50 kg-s szervezetet egy 90 kg-sal, egy sok édesség evőt egy édeset nem szeretővel (akinek a szervezete sincs hozzászokva a cukorhoz). Mindenkinek ugyan annyi cukrot kell bevinnie, a szervezetük meg totál máshogy működik - hogyan lehetne megbízható az eredmény??


Hülyeség az egész, én a harmadik és negyedik gyerekkel meg sem csináltattam...

2018. ápr. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
41%
Azért nem egységes mindenhol, mert tojnak rá. Mindenki saját magáért felelős, az egészségügy sem kivétel ez alól. (Hogy csak egy kiragadott példát mondjak, 4 éven át nem vették észre, hogy inzulinrezisztens vagyok, több orvos is vizsgált.) Ha jót akarsz és törődsz magatokkal, akkor betartod a szabályokat, akkor is, ha erre külön nem kér meg rá senki sem. Mert a biológia nem változik sem Budapesten, sem Zalaegerszegen, sem máshol. Ha terhelés közben eszel, iszol vagy mozogsz, az érték nem lesz megfelelő. Már tudod ezt. Hogy mit kezdesz az információval, a te felelősséged. Nem a nővérkéé.
2018. ápr. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
73%
A vizsgálat nem hülyeség. A terhességi cukorbetegség pedig káros a gyerekre és az anyára egyaránt. Az eredményeket pont az eltérések miatt nézik skálában és nem egy pontban. De könnyebb leszrni, mint tanulni, belátom.
2018. ápr. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
54%
Én elmentem addig nagybevásárolni, postára, ügyeket intézni, mindezt kocsival, én vezettem. Sima szénsavmentes vizet is ittam.
2018. ápr. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
57%

"Nagyon fontos, hogy a glükóz elfogyasztása után 2 óráig nyugalomban kell ülnöd, nem ehetsz és ihatsz továbbra sem, különben az eredmény nem megfelelő. Abban az esetben, ha sétálsz, mozogsz, több glükózt hasznosít a szervezeted, így nem a normál glükózfelhasználást mutatja majd az eredmény."


A dietetikust személyesen is ismerem, kiváló szakember.


A forrás pedig: [link]

2018. ápr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
55%

Egyszerű oka van annak hogy hol mit engednek: van ahol komolyan veszik azt hogy mennyire veszélyes lehet a diabétesz a magzatra és az anyára nézve és ahol marhára szarnak bele csak legyenek túl rajta mert úgy állnak hozzá mint a primitív 13-as válaszoló akiben annyira túlteng a felelősségtudat hogy ekkora áldozatra sem képes a benne fejlődő gyerekért. Nyilván az egész hülyeség és a diabéteszeseknek csak több vizet kéne inni hogy felgyorsuljon az anyagcseréjük vagy ledobni pár kilót és máris nem lennének cukorbetegek...

Amikor én voltam akkor pl. volt egy nő aki elájult és őt utána ott helyben ellátták azonnal, remélem akit szélnek eresztenek erre a két órára azt majd ellátják a postán meg az Aldiban ha rosszul lesz...

2018. ápr. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk lehet keveset inni,pisilni és kicsit mozogni is. Én átmentem az utca másik oldalán lévő postára,meg a szomszédos épületbe egy vérvételi eredményért. De,én tudom,hogy soha nem volt baj a cukrommal. Már háromszor voltam terhes,minden alkalommal három cukorterhelésem volt,mert édesapám 2.tipusú cukorbeteg.
2018. ápr. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
75%

"Soha nem volt baj a cukrommal.."


Pont a 2es diabetesz az, ami idősebb korban alakul ki. Ami tegnap nem volt, nem biztos, hogy holnap sem lesz.

2018. ápr. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!