Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetes várandós vagyok,...

17 hetes várandós vagyok, nemrég új munkahelyre kerültem ( nem tudják, hogy terhes vagyok. ) A baj az, hogy 8 vagy 12 órákat állni kell, és iszonyat hangos a gépek zaja (én is csak füldugóval viselem el). Ez árt a baba egészségének, hallásának, ugye?

Figyelt kérdés
sajnos abba a helyzetbe kényszerültem hogy másállapotban kell munkát keresnem. gyárban, operátorként... gondolom a baba egészsége miatt abba kell hagynom. Értelmes válaszokat köszönöm :)

2018. ápr. 19. 18:21
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
50%

A szemtelen még enyhe kifejezés..

Arról pedig, hogy valamiből élni kell még azelőtt kéne gondoskodni és gondolkodni, mielőtt sikeresen összehozol egy gyereket és nem utána kapkodni a fejünket, hogy nincs megfelelő háttér és átb*aszni mást, csak hogy nekem jobb legyen! Aljas dolog, hogy a terhes nők kihasználják a helyzetüket és azért mert sikeresen szét tudtak tenni a lábukat, azt hiszik már hazudhatnak és atverhetnek más embereket... Igen, ha tudta volna a munkáltató, hogy terhes vagy, nyilván nem vesz fel, teljesen érthetően, hisz ki a fenének van olyan “munkaerőre” szüksége, aki csak azért jött, hogy 3-4 hónap meló után, szépen lelépjen évekre..?!

Bírom, hogy mindig csak az egyik oldalt nézik és természetesen a terhes nőket kell mindenesetben sajnálni és ő nekik el kell nézni azt is, hogy aljas módon hazudnak, csak mert terhesek. Hát ez nem így működik. Úgyis ki fog derülni, h terhes vagy ne aggódj és majd mikor egy szempillantás alatt repít a főnök, elgondolkozhatsz magadon...

2018. ápr. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
74%

Nem támogatom a munkáltató átverését, de: a törvény változott jopár éve, már nem köteles a muhnkavallalo közölni a terhesség tényét. Kivétel a munkaköri alkalmassági vizsgálat, ahol ha kérdezik, el kell mondani. Ha a kérdésre nemmel felelt és tudta már akkor is, hogy terhes, a munkavallalo továbbra is megszüntetheti a munkaviszonyt a próbaidő lejárt a utan is. Ha a kérdés fel sem merült, akkor a munkakör terhesek számára nem veszelyes, ergo a kérdez ő simán dolgozhat, ameddig tud.

Nem tudni a hátteret, hogy miért kényszerült ebbe a helyzetbe,nem kellene látatlanban ítélkezni.

2018. ápr. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
65%

Itt nem arról van szó, hogy dolgozott valahol a kérdező és közben teherbeesett, az más esett. Akkor én sem tartom korrektnek, hogy valakit pusztán emiatt kicsapjanak és nem is teheti meg a munkáltató. DE az hogy pontosan tudja h 4 hónapos terhes és max még pár hónapot tud dolgozni és így megy el egy új munkahelyre, ahol ezt szepen titokban tartja, majd a próbaidő leteltével benyogi, hogy bocs terhes vagyok, pár évre most lelepek, na az aljas, szemét dolog!

Nem kell mostmár előhozakodni azzal, hogy nem tudod a hátterét..! Egy gyereket úgy kell vállalni, hogy megvan hozza a szükséges háttér és nem mást atverve kell menetközben gondoskodni erről! A kérdező tudatosan vállalt gyereket, úgyhogy most nem ezzel kell takarózni. Pontosan tudja az ember, hogy egy gyerek nem játék és móka és nme is pénzben kerül. Egészen addig nem kell gyereket vállalni, amíg nem bírod normálisan eltartani. És ez alá nem tartozik az, hogy átverek másokat és kihasználom a helyzetemet, csak mert én terhes vagyok....

2018. ápr. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Egyszerűdített foglalkoztatás keretein belül voltam àpoló kórhàzban, jo 1 honap volt mire észrevettem a terhességet. Egyébként 2 szakmàm és érettségim van.

Az egyszerűsitett foglalkoztatás nem ad se tàppénzt, se betegállományt.

#11-es, igazi csőlátású, kő bunkó vagy, remélem neked is van gyereked, és az ő anyjukról is ezt gondolod." csak széttette a lábàt"... grazulálok, emberségből jeles, talàn az emberiség is kihalt màr volna, nem, ha nem teszi szét a lábàt egy asszony sem. Idióta

2018. ápr. 20. 20:37
 15/26 anonim ***** válasza:
16%

A stílus maga az ember. :) Látszik neked milyen stílusod van, eléggé primitív azt azért meg kell hagyni.

Nincs gyerekem, és én magam is nő vagyok, csak hogy tisztázzuk, de 100% biztonsággal mondom neked, SOHA nem jutna eszembe másokat átverni, csak mert én menetközben jöttem ra, hogy amúgy terhes vagyok és kéne pénz. Ha valaha úgy alakulna h szülnék, csak és kizárólag akkor tennem, ha megvan hozzá a megfelelő anyagi háttér és nem kell beetetnem senkit azzal, hogy jó munkaerő leszek, aztán pár hónap után lelépek évekre babazni...!!! Ha egyszer tudom, hogy már x hónapos terhes vagyok, akkor nem új munkahelyre megyek és szemet, sunyi módon titkolom azt a szimpla tényt, hogy sokáig nem számíthatnak rám, hanme szépen maradok a seggemen, ahol eddig is dolgoztam.

Amúgy nem tudom mit kéred itt ki magadnak, hogy “szét tetted a lábadat”. Talán nem így lesz a gyerek...? Vagy a gólya hozza? Nem kel az alszenteskedes, amúgy pedig ha már szülök, akkor MAGAMNAK szülök és nem az emberiség kedvéért... Egy nőnek sem kötelessége gyereket gyártani, pláne nem azért, hogy az emberiség ki ne halljon, “kedves” idióta kismami.

2018. ápr. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
95%
A te stílusod is bicskanyitogató, utolsó.
2018. ápr. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem meg az a bicskanyitogató, ahogy a kérdező és a hozzá hasonló nők aljas módon kihasználják a terhesseguket és gond nélkül hazudnak. Na ez valóban bicskanyitogató. És maradjunk annyiban, hogy nem én illettem különféle trágárságokkal a roppant őszinte kérdezőt, hanem éppenséggel ő. Utána meg csodálkoznak, ha a másik Ugyanolyan hangnemben reagál. Vagy ez is csak a terhesek kiváltsága...? Ők nevezhetnek másokat bunkónak, idiótának, de ha más meri tenni akkor vérig vannak sértve vagy hogy is van ez...?
2018. ápr. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
65%
Nem hazudott. Jópár éve nem kötelező a terhességet bejelenteni.
2018. ápr. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
46%
Hagyjátok már a 69-est egy gyermekgyűlölő chidlfree...nem kell vele foglalkozni.
2018. ápr. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
26%
Csak hogy pontosan tisztában van azzal mindenki, hogyha 4 hónapos terhesen akar új munkahelyre menni, nagyon nagy eséllyel nem veszik fel, ami érthető, hisz alig tud még pár hónapot dolgozni és utána szépen eltűnik évekre. Egy normális munkáltatónak nincs szüksége ilyen munkaerőre. Normál esetben hosszútávra keresik az embereket, akik megbízhatóak és lehet a munkájukra számítani! A kérdező szándékosan elhallgatta azt az apró tényt, miszerint már lassan félidős terhes, ezzel igen is atverve a főnökét. Szeretem mikor mindig csak az egyik oldalt, még hozza a szegény terhes nő oldalát nézi mindenki. Kiváncsi lennék, ha te lennél a munkáltató és szükséged van emberre, kb 1 hónap keresgélés után végre találsz egy új munkaerőt, akire számítasz, aztán az cuki módon benyögi a próbaidő végével hogy bocs terhes vagyok, leleptem egy 2-3 évre, akkor mégis mint szólnának sokan ehhez. Számítottak ra, ő pedig becsapta őket, csak mert számára úgy volt kényelmes. Ezért mondom, hogy nagyon sok nő kihasználja a helyzetet, azt hogy ő terhes, mintha ettől ő felsőbbrendű lenne és azt hiszi már jogában áll másoknak szánt szándékkal keresztbe tenni.
2018. ápr. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!