Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Autizmussal/asperger szindromá...

Autizmussal/asperger szindromával élö nöként merjek_e gyereket vállalni, illetve mekkora a kockázat, hogy az állapot öröklödik?

Figyelt kérdés
2018. máj. 9. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Genetikussal beszelj. Ne laikusokat kerdezz. Nem is ertem
2018. máj. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
7%
Az Asperger-autizmus nem örökletes.
2018. máj. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
2018. máj. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Nagy százalékban genetikai okai vannak és öröklődhet.
2018. máj. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem ártana inkább aktuális véleményeketfigyelembe venni és nem elavultakat!
2018. máj. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%
Ne csak az öröklődést vedd figyelembe, hanem azt is, hogy képes vagy-e olyan nevelést nyújtani a gyereknek, hogy testileg és lelkileg is egészséges és kiegyensúlyozott felnőtt váljon belőle. Én nem vállalnék a helyedben, mint ahogyan magam sem vállaltam, pedig "csak" szorongásos betegségem van.
2018. máj. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Már nem azért de rengeteg papíron egészséges ember van aki borzalmas szülő, nem hiszem, hogy ha egy aspergeres úgy dönt, hogy gyereket vállal, akkor rosszabb lenne ezeknél.
2018. máj. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
Egy nagy àllami cégnél vagyok, a főosztàlyvezetőmnek aspergere van. Normális, értelmes ember 3 gyerekkel....
2018. máj. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van ismerősöm aki rajta van a spektrumon és van két gyereke. Szerintem jó anya, valamint az egyik gyereke is rajta van a spektrumon.
2018. máj. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!