Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Könnyített munka. Hogy is van ez?

Könnyített munka. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Mikor kiderült,hogy babát várok,könnyített munkát kértem a melóba. Azt mondták,hogy a régi helyemen nem maradhatok,de keresnek a gyáron belül egy másik helyet. Ennek már 1,5 hete,de még semmi. Ezekre a napokra kapok én valami pénzt,vagy itt maradok fizetés nélkül júniusba?
2018. máj. 13. 22:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Ezt talán a főnöködtől kellene megkérdezni.
2018. máj. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem dolgozol most? Akkor valószínű hogy kiírt a főnököd szabadságra. Ha viszont rosszindulatú, akkor kirúghat rendkívüli felmondással, mondván nem jártál be dolgozni
2018. máj. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

1,5 hete nem jársz be dolgozni "csak úgy" mert nem szóltak?

Azért ilyenkor is az a minimum, hogy munkakezdésre ott vagy, maximum nem veszed fel a munkát, ha olyan, hogy a nőgyógyász és fogl.eü orvos javaslata szerint állapotosan nem végezhető.

De ehhez az is kell, hogy horvosi javaslatoid legyen a könnyítésről, nem pedig te úgy gondolod, hogy ez neked nehéz, problémás munkakör.

2018. máj. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Talán ők mondták,h addig maradjak otthon,amég nem találnak könnyített munkát nekem. Ezek a napok igazoltak, a kérdés,hogy jár e érte pénz vagy sem. Mert ha nem tudnak adni könnyített munkát,akkor is fizetniük kell a béremet.
2018. máj. 14. 08:54
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Kerdes, hogy mivel igazoljak a napokat. Ha valójában semmivel, akkor nem kapsz pénzt. Ha szabadsággal, akkor kapsz annyit, amennyi a szabadság idejére jár.
2018. máj. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jár érte semmi, max, ha volt még ennyi szabadsagod. Írásban rögzítették, hogy otthon maradsz, amíg nem találnak neked más munkát? Vagy csak szóban hangzott el? Tanúd van rá?


Én tuti felhívnám a helyedben az illetékest, rakerdeznêk

2018. máj. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A könnyített munkát nem neked kell kérned, és nem bemondásra megy, hogy "azt hiszem, ezt én nem csinálom terhesen, mert megerőltető", hanem elmész üzemorvoshoz, megmondod terhes vagy, és ő megmondja, hogy ez a munkakör nem tölthető be terhesen.

Ezzel a papírral mész a főnökhöz, és papíron kéred a könnyített munkát.


És ha most közli, hogy felmond, mert nem jártál be dolgozni, és ő nem tudja miért nem tetted? Akkor mit teszel?

2018. máj. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Papíron van rögzítve,h könnyített munkát keresnek. Terhesen nem rúghatnak ki,úgy tudom.
2018. máj. 14. 09:51
 9/13 A kérdező kommentje:
És azzal a törvénnyel tisztában vagytok,hogy ha nem kapok könnyített munkát,akkor az alapbéremet kell fizetniük?
2018. máj. 14. 10:00
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

Alapesetben valóban védett vagy terhesség alatt/miatt. De ez nem vonatkozik többek között a rendkívüli felmondásra. Arra pedig pont megfelelő indok, ha nem jársz be dolgozni.

Valóban létezik olyan, hogy ha nem tud könnyített munkát adni, akkor fizeti az allasidodet, te pedig nem dolgozol, de ezt azért szoktak közölni és nem 1,5 hét után...

2018. máj. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!