Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van aki azért íratta ki magát...

Van aki azért íratta ki magát táppénzre már a terhesség elején, mert utálta a munkahelyét?

Figyelt kérdés

Kezd nagyon tele lenni mindenem a munkahelyemmel és a kollégákkal, a főnökről nem is beszélve.

Csak azért nem hagytam ott őket, mert már terhesen hülyeség lenne felmondani. De nem fogom tudni elviselni ezt még hónapokig, megkérném a dokit, hogy a 2. trimesztertől írjon ki táppénzre.

Járt már valaki így? Nem kötöttek bele?

Én sem így szerettem volna, meg anyagilag is jobb lenne végig vagy legalábbis majdnem végig dolgozni, de ezt a stresszt meg ezt a társaságot nem bírom tovább. Minden nap gyomorgörccsel megyek be.


2018. máj. 14. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Ne foglalkozz azzal, hogy más mit csinálna a helyedbe.Ha az orvosod kiír akkor neked megjár a táppénz és ennyi.A munkahelyen nem köthetnek beléd, max nem vesznek vissza ,de érzéseim szerint nem is nagyon szeretnél oda visszamenni melózni majd ha akkora lesz a baba.Szóval semmi veszteni valód.
2018. máj. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
Kb.én is így voltam mint te.Feszült volt a hangulat,egymást "nyírták"az emberek.Ráadásul még fizikai munka is.Tudtak volna könnyített munkát adni de ott meg hideg és zaj volt hiába ültem volna.Ráadásul az előző terhességem nem jól végződött úgyhogy kockáztatni se akartam.Van az a munkahely ahol maradnék majdnem a végéig de ez nem az.Kilencedik héten kiirattam magam.A doki csak megkérdezte milyen munkát végzek,ennyi elég is volt.Te döntöd el mi a jó neked,mással ne foglalkozz.Anyagilag nyílván nem a legjobb,de a nyugalom előtt ilyen esetben szerintem semmi sem fontosabb.
2018. máj. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
A legtöbben így teszik.Nem foglalkozz semmivel csak a babával,és irasd ki magad.
2018. máj. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%

Igen, a harmadik hónaptól.

Velem megértő volt mindenki, azonnal kiírtak, mivel egészségügyi intézményben dolgoztam, és azt gondolták biztos azért megyek ilyen hamar, mert vigyázni szeretnék magamra. Persze ezért is, de leginkább a hangulat miatt szerettem volna mihamarabb távozni.

Ha gyomorgörccsel mész be, feszült vagy, kimerült stb...a munka miatt nyugodtan írasd ki magad. Igen anayailag biztos jobb lenne még maradni, de ha megtehetitek legyen a babád az első.

2018. máj. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!