Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az lehetséges, hogy valaki...

Az lehetséges, hogy valaki nagyon vékony testalkatú, feszes bőrű, mégsem reped ki a hasa terhesség során?

Figyelt kérdés
Igen, tudom, hogy a striák főként genetikai meghatározottságúak, de most a 7. hónapban vagyok és minden este és napközben is sokszor úgy érzem, hogy na most fog szétrepedni a hasam, annyira feszül rajta a bőr. Mandulaolajjal kenem egyébként. Tehát, hogy néha a "fizikailag" érzem képtelenségnek, hogy ne repedjen szét az elkövetkezendő 2 hónapban... (Azt azért megjegyezném, a baba egészséges növekedése és megszületése a legfontosabb, akár teljesen csíkosbőrű is lehetek!!! De kíváncsi lennék, van-e olyan, hogy a tényleg feszes bőr ilyen jól bírja a tágulást?)

2018. máj. 16. 14:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én hasam nem lett csíkos, viszont a combom, derekam és a mellem annál inkább. Utóbbi már a legelejétől, a többi csak a végén repedt szét.
2018. máj. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én se lettem csíkos, 46 kilóval kezdtem a terhességet. Mondjuk nem lett óriásbabám.
2018. máj. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 40. hétig semmi gond nem volt. Túlhordtam és abban az egy hétben a derekamon, a köldököm alatti részen és a combomon is lettek striák. Bár akkor vizesedtem is már rendesen, előtte nem.

Barátnőm két gyermeket szült, megúszta stria nélkül, pedig ő is nagyon vékony volt.

Szerintem jó esélyed van, hogy megúszd. Kend szorgalmasan és igyál jó sok folyadékot.

2018. máj. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen, nekem egy csíkom sem lett, pedig terhesség előtt semmit sem lehetett felcsípni a hasamról vagy a derekamról, olyan minimális testzsírom és feszes bőröm volt(16%).


A bőröm viszont nem ugrott teljesen vissza, minimálisan kinyúlt(kb egy centis kis valamit lehet felcsípni), bár a testzsírom is nőtt.

2018. máj. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én az 1-es válaszolóhoz hasonlóan jártam.A combom nagyon ronda lett, de pont annyira, hogy nadrág takarja.

Pedig tutira vettem, hogy a hasamon annyi a bőrnek,mert hatalmas volt a pocak.

2018. máj. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A combon mitől lesz egyébként, hízástól (növekedéstől) vagy a ránehezedő terheléstől? Vagy ez a kettő együtt?
2018. máj. 16. 15:31
 7/11 anonim ***** válasza:
Én nem voltam nagyon sovány 53-55kg-al kezdtem. Egészen 8 hó végéig nem volt semmi csíkom. A 9.hónap elején lett hiába kentem. Most 8 hós a fiam már alig látszik mondjuk nem lettem tele csíkokkal. Ezt azért írtam le,hogy nem zárja ki azt,hogy most nem vagy csíkos és kenegeted. De,ha még nem vagy csíkos akkor brutálisan nem leszel olyan. Nekem combomon nem volt mellem sem lett csíkos. Boldog babavárást. ☺
2018. máj. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

Nem hiszem, hogy összefügg. Én kerek 70 kg voltam 165 centihez, amikor teherbe estem. Tehát nem kimondottan voltam "vékony testalkatú és feszes bőrű", mégis az utolsó 1 hónapban úgy szétrepedt a hasamon a bőr, mint annak a rendje. :( Namármost akkor ugyanez fordítva (vékony alkat, feszes bőr, nem kirepedés) miért ne történhetne meg?


Ez genetika sokkal inkább. Ha az anyád, nagyanyád, stb. hasa kirepedt, akkot tökmindegy mivel kened, igen jó eséllyel a tiéd is ki fog.


Láttam NST-vizsgálaton olyan nőket, akik nálam jóval vékonyabbak voltak, sőt ránézésre még a hasuk is nagyobb volt, mégsem volt rajtuk egyetlen csík sem.

2018. máj. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

53 kg-mal lettem terhes mindkétszer. Első babát végigvittem, 3915-tel született, második a 38. héten született 3740-nel. Soha nem kentem semmivel magamat, és egyetlen striám sem lett sehol és a hasam is visszahúzódott.

Nagyon szerencsés vagyok ebből a szempontból.

2018. máj. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kereken 20 hetes vagyok. A hasamon egy darab sincs, se combon, se derekon. Viszont a mellem nagyon. De nem kenem semmivel.

Kb 55-56 kiloval kezdhettem. Most vagyok 61-62. Atlagos pocakom van.

Noverem az elsovel 8 kilot a masodikkal majd 20at szedett fel a hasa egyszer se lett csikos, a melle neki is. Viszont anyanak csikos lett.

2018. máj. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!