Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhesen mennél nyaralni?

6 hetes terhesen mennél nyaralni?

Figyelt kérdés

Előre lefoglalt buszos utazásunk van Görögországba jövő héten, egy hét. Közben kiderült, hogy terhes vagyok, akkor leszek 6 hetes.

Bevállalnád?

Első terhességem, nincsenek egészségügyi problémáim.


2018. máj. 22. 06:49
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Mondjuk busszal én nem terhesen se mennék ilyen hosszú útra. Elvileg viszont semmi ártalmas nincs benne
2018. máj. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Ha egyébként is jártok ilyen utakra és tud a babáról az, akivel mész, akkor hajrá! Ha hányós kismama leszel, nem irigylem az utastársakat... 😄
2018. máj. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Max. úgy, ha íratnék vérhígítót illetve használnék kompressziós harisnyát.


Trombózishajlam nélkül is veszélyes egy ~22-28 órás buszos utazás, a terhesség pedig emeli a veszélyét.

(Mivel nekem van is hajlamom, a terhességet is végig szúrtam, nem terhesen se fizetünk be ilyen útra, repülővel is csak rövidre, injekcióval)


Egyébként Görögországgal és a tengerben való fürdőzéssel egy csöpp gond nincs.

2018. máj. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Én is 6 hetes vagyok, még nem hányok, de már erősen émelygek, buszon szerintem tuti kitaccsolnék. Lányommal anno 9 hetesen mentünk Prágába autóval, kb. 5x álltunk meg hányni. De lehet nálad meg nem lenne semmi.
2018. máj. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezted már. Ha nincs semmi gondod, akkor menjél, első trimeszter nem akadályoz semmiben, csak ha rosszul leszel az szívás.
2018. máj. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Nyugodtan menjél nincs benne semmi veszélyes. Max készülj pár zacskóval a hányás miatt.

A tengernél talán az extrémebb sportokat hagyd ki, de vízbe menni semmi akadálya.

2018. máj. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
En 7 hetesen 3/4 ora buszozas utan mar majdnem hanytam, annyira rosszul lettem tole, pedig nekem nem voltak hanyos tuneteim amig nem buszoztam.
2018. máj. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem mindegyik terhességnél a 6. hét betöltésével indultak az émelygős napok :o

Ez miatt én nem mennék, de egyébként szerintem semmi akadálya ;)

2018. máj. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!