Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet-e terhesen nyaralni...

Lehet-e terhesen nyaralni menni, fürdeni?

Figyelt kérdés

Most derült ki, hogy babát várok, de a nyaralás már fél éve le van foglalva. Egy hónap múlva indulnánk. Kb. 5hetes terhes lehetek. A doki egyből azt mondta, hogy mondjuk le a nyaralást, mert fő a biztonság.

Aki volt hasonló helyzetben leírná, hogy ilyen korai terhességgel elment-e nyaralni és fürdött-e? Tengerpartra mennénk, és ez lenne a nászutunk, mert tavaly nem sikerült eljutni, nagyon csalódott lennék, ha le kellene mondani.

Tapasztalatokat várok leginkább, nem véleményeket.


2015. jún. 24. 16:47
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
30%
Nyaralni igen, de fürdeni nem mernék. Egyébként ne haragudj, de akkor nem lennél csalódott ha elvetélnél?
2015. jún. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
96%

Addigra 9-10 hetes leszel. Ha egészséges vagy, menj nyugodtan, én a 2. gyerekemmel voltam félidős, amikor vízitúráztam. -)

Viszont, ha bármi gond van, ne kockáztass!

2015. jún. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
88%

Az én dokim engedte. Sőt nekem gerincproblémák miatt úsznom is kellett szinte végig.

De,ha végképp úgy van,akkor nyaralni menj el, és max. ne fürödj. Bár tengerpartra úgy nem sok értelme van elmenni.

2015. jún. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
70%
Mivel tengerre mentek nyugodtan, persze ha problémamentes vagy teljesen, nem fogsz barnázni vérezni erősen görcsölni és a többi.
2015. jún. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
65%

Én is csak a tengerhez megyek fürödni, bármennyire csábít a Balaton és mesterséges strandok. Egyedül a tengernél nem kaptam el soha semmit. A mesterséges strandokon gombától kezdve minden van.

Nem kell egy terhességet túlaggodalmaskodni. Ez nem betegség, hanem egy állapot, így is jól érezheted magad.

2015. jún. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Én a repülés miatt az endokrinológusom tanácsára lemondtam egy korzikai utat. Az első trimeszterben nagyon nem javasolta a repülést, egyébként fürödni a tengerben lehet, ott nincs fertőzésveszély. A legfontosabb szervei a 10. hétre fejlődnek ki, ha azután mentek, akkor már a repülés sem akkora gond, de azelőtt, hát nem tudom. Sokan vannak, akik bevállalják, sok orvos szerint lehet repülni. Az sem biztos, hogy pontosan hová mentek, kell-e oda védőoltás, mert ha igen, akkor mindenképpen le kell mondani, de ha pl. Európán belülre mentek, az szerintem bevállalható.


A másik szempont, ami miatt ilyenkor nem javasolják az utazást, az az, hogy nem lehet tudni, milyen tüneteid lesznek, pl. hányás. Illetve az orvosod jobban ismeri a helyzetedet, jobban látja a dolgokat, ő vizsgált meg, ha ő azt mondja, hogy ne menj, hát én biztos, hogy nem mennék, hanem áttenném máskorra.

2015. jún. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
82%
Tudom, hogy most le leszek pontozva, mert nem azt írom,mint a többiek, de ha nekem az orvos azt mondaná, hogy ne menjünk, akkor tutira nem mennék, mert ő az orvosom,ő vizsgált meg, tudja, hogy miért mondja amit mond. Nekem eszembe se lenne, hogy miután az orvos ellenezte,az után még feltegyek idegeneknek kérdést róla, és gondolkozzak, hogy menjek-e,és vad idegenek véleményére adjak, ne adj isten az alapján döntsek. Sajnos tudom milyen vetélni,hidd el,milliószor rosszabb, mint lemaradni egy utazásról. Tegyük fel, ha mégis lenne valami baj, mikor te az orvos ellenére elmész, akkor utána hogy fogod megemészteni, illetve megbocsájtani magadnak? Akik itt azt írják, hogy nyugodtan menj,hiába mondja az ellenkezőjét az orvosod, ők nem vállalnak érted semmi felelősséget, így könnyen mondják. Én a helyedben az orvosra hallgatnék. Máskor is el tudtok menni. Ennél több dologról is le kell majd mondani.
2015. jún. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és nekem ráadásul az utazás előtt pár nappal derült ki (félpanziós út, tengerparti, fantasztikus szállás, nagyon jó étterem,.. nem folytatom). Lehet, más hülyének néz, hogy nem mentem, de a férjemmel mindketten egyetértettünk abban, hogy most mi, azaz ki a legfontosabb, és nekem kifejezetten, és határozottan mondták, hogy ne menjek. Beszéld meg az orvosoddal, kérdezd meg tőle, hogy mi lenne, ha mégis mennél, és mondja el, hogy pontosan miért nem javasolja.
2015. jún. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek a 7-es válaszolóval.
2015. jún. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Olaszországba mennénk. Mint ahogy a végén is írtam tapasztalatokra lennék kíváncsi. Köszönöm mindenkinek a választ, nem döntöttem még el, van időm és ez csak az első orvosi látogatásom volt, a dokit is most láttam életemben először, semmit nem tud rólam, semmi eredményem nincs még, egy vérvételen sem voltam még, szóval nagyon sok mindentől függ még. Természetesen ha nagyon ellenkezik a doki és elmondja, hogy miért ne, biztos nem megyünk, mert nagyon szeretnénk ezt a babát és ez mindennél fontosabb.
2015. jún. 24. 20:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!