Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23. hétben vagyok és napi...

23. hétben vagyok és napi 5-6-ször is mensiszerű (tompa, nem különösebben fájdalmas) görcseim vannak. Aggódom! Az első trimeszterben volt ilyen, de a második trimeszterben is normális ez?

Figyelt kérdés
2008. okt. 30. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem méhösszehúzódáaid vannak, ami normális egészen addig, amíg nap 5-6 van belőle, és nem fájdalmas, inkább zavaró. Ne aggódj! :o) Szedjél magnéziumot, az segít.(Egy 26.hetet taposó kismama, ugyanilyen tünetekkel)
2008. okt. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tisztára parázok, nehogy koraszülés legyen.

Vagy ez már a Braxton Hicks kontrakció-nak nevezett méhösszehúzódás lenne???

2008. okt. 30. 19:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, ez már lehet az. Ne aggódj, mert azzal csak ártasz. Nem lesz koraszülés a vége, de ha ennyire aggódsz miatta, akkor valóban szedj magnéziumot. Az is segít, ha beülsz egy kád kellemesen meleg vízbe, szépen ellazulsz tőle. Ha mész legközelebb a dokihoz, vagy a védőnőhöz, azért beszélj velük, mert ha elmagyarázzák, hogy mi is történik a testedben, akkor nyogodtabb leszel.
2008. okt. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, ez az, bár a 27. hét környékén szokott inkább jelentkezni.

Ha túl fájdalmasnak érzed, sokáig tart, akkor viszont keresd fel a dokidat!

2008. okt. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!