Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi Magnerot tablettát...

Mennyi Magnerot tablettát lehet szedni? Egy tablettában azt hiszem 500mg van, de olvastam egy oldalon hogy az csak 32 mg-nak felel meg. Most akkor mennyi az ideális? Köszönöm előre is.

Figyelt kérdés
2018. máj. 25. 07:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a vége felé 3x2-t kellett szedni.
2018. máj. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
2-t szedtem, vagy 3-at, de sokan 3-szor 2-t szednek, túladagolni nem lehet, de nagyon drága sokat szedni.
2018. máj. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 4x1-et.
2018. máj. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ott ahol ezt olvastad, szerepel, hogy mennyi elemi mg-re lenne szükség terhességben. Na annyit lehet.

Ez kb. egy levél Magnerotból. Nekem annyi se használt, ezért váltottam.

Van akinek meg kevesebb is elég.

Ha túl sokat veszel be, max. hasmenésed lesz.

2018. máj. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Kedves utolsó te mire váltottál?
2018. máj. 25. 10:08
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Magnosolv
2018. máj. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. máj. 25. 20:02
 8/9 Ignis Subdialis ***** válasza:

A Magnerot hordozóvegyülete a magnézium-orotát, aminek 7,26%-a az elemi magnézium. A maradék 92,74% a hordozóanyag, amire nincs szükségünk ilyen formában.

Tehát 500 mg magnézium-orotátban 36,3 mg a tiszta magnézium, így nyugodtan lehet tolni marékszámra. (A várandóssági napi beviteli érték is csak egy irányszám, lehet szükséged jóval többre is, magnéziummérgezést biztos nem kapsz tőle, nem halmozódik fel.)

A Magnerot előnye pont az, hogy kevés van egy tablettában, így jól el lehet osztani a nap folyamán, a hátránya pedig irreális ára: 8x annyiba kerül, mint a Magnosolv - tiszta magnéziumra vetítve.


Viszont a Magnosolv nagy dózisú (300-350 mg tiszta magnézium) készítmény folyadékként könnyen eléri felszívódási helyét, a vastagbelet és hasmenést váltHAT ki, ezért érdemes azt is óvatosan adagolni, lassan elkortyolni vagy két részletben meginni. A Magnosolvban magnézium-citrát a hordozóvegyület.


Magnézium-citrát tabletta formájában is kapható, úgy biztos nem vált ki hasmenést, mert kevesebb van benne, illetve elvegyül a béltartalommal és lassabban mozog. A legolcsóbb készítmények a HERBioticum szerves magnézium és a BioCo magne-citrát, mindkettőben 150 mg a tiszta magnéziumtartalom. (A receptre is felíratható magnesii citrici magnéziumtartalma csak 56 mg és receptre is drágább, mint ezek...)


Aztán ott vannak még a magnézium-laktát vegyülettel operáló termékek, aminek a Magnerothoz hasonló (majdnem 100%-os) a felszívódása, ilyen van a MagneB6-ban is, de azt sikítva dobd el, mert csak a reklámért fizetsz. Feleannyiba kerül az Innopharm magnézium-laktát+B6 (50 mg) és a dr Chen magnézium forte (120 mg).

2018. máj. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!
2018. máj. 28. 04:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!