Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől lehet kevés a magzatvíz?...

Mitől lehet kevés a magzatvíz? Illetve mennyire jelent gondot?

Figyelt kérdés
Első baba 23.hét. Voltam 3D uh-n de a hasamtól állítólag nem látott semmit, de azt mondta kevés a magzatvíz de hogy mitől lehet vagy valami olyant nem mondott. Nem voltam nyugodt, el mentem privát orvoshoz sima ultrahangra, de ő nem mondott semmi olyant hogy kevés lenne vagy baj lenne. De nagyon nem vagyok nyugodt mivel össze vissza beszélt és nem értettem. Valakivel volt hasonló?
2018. jún. 1. 10:21
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Altalaban teljesen artalmatlan dologtol van. Ugye a magzat nyeli a vizet, valamint uriti is folyamatosan. Gyakorlatilag szinte allandoan iszik es pisil...

Ha epp olyankor sikerult merni, amikor a magzat mar ivott, de meg nem uritett, akkor ettol is lehetett kevesebb.

Lehet, hogy te is kevesebbet ittal akiortajt, vagy ha ittal is, de pl a meleg miatt tobb vizet veszitettel es nem potoltad. A te folyadekfogyasztasod is hatassal van ra, ezert kell eleget inni ilyenkor, elsosorban vizet.


Ehhez hasonlo normalis, elettani dolgok miatt lehet kevesebb a magzatviz egy-egy alkalommal, de ez nem baj. Ilyenkor megnezik ujra es kovetkezo alkalommal mar normalis a mennyiseg.


Ha gond van pl a placentaval (nem mukodik megfeleloen peldaul(, akkor szinten lehet kevesebb a magzatviz. Akkor is lehet, ha repedes van a burkom es szivarog.

Viszont ebben az esetben nem csak egy alkalommal lesz keves, hanem a kivetkezo vizsgalatokon is folyamatosan.

2018. jún. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!