Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan akinek a 30....

Van itt olyan akinek a 30. héten még nem látszott a terhessége?

Figyelt kérdés
Esetleg sportoltatok korábban vagy miért? Próbaidőn vagyok(6hónap) és addigra járna le. Nem szeretném megmondani mert kirúgnának azonnal. Munkahelyváltás közben derült ki a várandósság. Anyagi helyzet szempontjából abszolút nem gond, csak a karrierem szempontjából. Szeretném ha visszamehetnék oda terhesség után(ha letelik a próbaidő nem rúghatnak ki, csak ha anyagi kárt okozok)
2018. jún. 6. 10:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

30. Hétig lehetetlen titkolni, ha nincs rajtad túlsúly, ami eltakarhatja.

Én 25hetes vagyok, konkrétan még nem kérdezték, de látom, hogy aki nap, mint nap lát, annak már dereng valami. Csak még nem mert rákérdezni, mert azt is hiheti, hogy meghíztam (mondjuk feszes, kerek hasat nehéz hízni)

Nemn lenne jobb az egyenes beszéd, mint a titkolózás?

2018. jún. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Azonnal kivágnának szerintem. Ráadásul 2. gyerek, elsőnél ekkorra volt már pici pocakom. A sportolást csak érdeklődésből kérdezem, nem tervezek terhesen hasizom edzést végezni.
2018. jún. 6. 10:35
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Hát kb. 200-ból 1 nő....Miből gondolod hogy ha ír valaki hogy "nekem nem latszott", akkor neked se fog?! Ezek a "volt valaki akinek..." anyyira felesleges kérdések hogy ihaj. Mert ha volt, az rád nézve SEMMIT nem jelent. Alkati kérdés, ez meg ráadásul pokoli ritka.
2018. jún. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Az oké, hogy mondjuk 5 hóbaposan még nebn feltűnő, lehet takargatni. Na de egy 3.hetes terhesség, 7hónaposan?? Kizárt. Főleg, ha már az elsővel is volt hasad korán és nem erősítetted meg a hasizmodat időközben.

A lényeg, hogy ha ígyis-úgyis kivágnának, nem lenne jobb leülni és egyenesen elmondani a munkaadónak a szitut? Hátha értékeli az őszintéséget (szemben a sunnyogással)!

2018. jún. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én áprilisban szültem, január februárban kötött pulcsiban nem volt egyértelmű, hogy hasra híztam, vagy terhes vagyok. Sosem hánytam, nem voltam rosszul, szóval tünetem sem volt. 37. hétig dolgoztam pultosként, akkor sem hitték el, hogy utolsó hónapban vagyok. Kicsi hasam lett a végére is. (pici gyerekkel, kevés magzatvízzel)


De az a munkahely, ahol csalni kell, hogy ne rúgjanak ki, nem fognak tárt karokkal várni vissza gyed után, ezzel ne kalkulálj. Erre a pár hónapra meg annyira fontos a karrier?

SZóval ha el is titkolod, akkor is csak szülésig lesz munkaviszonyod, ha így állnak a gyerektémához...

2018. jún. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Jól nézne ki az önéletrajzomban, a területem legjobb cége.

Amúgy vannak ennél feleslegesebb kérdések is, nem ertem mire jó földbe döngölni a másikat.

A többieknek köszönöm!

2018. jún. 6. 11:06
 7/16 anonim ***** válasza:
Többedik babánál még hamarabb látszik. Nekem már 12 hetesen is látszott. Főleg, hogy itt a jó idő, sztem 30 hétig esélytelen lesz eltitkolnod.
2018. jún. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

KIZÁRT...maximum ha 140 kg vagy esetleg..

Amúgy meg ez akkora pofátlanság hogy arra már szó sincs. Nemhogy vissza nem vesznek de biztos hogy lebuksz ès kirúgnak.

2018. jún. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Anyagi helyzet szempontjából abszolút nem gond, csak a karrierem szempontjából. Szeretném ha visszamehetnék oda terhesség után(ha letelik a próbaidő nem rúghatnak ki, csak ha anyagi kárt okozok)"


Hát a visszavételt meg az ottani karriert szerintem elfelejtheted ha a 7. hónapig titkolni akarod. El se tud9m kèpzelni hpgy gondoltad hogy ezek után visszavesznek és szamitanak rád...

2018. jún. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem tehetsz mást, mint őszintén elmondod. Miből gondolod, hogy tuti kirúgnak?

Ha beváltáltál/beválsz, a szülésig még simán bizonyíthatsz is, és fél év múlva akár részmunkaidőben vissza is mehetsz.


Nehéz helyzet, de kénytelen vagy közölni velük.


Különben ahol én dolgozom, cég, volt erre példa, és nem lett kirúgva a hölgy, mert nagyon bevált, kár lett volna érte, és visszavárjuk! :)

Persze volt a másik, aki egy hét múlva beteget jelentett, és mástól tudtuk meg, hogy terhes, na, őt rövid úton kirúgtuk. Mert sumákolt, és különben sem bizonyította, hogy milyen nagyszerű munkaerő.

2018. jún. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!