Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan akinek a 30....

Van itt olyan akinek a 30. héten még nem látszott a terhessége?

Figyelt kérdés
Esetleg sportoltatok korábban vagy miért? Próbaidőn vagyok(6hónap) és addigra járna le. Nem szeretném megmondani mert kirúgnának azonnal. Munkahelyváltás közben derült ki a várandósság. Anyagi helyzet szempontjából abszolút nem gond, csak a karrierem szempontjából. Szeretném ha visszamehetnék oda terhesség után(ha letelik a próbaidő nem rúghatnak ki, csak ha anyagi kárt okozok)
2018. jún. 6. 10:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Háát.... én 25 hetes vagyok. Munkahelyen bő póló és köpeny alatt a betegek nem veszik észre bár én eddig is "dundibb" voltam. (De munkatársak látják) De mihely átöltözünk, feszülősebb póló van rajtam egyértelmű.

A másik, hogy már nem úgy tudok hajolni, látszik a mozgásomon (pedig nem híztam csak 5 kilót) és ugye ha valaki peches és hányós fajta...


Plussz ott van az, hogy mi van ha valami miatt táppénzre kell jönnöd. Akkor egyik napról a másikra derül ki és nyilván nem lesz pozitív viszhangja, hogy nem tudtak rá készülni mert nem szóltál.


Ne értsd félre lehet "átverheted" őket de az h kötelesek lesznek visszavenni a próbaidő letelte után, nem garantálja, hogy az első percben a visszatérésed után (ahogy nem leszel védett) nem adnak kezedbe egy felmondólevelet.

Ha csak az önéletrajz a cél miért nem mondod meg nekik mi a szitu, és esetleg megbeszélitek, hogy addig maradsz míg bírsz és addig dolgozol nekik hogy szerezz tapasztalatot. (Nekik meg addig van pár havi munkaerejük, de tudnak tervezni azzal is ha elmész)

Egy ilyen " becsapással" lehet úgy feldühited őket h rossz híred keltik...

Nem bántásból írom de én vezetőként nem szívesen dolgoznék olyanbal aki ilyet tesz velem...:S

2018. jún. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Hát, én alacsony vagyok, vékony, 16 hetesen simán rákérdezett bárki, hogy baba lesz-e, de 20 hetesen már teljesen idegeneknek is totál egyértelmű volt. 30. héten már nagy hasam volt, esélytelen lett volna titkolni, akármit is vettem volna fel.

Bár én már az elején bedőltem volna, olyan szinten hánytam és émelyegtem, hogy bejárni se tudtam volna, mert végighányom az utat, aztán a napot is bent... az a szerencsém, hogy nálunk gond nélkül lehet home office-ban dolgozni, így nem is kellett bemennem.

Egyébként egyetértek azokkal, akik szerint ha ki is húzod valahogy, hogy ne bukj le, tuti kivágnak, amint visszamennél, már csak azért is, mert átvertél mindenkit, szóval azzal már akkor nem kell számolni, hogy oda esetleg visszamennél dolgozni.

2018. jún. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Osztom a többiek véleményét. Nem valószínű ha így átvágod őket visszavesznek.

Én 23 hetes vagyok, picit dundibb is, mégis egy normális pólóban már látszik. Ha bővebb a póló akkor idegenek még nem gondolnak rá, csak hasra híztam kategória. Viszont a munkatársaim már egyértelműen látják, mert minden nap látnak.

2018. jún. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nézd, rá fognak jönni. És nagyon nem fogják megköszönni, hogy el akartad sunyizni a próbaidő végéig. Olyan negatív ajánlasokat fognak adni hogy csak lesel majd.

Nálunk a volt cégvezetőm felhívta az előző munkahelyeket infókért. Pláne hogy nálad nem valami kis sinifini szakmáról van szí, tutira le fognak informálni. Na mármost a jelenlegi felettesed nem azt fogja mondani hogy "terhes lett és nem mondta", hanem hogy "megbízhatatlan és nem lehet rá építeni, nem lojális és nem csapatjátékos, az egyéni érdekeit nézi es sajnos a munkája is hagyott kivetnivalót" (az uccsó a bónusz)

2018. jún. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nekem a 33. héten lett egyértelmű hogy terhes vagyok, előtte jóllakottnak nézett aki nem ismert és nem, nem vagyok 140 kg hanem átlagos, inkább vékony testalkatú.

Annyit mondjuk hozzátenném hogy májusi a gyerekem, úgyhogy nagyrészt pulcsis időben voltam terhes de a hasam akkora volt a 41. héten mint egy átlag 6 hónapos pocak.

2018. jún. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

30 hetesen mint egy mindenórásnak, akkora hatalmas hasam volt.

Egyébként nekem is új mhelyem volt, 4 hónapja dolgoztam ott, de nagyon "odatettem" magamat, mert 10 hó határozott idejű szerződésem volt és utána kaptam volna határozatlant. Na szóval én 11/12 hetesen bejelentettem, hogy babát várok, de mondtam nekik, hogy ha szimpatikus vagyok nekik, meg elégedettek velem, akkor ha van mód és lehetőség, akkor szeretnék végig dolgozni (tehát kértem még egy kb 3 hónapos szerződést, mert a határozatlan meg se fordult a fejemben) és ahogy letelt a tíz hónap, meglepetésemre határozatlant kaptam, mert jó munkaerőnek tartanak. 37. héten jöttem el (irodai munka) és így most nyugodtan babázok itthon.

Szerintem légy őszinte és egyenes.

2018. jún. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!