Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki volt már hasonló helyzetbe...

Aki volt már hasonló helyzetbe, mi lett a vége? Reménykedjek? 6. hét:crl 4mm, YS 5mm, szivhang :bradycard.

Figyelt kérdés
ultrahang eredménye:4mm crl, szikholyag 5mm, a szivhang bradycard.petezsák 17*19mm. 6.hetes terhességnek ez nagyon kicsi sztem és a szivhang, a szikholyag sem megfelelö.nagyon elkeseredtem.valaki volt már ilyen eredményekkel?mi a tapasztalat?

#Bradycard
2018. jún. 15. 18:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Kicsi? Nekem 6 hetesen nem is látszott CRL, csak a szikhólyag. És csak nyolc hetesen volt szívhang. Én hat hetesen örültem volna ilyen eredményeknek. Mellesleg egészséges a magzatom.

17 hkm

2018. jún. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
*Bocsánat a petezsák volt akkor még csak látható
2018. jún. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

6 hetesen a 4 mm-es ulomagassagu embrio nagyon jo, sokszor meg nem is latszik ilyenkor, csak par nappal kesobb.

A bradycardia annyit tesz, hogy lassu a szivmukodes, embrionalis korban ez 100 alattit jelent, de 6 hetesen ez szinten nem baj.

A szivmukodes beindulasanal lassu a szivmukodes (90-100 korul), ez begyorsul akar 170-180 korulire, majd magzati korban folyamatosan lassul es olyan 130-140 koruli marad jo sokaig.

Szoval a bradicardia KESOBB egyertelmuen rossz jel, de ilyen korai terhessegnel normalis jelenleg lehet.

A szikholyag is rendben van, 2-5 mm kozott normalis, 2 alatt es 5-6 mm felett utalhat arra, hogy nincs rendben a terhesseg.


Azaz: minden rendben. Ne izgulj.

2018. jún. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!!!most nézem hogy elirtam. Most 7+6 Hetes a terhesség.
2018. jún. 15. 18:50
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha kozel 8 hetes a terhesseg, akkor majd kiderul, hogy jo-e ez az eredmeny. Kb masfel hettel kisebb az embrio, mint a hivatalos terhessegi kor, de ez normalis lehet, ha pl hosszabb ciklusbol fogant, mert ott kesobb van a oeteeres, de akar normal hosszusagu ciklusnal is csuszhat.


Ilyen esetben a valaszt a kontroll vizsgalat adja majd meg, mert ha a ket vizsgalat kozott jol fejlodik, akkor minden jo es csak kesobb fogant.

Ha baj van, akkor a kontrollra nem fejlodik eleget, vagy megall a szivmukodes.

Altalaban 2 hettel, de minimum egy hettel kesobb nezik meg ujra.


Ez volt az elso ultrahang? Milyen hosszu a ciklusod es mikor lett pozitiv a teszted?

2018. jún. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ez már a 2. UH volt.

Az első uh 1 hete volt, akkor 3,6 mm volt,YS 2mm, a magzat,3,5 mm,szívhang nem volt.

a ciklusom normális,28 napos.ezért is aggódom,n is ugy gondolom hogy vmi itt nincs rendben teljesen sajnos

Csak tudnám hogy ez mi miatt alakulhatott így?!

2018. jún. 15. 19:10
 7/12 A kérdező kommentje:
az első kimaradt mensi után 1 héttel lett pozi.
2018. jún. 15. 19:11
 8/12 anonim ***** válasza:
Crl nekem 3 mm volt. Az orvosod mondta, hogy valami nem megfelelő? Szikhólyag nem lehet túl kicsi, az a baj, ha nagy. Azt hiszem 7 mm a határ, hogy addig jó. Szívhangnál én úgy tudom ilyen pici embriónál annyi a lényeg, hogy van vagy nincs. Egyre gyorsabban ver a szíve, majd valamennyire lassul. Talán 10 hetesen a leggyorsabb. Én laikusként nem látok problémát de a dokid tud okosat mondani.
2018. jún. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igazábol semmit nem mondott.csak hogy majd egy hét mulva kontrol.se jot se rosszat.csak s szivpulzálást nézegették,kettö doki is nézte(szeged) és beszélgették hogy hát van pulzálás ,csak bradycard.
2018. jún. 15. 19:53
 10/12 anonim ***** válasza:

Az nem hangzik jol, hogy ilyen minimalis novekedes volt csak az embrional. Napi 1mm novekedes az atlag, egy hetre 0,4 mm nagyon kevesnek tunik.

Kerdes, hogy sikerult-e pontosan merniuk...

Nyilvan a szivmukodes jelenlete mjndenkeppen jo, gondolom ezert nem mondott semmit neked az orvos, se jot, se rosszat.

Semmi mast nem tudsz tenni, mint varni es remelni, hogy rendben lesz.

Ha van szivmukodes, akkor nem szabad lemondani rola!

2018. jún. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!