Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik fajta magnézium a...

Melyik fajta magnézium a jobb? Magnerot, magnesolv, citrici?

Figyelt kérdés

2018. jún. 16. 07:53
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Citrici
2018. jún. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Az én dokim is citricit szedet a kismamákkal.
2018. jún. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Mindhárom jó csak a dózis más, a magnosolvból elég lehet napi 1-2 tasak, a magnerot és a mg citrici adagja 3x2 is lehet. Én amúgy a citricit szedtem, napi 6 szemet de volt, hogy 8-at, ha sokat keményedtem. Másnak 2x1 is elég, gondolom a többit beviszi táplálkozással, nekem mondjuk van kis felszìvödási zavarom (vékonybél gyulladás) így nekem kell bőven.
2018. jún. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Ez a 3 mind jó.
2018. jún. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
Én több dokit meg gyógyszertári asszisztenst is megkérdeztem és egybehangzóan a Magnerotot mondták. A többire azt mondták más a tartalmuk, nem kifejezetten kismamáknak való.
2018. jún. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Hatóanyagban mindegy..

Az orvosom a magenerotot szokta ajanlani..

Én magnesii citricit szedek, volt, hogy a megnesolv-ot utóbbit nem szeretem, mert vízben oldódik...rossz inni ( édesítőszert nem szeretem és kiérzem nagyon)


Is,erek olyat, alit egyik másik meghajtott.. Szőval kinek mi..

Amúgy mindegy melyiket szeded

2018. jún. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
Én 4x2 Mg Citricii-t szedek. Ezen kívül csak a Magnosolv-ot próbáltam még, de nemhogy oldotta volna a görcsöket, hanem görcsös hasmenést csinált.
2018. jún. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ignis Subdialis ***** válasza:
74%

A hasmenés a MAGNÉZIUM mellékhatása, nem a konkrét készítményé. A Magnosolv azért okozhat hasmenést, mert nagy dózisú, jól felszívódó magnéziumot tartalmaz. A Magnosolv a Magnerothoz képest 10x, a magnesii citricihez képest meg 6x annyi magnéziumot tartalmaz...


A Magnerot a legdrágább készítmény, mert egy tablettában csak 36,3 mg elemi magnézium van. A magnesii citriciben 56,7 mg van tablettánként, a Magnosolvban pedig 300-360 mg, ez a legolcsóbb, még a citrici receptes verziójánál is olcsóbbra jön ki, miközben ugyanolyan jó felszívódású, hiszen ugyanaz a hordozóvegyülete (magnézium-citrát). A hasmenés pedig elkerülhető a megadózis 2-3 adagra osztásával.


A magnézium jó felszívódása sem a konkrét készítménytől függ, hanem attól, hogy mi a magnézium hordozóvegyülete:

Jól felszívódik a magnézium-citrát, ami sok olcsóbb készítményben megtalálható, pl. HERBioticum szerves magnézium, BioCo magne-citrát, Magnosolv - mindegyik olcsóbb a receptes magnesii citricinél, de vegytiszta magnézium-citrát por is kapható a fentiek töredékéért.

Még jobban, szinte 100%-ban felszívódik a magnézium-laktát és a magnézium-orotát.

Magnézium-laktát van a dr Chen Mg+B6 Forte és az Innopharm magnézium-laktát+B6 tablettákban, illetve az ezek két-háromszorosába kerülő magneB6-ban is.

Magnézium-orotát csak a méregdrága Magnerot-ban van.

Szinte semennyire sem, azaz nagyon rosszul szívódik fel a magnézium-oxid, bár sok olcsó készítményben találkozunk vele, illetve ezt teszik a multivitaminok 90%-ába.


Ilyen értelemben a három kérdezett készítmény nehezen vethető össze: a magnerot nagyon jól felszívódik, cserébe alig van magnézium egy tablettában, így igen drága is.

A magnesii citrici közepes hatóanyag-tartalmú készítmény közepes áron és itt a receptes verziót értem, mert nem receptre meg kifejezetten drága. Csak 10 db van egy dobozban, így ha normál mennyiséghez szeretnél jutni, akkor sokat kell felíratni és több vele a macera. Szerintem ilyet nem érdemes venni, már csak azért sem, mert alapból olcsóbb, vény nélküli készítmények tégelyes kiszerelésben sokkal kényelmesebben beszerezhetők akár gyógyszertárból, akár drogériából, akár bioboltból, akár online.

A Magnosolv pedig nem tabletta, hanem italpor, nagy dózisú és jól felszívódó magnéziummal, a három közül a legolcsóbb készítmény, de a nagy dózis hasmenést okozhat. (Mondjuk ez odafigyeléssel elkerülhető.)

2018. jún. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Őszintén szólva meglepő, hogy van, aki könnyen leellenőrizhető tényekkel sem tud egyetérteni, miközben ezt a fórumot olvasgatva inkább az látszik, egyáltalán nincs benne a köztudatban, hogy:

- a magnéziumvegyület tömege nem egyenlő a magnézium tömegével

- jó felszívódású magnéziumvegyületeknek 7-12% a tiszta magnéziumtartalmuk - vegyülettől függően

- a magnézium felszívódása a magnéziumvegyülettől függ

- a reklámozott és orvosok/patikusok által ajánlgatott készítményeken kívül sok jobb és egyben olcsóbb termék létezik, így sokat spórolhatunk, ha képben vagyunk...

2018. jún. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Ignis Subdialis,

így utólag köszönöm szépen neked a részletes választ! Nekem most magnéziumpótlásra van szükségem, így könnyű lesz a választás. :)

2018. okt. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!