Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mennyire tartottãtok be...

Ti mennyire tartottãtok be azt, hogy mit nem szabad enni terhessêg alatt?

Figyelt kérdés

Annyi felet irnak a neten, hogy miket tilos ill. mit ajanlott inkabb kerulni. Ti betartottatok mindet?

Nyers husokat vagy halat, peneszes sajtot nem fogyasztok en sem, de eddig nem is tudtam, hogy a mez vagy az eper is artalmas lehet, nem is beszelve a fahejrol. kicsit tulzasnak erzem ez utobbi harmat . mi a velemyenetek?



2018. jún. 17. 15:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
Lágysajtot és nyers húst nem ettem, a halakat és vízi állatokat amúgy sem szeretem. Fűszerekből akkora mennyiséget kéne enni, hogy bajt okozzon, amekkorát fizikai képtelenség. Ja és én az első 12 hétben konkrétan epren éltem a nagylányommal... 😄
2018. jún. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
en is igy latom, de elolvasgattam itt nehany regebbi kerdest, ami hasonlo temafelvetesbol szuletett, es sokan keszultek megkovezni mas noket, akik bizony ettem epret, mezet, vagy esetleg kefirt / joghurtot ittak, ne adj Isten sushit ettek ( nem a lazacos valtozatot, hanem zoldsegeset).
2018. jún. 17. 15:36
 3/22 anonim ***** válasza:
96%

Bennem a hányós időszakban csak a mézeskenyér maradt meg. Az esett jól, na meg a natúr joghurt. :) Eddig nem is tudtam, hogy tilos lenne a fogyasztásuk.


Penészes sajtot, nyers húst, alkoholt én se fogyasztok, de szerintem nagyon sokan átesnek a ló másik oldalára, amikor terhesek lesznek.

Egész életemben a szüleim/ nagyim bio kertjében lévő zöldségeket és gyümölcsöket ettem, erre valaki a torkomnak ugrott, hogy milyen felelőtlen vagyok, amiért nem boltban vásárolom az ilyesmit, hisz ott minden be van vizsgálva, a kertben meg ki tudja milyen hatás éri a növényeket.

Erre a nőgyógyászom meg a védőnőm is csak annyit mondott, hogy azt egyek, ami jól esik, ami meg nem megy, azt ne erőltessem.

2018. jún. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem epret nyugodtan lehet enni és mézet is (később a kisbaba nem eheti ezeket majd 1 évig legalább). A fahéj az nekem is para volt, de rájöttem, h hülyeség és utána simán ettem. És egyszer ettem lazacos szusit is, na azt tényleg nem a legjobb terhesen enni, de nem lett baj.
2018. jún. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%
Nyers dolgokat azelőtt se nagyon ettem. A mézet nem értem, nekem kifejezetten azt ajánlotta a doki megfázásra/torokfájásra. Az epret sem annyira vágom, nekem azt is tanácsolták turmixnak. Vészes hányós voltam, enni nem tudtam, erre tanácsolták, hogy ha inni tudok, akkor banán, eper turmixokat igyak. Kicsit túl van pörögve a dolog szerintem. Persze vannak szabályok amiket be kell tartani, de annyi mindent lehet olvasni a neten, hogy ezt nem szabad, azt nem szabad, azt ha rákérdeztek a dokinál szinte kiröhög, hogy honnan szedem ezeket a hülyeségeket... Teszem hozzá nagyon profi és óvatos orvosom van.
2018. jún. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%
Hála istennek 97-ben, a neten terjedő baromságok előtt szültem.
2018. jún. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%
Nyers tojás, nyers hús, penészes sajtok, pasztörizálatlan tejtermékeken kívül mindent ettem. Epret is elég sokat, azt inkább szoptatásnál nem ajánlják. Persze mindent mértékkel. :) 39hkm
2018. jún. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%
Nekem terhesség alatt a házi kolbász volt mindenem .. elvileg azt se kellett volna . Mégis azt kívántam . A májkrémet illetve májat sem .. kétpofára tömtem a májkrémes kenyeret . A halas részt nem értem nekem ajánlották a tonhalat ... Furán hangzik de azt mondták ,hogy azokat az ételeket kivánom amikben megtalálható az a vitamin ami kell a szervezetemnek . A banánért ölni tudtam volna 😄 Ilyen volt még az étcsoki .. és a savanyú káposzta :D
2018. jún. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
42%
Terhességi diabéteszem volt, de még így sem tartottam be a dolgokat, inkább éhenhaltam volna, minthogy meg kelljen ennem az egészséges dolgokat amiknek már a gondolatától is rosszul vagyok
2018. jún. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
79%

Nem eszem; Nyers hus, nyers tojas, mosatlan zoldseg gyumolcs, nyers hal, peneszes sajt, alkohol


Ezen kivul mindent amit megbirok vagy jol esik

2018. jún. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!