Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetes kismama vagyok....

30 hetes kismama vagyok. Veszélyes lehet e a babára ill. rám nézve ha most beadatjuk a nagytesónak a bárányhimlő elleni oltást?

Figyelt kérdés

Annyi mindent olvastam és azok alapján inkább várnék még.

Szerintetek? Nálatok volt így?


2018. jún. 20. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszélyes. Nem lesztek tőle himlősek. Jó is ha a nagytesó megkapja most. Nem tudja elkapni és ráragasztani a picire w betegséget.
2018. jún. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha te voltál bárányhimlős, akkor az sem lenne probléma, ha konkrétan bárányhimlős lenne.
2018. jún. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, hogy miért merült fel benned ez a kérdés... A gyerek fogja kapni az oltást, nem te.
2018. jún. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsó, ezért merült fel bennem:



"Mint más védőoltások, a Varilrix sem nyújt teljes védelmet a bárányhimlő ellen. Azonban ha már beoltott embereknél jelentkezik a bárányhimlő, az rendszerint nagyon enyhe lefolyású a védőoltásban nem részesült embereknél bekövetkezőhöz képest.

Ritkán a vakcinában levő legyengített vírus átterjedhet egyik emberről a másikra. Azon oltottak, akiken bárányhimlő-szerű kiütések fejlődtek ki, a bőrkiütések teljes eltűnéséig kerüljék el a találkozást terhes nőkkel és azokkal, akiknek veleszületett vagy szerzett immunhiányos betegségük van.

Mindamellett nem zárható ki a vírus átterjedése bőrkiütést nem mutató oltott személyről a vele kapcsolatban álló fogékony személyekre sem."

2018. jún. 20. 17:12
 5/6 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Mi lett a végső döntés? Mi is hasonló cipőben járunk.
2018. szept. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem adattuk be. Most egy ideje pedig nem lehet kapni az oltóanyagot, de elvileg van helyette más.
2018. szept. 27. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!