Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki küdött táplálkozási...

Valaki küdött táplálkozási zavarral terhessége alatt?

Figyelt kérdés

2018. jún. 24. 11:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
29%
# 10 Ha akarod ha nem tovább adod mert benne vannak a géneidben.Ez olyan mint depresszióra hajlamos szülő gyerekeinél is sűrűbben fordul elő a betegség.
2018. jún. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
100%

#11 azért ez nem így van

evészavarnál pl még nem sikerült bizonyítani, hogy génhez kötött lett volna (vannak kutatások, és azt mondják általában hogy a genetikád hajlamossá tehet arra, hogy kialakuljon nálad valami evészavar, de nincs egy kifejezett anorexia-gén, amit továbbadhatnál, és a hajlam mellé kell valami kiváltó ok, hogy kialakuljon az evészavar)

másrészt van depresszió, ami öröklődik, de van, ami a rossz viselkedésminták miatt megy át a gyerekre.

a génjeink+környezetünk/neveltetésünk alakít minket

szóval nagyon oda kell figyelni a gyerekre, de nem fogja átörökíteni.

2018. jún. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat,várom továbbra is :)
2018. jún. 27. 15:48
 14/15 anonim ***** válasza:
58%
Nem találkoztam még ilyen beteggel, de pl én a terhesség alatt is odafigyeltem h mit eszem. Ugyanis a nagy zabálhatnékban nem biztos h az ember olyat eszik amire tényleg szükség van...csak ráfogja max a babára. Az h nem eszek csokit csipszet, sütit ilyesmit az nem baj. De aki anorexiás vagy ilyesmi, az nem tudna egy egészséges étrendet követni? Az is lehet zsír és szénhidrát szegény,amellett hogy sok zöldség,gyümi,hús, stb van benne.
2018. nov. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

nekem a kisfiam oldotta meg a helyzetet. falasrohamaim voltak, amit irtozatos edzesekkel probaltam kompenzalni (massal nem).


a terhessegem elso pillanatatol ez megszunt, es azota is tart. a fiam 2 eves, fel eve ujra sportolok, de csak a magam oromere. normalisan is eszem.

2018. nov. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!