Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhes vagyok és nem...

7 hetes terhes vagyok és nem bírom tartani az ir diétát?

Figyelt kérdés
1-1,5 hete kezdődött a rosszullét (hányinger, hányás, undor, gyomor fájdalom, sav, puffadas). Egyre csak fokozódott és jelenleg ott tartok, h nem nagyon bírok enni. Inzulinrezisztenciam van, tehát adott időben adott mennyiségű ch-t kellene ennek de nem megy. Pl rosszul vagyok a Purpur kenyér ízétől (szagatol is), max fehér kiflit vagy kalácsot tudnék jó szívvel megenni de persze nem szoktam. Legyűröm a kenyeret reggel de pl 2 szelet kellene a 30 g ch-hoz és csak egyet tudok megenni. Igazából csak a gyümölcsöt kívánom, azt is csak délután lehetne de most már szoktam délelőtt is korpovittal. Apropó korpovit és teljes kiőrlésű kekszek...nem bírom, hányingerem van tőlük. Az ebéd a legrosszabb, semmilyen főtt vagy hideg kaját nem kívánok, ha mégis meg kívánok valamit akkor tuti nem ir kompatibilis. :( pl pizza. Mégis megettem legutóbb mert már rosszul voltam az éhségtől. Közben pedig nagyon aggódok a babaért , nehogy bajt csináljak. De tényleg minden igyekezetem ellenére nem tudok enni. :(((( mit csináljak? Merckformint még szedem.

2018. júl. 6. 09:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
60%
Valószínűleg el fog múlni ez a hányingeres időszak.Az alatt a pár hét alatt meg nem lesz semmi baja a magzatnak, ha kiflit eszel reggelire, meg gyümölcsöt délelőtt. Én is így voltam,hetekig a kivit tudtam csak legyűrni, meg a porlevest, aztán elmúlt.
2018. júl. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nyilvánvalóan csak addig van ez a kínlódás amíg el nem múlik a rosszullét! Utána újra szigorúan dietazok!
2018. júl. 6. 15:29
 13/17 A kérdező kommentje:
Kedves 10# várom a linket, köszi!!
2018. júl. 6. 15:36
 14/17 anonim ***** válasza:

Tényleg ne aggódj ennyire a diétán. Én is IR vagyok, hányingerem sem volt egy picit sem, de olyan étvágytalan voltam az elején hogy hihetetlen.

Gyümölcs ment, főleg a kivi és eper illetve a sima fehér lisztes zsömle. Minden mástól hasmenésem és hasfájásom volt.

Próbáltam ezekből bevinni annyit ami megengedett volt, még ha közel sem az ideális ételek voltak.

Miután elmúlt ez az időszak, simán tartható a diéta, ne aggódj!

Ja és első 13 hétben 6kg fogytam és eddig csak 2 jött vissza. Tökéletes a cukrom és baba is jól van!


27hkm

2018. júl. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Valószínű így fogok eljárni mert tegnap is le erőltettem a nekem való kaját annyira aggódtam, erre az egészet kihanytam. Ennek éppen semmi értelme, akkor vagyok a legjobban ha gyümölcsöt és mandulát eszek vagy egy kis pombert. Meg a grapefruitlé is segít. Szóval asszem valahogy így kibirom ezt az időszakot. :(
2018. júl. 7. 22:22
 16/17 anonim válasza:
Meddig tartott nektek ez az idoszak? En most vagyok 8+2 hkm es szinten nem birom a tk dolgokat enni, edesitoszer izetol is rosszul vagyok. Probalok valamennyire figyelni ra, de nagyon nehez. Remelem, hogy nem lesz emiatt baja a babanak.
2022. aug. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Végig sajnos. A szülés napjáig hanyingerem volt :/
2022. okt. 28. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!