Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sírok a fájdalomtól és közben...

Sírok a fájdalomtól és közben bűntudatom van a baba miatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

25 hetes vagyok. Sajnos már 14 hetesen előjöttek az első zsibbadásos tünetek. ma már ott tartok hogy alig bírok reggel vagy hajnalban vécére menet talpra állni, mert fáj a talpam.

Zsibabdnak egyész nap az újjaim, fájnak, egészen a könyöktől lefelé mindkét kezem. Fájdalomcsillapítót kell szednem hogy aludni tudjak. reggel a szokásosnál 20 perccel hamarabb kell kellnem mert használhatatlanok a kezeim. nem megy a fogmosás, a főzés, a hajszárítás, és minden amihez az kell hogy akárcsak egy percig is fogjak. Nem tudok egy szendvicset csinálni a férjemnek amit elvinne a munkahelyre. Olykor még a reggeli vécézés utánni higiénia is problémát okoz. Ma reggel is sírógörcsöt kaptam mert egy nyakláncot nem tudtam feltenni. Hétfőn meg vacsorázni sem tudtam mert nem bírtam az evőeszközt megtartani. zokogok a fájdalomtól, pedig még 3 hónap áll előttem. És közben gyötör a bűntudat mert lényegében ez a babám miatt van pedig én nem akarom őt hibáztatni, hisz annyira várjuk őt. Ám elfog a kétség hogy hogyan fogok még 3 hónapot kibírni mikor már most így szenvedek. Még dolgozom, irodán számítógép előtt, a kollegák is sokat segítenek mert tollal írni nem tudok már. bár zsibabdnak az újjaim de napközben azért kicsit jobb. Sajnos anyagi okok miatt még legalább két hónapot jönnöm kellene.

Ma délben megyek idegorvoshoz, de nem sok jót várok ettől, hisz ha valami nyomja az ideget, azon változtattni nem lehet. A család vígasztal hogy ne hibáztassam magamat, nem tehetek róla, szóljak, segítenek. De bevallom mostanában úgy érzem, nem bírok ki még 3 hónapot. folyamatosan lent van a hangulatom, és ha még valami front is van, az iszonyat.

Hogyan "éljem túl" ezt a 3 hónapot? bár tudom megoldást ti sem tudtok, de jó volt leírni. Talán lesz aki azt írja ő is ugyanigy volt.

egyébként első babánkat várom és már nem vagyok fiatal sem. De hallottam hogy a baba megérzi ha rossz a hangulatom.S félek hogy ez a sok sírás úgy bosszulja meg magát hogy valami baja lesz a babámnak, magyarán: elveszi tőlem hogy megszünjön a fájdalmam.

Kérlek adjatok erőt....


köszönöm hogy elolvastatok.... :-(


2010. jún. 18. 08:18
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%

Én azért nem fognék mindent a terhességre. Nekem a második terhességem borzasztó volt. 24 hetes korom óta, alig aludtam és 6x mentem be éjjel a kórházba, mert annyira fájt a derekam, hogy már sírtam. Azt mondták, a ctg nem mutat fájást, így nincs is semmi bajom. Persze elkönyvelték, hogy hisztis vagyok. 3 héttel a szülés után kiderült, hogy epekövem és epegyulladásom van. Besárgultam, kórház, endoszkópos vizsgálat, hasnyálmirigy-gyulladás, szonda, diéta, 2 és fél hét várás, újabb endoszkópos vizsgálta, epeműtét. És a dokik azt kérdezték tőlem, hogy ezt mért nem nézték a terhességem alatt a tüneteim alapján.

És kérdem én, miért?

No persze az epekövesség alakulhat ki a terhesség miatt, de ha diétáztam volna, akkor nem lett volna talán ez a helyzet, és még szoptathatnám a babámat.

Szóval: nem tudom nálad a zsibbadást mi okozza, de ne hagyd, hogy legyintsenek rá, mert nem biztos, hogy ennek így kell lennie.

2010. jún. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:

kedves utolsó!


így van ahogyan írod! bármi baj van, ráfognak midnent a terhességre. nekem is ezt mondják már 14 hetes korom óta. azóta csak vártunk meg vártunk és ide jutottunk hogy a fájdlaomcsillapító lett a második társam!

akkor te is megszenvedtél...nekem eleinte a forgóm fáj, becsipődött a sk üléstől. aztán az elmúlt és jött a zsibbadás. tulajdonképpen két hét volt az amikor azt mondhattam minden szuper!


köszönöm hogy írtál. számolom a perceket hogy indulhassak a dokihoz.

2010. jún. 18. 09:35
 23/46 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút meg tudlak érteni minden téren. Engem egy hete iszonyatos viszketés és kiütések gyötörnek és mondanom sem kell hogy már eléggé ott tartok hogy a fenébe a terhességgel, és én is bűntudatot érzek emiatt hogy nem úgy várom a babát ahogy azt "kellene".

Tesómnak idegbecsípődése volt és a szülés után is pár hétig még alig bírt menni.


Tudom sokat nem segítettem, de remélem hogy a bűntudatodon csökkenteni tudtam, mert hidd el nem vagy egyedül a csúnya gondolatokkal a terhesség alatt.

2010. jún. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
100%

Írd majd meg, hogy mit mondott a doki!

Kitartást neked, nem egyszerű, de hidd el mindent megér a baba :)

Nekem sem volt egyszerű a 2. terhességem, sok sok sírással, fájdalommal,3 hét kórházzal megfűszerezve.

Van egy gyönyörű, nyugodt, kiegyensúlyozott babám!

2010. jún. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:

köszönöm nektek is....bevallom jó érzés hogy más is sír/t és érzett bűntudatot és azt is hogy már elviselhetetlen a fájdalom.


megírom mit mondott a doki. aranyosak vagytok, erőt adtok nekem!

2010. jún. 18. 10:10
 26/46 A kérdező kommentje:

10.01-es


a viszketésre gondolom semmit nemt udtak ajjánlani. a barátnőm is szenvedett viszketéstől olyan 35 hetes kortól.neki sem volt jó semmi.


én a héten voltam bőrgyógyászaton mert sok csípésem volt. bór-cink olajat írtak fel. nekem sem használt semmi, az eg nagyon enyhén. mindössze 400Ft volt.

2010. jún. 18. 10:13
 27/46 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Mintha csak én írtam volna ezeket...detto ugyanígy vagyok mint te a 27.héttől,most vagyok 32hetes,és eddig csak rosszabodott.Eleinte nekem is csak az ujjaim vége zsibbadt 1nap párszor,aztán máig már odáig jutottam,hogy könyöktől lefelé totál zsibbad,van hogy egész nap..De már olyan szinten,hogy fáj,bizsereg...de ezt csak az tudja igazán aki átéli,hát marha kellemetlen..:S Se fogni,se fogatmosni,se létezni nemtudok ilyen kézzel sajnos,elviselhetetlen,ma reggel is sírva keltem,mert ugye erre keltem hogy zsibbad.Hiába csinálok vele bármit is,lógatom,felpócolom,jegelem..stb,semmi...Én minden alkalommal mondom a dokimnak,de azt mondja hogy ez egy normális terhességi tünet,nem lehet vele mit kezdeni...hát mondom az nagyonjó,ha ez így lesz végig,mert a napjaimat már tönkreteszi teljesen,emiatt szinte mindennap veszekszek a párommal,mert nemérti meg hogy mennyire rossz,és kiesik minden a kezemből..stb,és csak sírok-sírok,mert olyan vagyok mint egy analfabéta...nem okolom én se a babóm,hisz imádom,de hiába beszélem meg vele hogy segítsen anyának valahogy,ha ő nyom valami ideget...:)nemigazán hajlandó,úgyhogy kénytelen vagyok elviselni és tűrni.Most se érzem az ujjaim ahogy gépelek:S Nekem mondjuk csak a jobb kezemmel van ez,nemtudom nálad melyik,vagy mindkettő?De pár napja néha a balba is előjön,de csak az ujjvégekbe,csak attól félek nehogy ugyanígy legyen mint a jobbal,mivel az is így kezdődött...:( Szóval kitartás,ahogy nekem is mondják..én át tudom érezni mit érzel,mert ugyan ez van velem is.Reméljük hamar eltelik a hátralévő idő,vagy egy kicsit enyhül majd,vagy a tudat hogy a szived alatt hordod a kisembert,enyhíti kicsit a fájdalmat és kellemetlenséget,én is ezzel vígasztalom magam,hogy érte bármit:)Kitartás!(32h)
2010. jún. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:

10.22-es!!!! egy sorstárs...sajna nekem midnkét kezem zisbbad és fáj. s ha reggel felkelek, ha sikerül végigaludni az éjszakát anélkül hogy a fájdlomra nem kelek fel akkor kezdődik: nem tudok talpraállni, sántítgatva megyek ki a szobából. a kilincset nem tudom lenyomni, nem tudom megfogni areggeli kakaomhoz a csészét csak két tenyérrel. nem tudok aztán fogat mosni, sminkelni, vagy akárcsak egy láncot nyakba tenni. ha indulok munkára nem bírom fogni atáskát a kezembe. az újjaim felkelés után nem is mozognak kb. jó 1 0percig csak fél ökölbezárásig. nem tudok krumplit hámozni, írni, főzni, mosogatni. nem tudok hajat szárítani. fürödni már jégkockával járok. mikor ülök a vízbe a két kezembe fogom a kockákat majd felváltva bele a meleg vízbe. ez segít addig amíg a kádban ülök. . én is mondtam a dokimank a 16.héten, de azt mondta a víz nyomja az ereket. aztán mondtam a 20.héten, akkor is ez volt...aztán eldurvult a helyzet és eljutottunk múlt héten oda hogy elküldött kivizsgálásra. most is fájnak a kezeim, az alkarom, au újjak mint a virsli, duzzadtak.


szegény férjem éjszakás volt. már lefeküdt aludni mikor én készülődtem ma a munkába. egyszercsak berontottama szobába és éktelenül elkezdtem zokogni, hogy mér egy nyakláncot sem tudok a nyakamba rakni. ő átölelt vígasztalt hogy én nem tehetek róla, majd ő megcsinálja, szóljak neki, ne sírjak. ő megérti és fáj hogy nem tud segíteni. sőt azt is mondta neki nem kell még egy baba ha én így szenvedek, elég lesz ez az egy is.


Megírom mit modnott a doki, hátha te is hasznosítasz valamit belőle :-/

2010. jún. 18. 10:29
 29/46 anonim ***** válasza:
100%
21:22es vagyok.Igen,tudom,ugyanezeket érzem mint te,csak az én párom nem mindig olyan megértő velem sajnos:S Valahol megértem,mert már néha én is rosszul vagyok magamtól mikor "hisztizek",meg hirtelen elkezdek sírni,de hát könyörgöm,csak 1napra élné át,megtudná milyen..:S És akkor ha nincs felmosva vagy valami,akkor az meg baj..de ha fogni se tudok...na mindegy,érted te ezt..:) Én egyáltalán nem vizesedek szerencsére(eddig még legalábbis),úgyhogy nekem biztos nem attól zsibbad.Nekem is azt mondták mindig a baba nyom egy ideget,de hogy nyomhatja folyamatosan már másfél hónapja lassan??Én nem dolgozok már,de így se jobb,de neked még nehezebb lehet,pláne gép előtt,de akkor is ha teheted,elkéne menned táppénzre,tudom hogy pénz kiesés,de ez így nem lesz jó..Majd kíváncsi leszek tudnak e mondani neked valami hasznosat,vagy használ e valami:)Ha én is tudok valamit ami netán használna,írok:)
2010. jún. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
100%
jajj,nem 21:22es,hanem 10:22es vagyok..:)már össze vissza írok...
2010. jún. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!