Abortusz vagy nem?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, jövőre érettségizek amivel nem is lenne baj mert tudom hogy menni fog...viszont lassan 12 hetes vagyok ikrekkel ( azt olvastam valahol hogy 12 hétig még el lehet vetetni),de nem tudom mi legyen. Anyukám tudja,nem mondott rá különösebb dolgot,de félek hogy mi lesz,hogy fel tudjuk e nevelni őket párommal?! Másrészt félek hogy mit szólnának a suliban,stb... ezért gondolkoztam el az abortuszon. Tanácsot szeretnék kérni tőletek hogy mit tennétek ilyen esetben? Tartsam meg őket avagy ne?
2018. júl. 14. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Ha nemsokára leszel 12 hetes akkor már mindegy mivel az abortuszt intézni 2-3-4 hét legalább. Amúgy nagyon kamu szagú a kérdés.
2018. júl. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nem kamu...csak egyik nap még örülök hogy vannak aztán máskor meg elszomorodom hogy nem úgy lesz a jövőben ahogy elterveztem/elterveztük...

De leginkább attól rettegek hogy mit szólnak majd a tanárok avagy a család többi tagja mit reagál...

2018. júl. 14. 19:35
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Már késő. Lemondhatsz róluk és szülés után örökbefogadó szülőkhöz kerülhetnek. Menj el a védőnőhöz v a helyi családsegítőhöz
2018. júl. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket olvasd el, itt elég jól kifejtik/leírják.



https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..

2018. júl. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

Aki bizonytalan benne és mégis megteszi, 100%ban megbánják és évekig tartó mardosó bűntudattal élnek együtt.


Ha van támogatás, akkor megoldható, persze az első 1-2 év húzós lesz.

2018. júl. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%
12.hétig már mindennek meg kell lennie, orvosi papír, védőnőnél tett kétszeri látogatás, vérvétel, aneszt, előjegyzés. Tehát nagy eséllyel már nem tudnád elvetetni. Mivel egyébként is hezitálsz így jobb, ha elkezded pozitívan felfogni ezt az egészet. Senki véleménye nem számít, minden csoda 3 napig tart. A tanulmányaidat tudod folytatni, bár nyilván egyszerűbb gyerek nélkül, de aki akarja, az megoldja gyerek mellett is. Attól ne félj, hogy nem tudjátok felnevelni, az anyai ösztönök, a szeretet visz előre és rengeteg erőt ad.
2018. júl. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. júl. 14. 21:22
 8/8 anonim ***** válasza:
35%

Én megtartanám. A saját gyerekeidtől annyi szeretetet fogsz kapni, mint soha egyetlen szülőtől, fiútól stb. Ők olyan kristálytiszta, ártatlan, rajongó szeretettel lesznek irántad, hogy az minden alkalommal meghatja az érezni képes szívet. Tudom, mert nekem is van három kisgyerekem. Igen,sok velük a feladat, nem könnyű, de soha egy pillanatra sem bánom, hogy anya lettem.

És 19 évesen sokkal strapabíróbb leszel, mint a divattal együtt haladó harmincas-negyvenes első gyerekes anyukák. Az, hogy mit szól a világ, visszanézve majd elveszti a jelentőségét a kis csodáid mellett. Amúgy meg szerintem nagyon vagány dolog fiatal anyukának lenni!!

Ha anyukádék látják az örömödet, biztos könnyebben ráhangolódnak majd a nagyszülői szerepre. Ez azért kelleni fog ikrecskék mellé! 😉

Hajrá fiatalság, hajrá babák!! 👶👶

2018. júl. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!