Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha terhesség előtt dohányoztam...

Ha terhesség előtt dohányoztam-1dob. /nap most pedig hírtelen le kell tenni-de emiatt feszűlt vagyok, napi 1szál belefér?

Figyelt kérdés
2008. nov. 2. 15:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha a napi egy szálra le tudnád csökkenteni, akkor már azt az egy szálat is el tudnád hagyni! Akarat erő kérdése az egész. Vagy leteszed, vagy sem. Én is napi egy dobozzal elszívtam, de mikor két csíkos lett a tesztem, idegességemben rágyujtottam, bele szívtam kettőt, s olyan lelkiismeret furdalásom lett, hogy szegény baba biztos ott a nagy füsfelhőben van, s szívja ő is. Onnét kezdve nem gyujtottam rá, pedig az a fél doboz cigi még mindig megvan amit akkor leraktam, de hozzá nem nyúlnék. Inkább egyél helyette egy banánt, narancsot, körtét vagy almát mikor rá akarnál gyujtani, s gonolj arra, így egészséges, szép fejlett babád lesz! És amit eddig cigire költöttél, inkább költsd rá, mert még lehet kevés is lesz az amit eddig elszívtál. Kitartás, 3 hét, s már hiányozni sem fog a cigi!
2008. nov. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi,aranyos vagy!

Végre vki olyan szólt ehhez a témához aki szintén dohányos volt...És megértően leírta a véleményét.

Ugyanis sok nemdohányos igazságosztó úgy neki tud esni az embernek...és fogalma sincs róla,h miről beszél.

Köszönöm mégegyszer!!!!

Így fogok cselekedni:):):):)

2008. nov. 2. 16:11
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Szia. Szerintem sok az az egy szál is. De nagyon jó, hogy pozitívan állsz hozzá a dokoghoz, és le akarod tenni! Gondolj a fejlődési rendellenességekre, alacsony születési súlyra, koraszülésre és arra, hogy amikor te szívod a cigarettát, a kisbabád éppen levegő után kapkodva fuldoklik. Ugye nem ezt akarod? Ha valami baja lenne hogy számolnál el magaddal? Már most nem csak magadnak ártasz, már felelősséggel tartozol egy másik életért is, és ő nem tud szólni, vagy nem tud védekezni a rossz dolgok ellen, ezt te tudod megtenni helyette. És hidd el, nincs nagyobb boldogság a földön, mint egy egészséges kisbaba! Én is dohányoztam terhesség előtt, nem is keveset, de amikor megtudtam hogy terhes vagyok, nem volt kérdés, hogy melyik fontosabb, a babám egészsége, vagy a bagó, és egyből letettem. Nem volt nekem sem könnyű, még néha álmomban is előjön, de hidd el, megéri! Kitatás, és sok sikert a leszokáshoz, és persze boldog babavárást! 38 hetes kismama
2008. nov. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is dohányoztam és nekem is elment napi 1 db sőőt még néha több is! De ahogy kiderült hogy terhes vagyok egyböl leraktam. Nekem kb: 1 hét után kezdett el nagyon hiányozni akkor majdnem megörültem de megálltam mert a baba ennél sokkal fontosabb nekem:D!

Szerintem ha neked is van akarat eröd akkor ne gyújts rá!!


Boldog babavárást.

10 hetes kismama

2008. nov. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is dohányoztam, évekig. Mikor megtudtam, hogy terhes vagyok azonnal abbahagytam. Aztán pár hét eltelt és állandóan kívántam a cigit. De egyszersem gyújtottam rá.

Úgy éreztem, hogy amit megtehetek a babámért, azt meg is teszem.

Egyik ismerősöm végig cigizett, mialatt terhes volt. A kisgyereke asztmás, és sokszor fullad.

Belehalnék a lelkiismeretfurdalásba. A cigis helyeket is kerülöm.

Kitartást és erős akaraterőt kívánok!

2008. nov. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

En is dohanyoztam evekig terhesseg elott es nekem is el ment napi 1 doboz...de mikor meglattam h 2 csikos letta teszt egybol leraktam.Annyira csak a babara tudtam gondolni,h meg a szagatol is undorodom mai napi...pl. ha a ferjem cigizes utan puszil meg...jon h kiverjem a fogait annyira idegesit...lehet nekem szerencsm volt mert en allando jelleggel kivantam a gyumolcsoket es mar aprilistol dinnyen es hasonlo dolgokon eltem csak...es nem azert mert rosszul voltam,sot!Csak ezek estek jol...

....szerintem is nagyon jo ,h le akarod tenni...hidd el sikerulni fog!

Sok sikert!

35 hetes pocakos

2008. nov. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%
Én azt olvastam valahol, hogy ha nagyon feszült vagy a cigi miatt és nagyon kívánod, egy szál belefér. Ugyanis azzal az állapottal amit a cigi hiánya okoz, többet ártasz a picinek mint egy szállal. De tényleg az lenne a legjobb az érdekében ha nem gyújtanál rá. Sok sikert!
2008. nov. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem értem mi nem volt hasznos a válaszomban. Ne azt írtam, hogy szívjon el egy dobozzal. Csak azért mert valaki nem azt ír, amit hallani akartok egyből le kell pontozni??? Leírtam azt is, h az lenne a legjobb, ha abbahagyná, de ő érzi mennyire szenved a cigi miatt ami ugyanolyan káros mintha elszívna egyet. És ezt is lehet lepontozni!!!
2008. nov. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igaza van az utso valaszadonak,nekem is mondta a doki,h ha nagyon kivanom akkor inkabb szivjak bele 1-et,mert lehet azzal sokkal tobbet artok...ha reszketek utanna...

....en megfogadva a doki tanacsat 1x beleszivtam de olyan rosszul lettem tole h a ferjemet is halalra remitettem vele...azota meg a kozelemben sem birom...

2008. nov. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én is vmi ilyesmit hallottam,csak nem emlékszem pontosan...

Azért is kérdeztelek meg titeket,hisz van már köztünk sokat tapasztalt babás anyuka:D:D:D

Köszi a válaszokat

2008. nov. 5. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!