Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vajon nem is a gyerekekkel...

Vajon nem is a gyerekekkel volt bajom csak a kapcsolataimmal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

25 éves nő vagyok, egészen idáig úgy voltam vele hogy én sohasem fogok gyereket szülni meg nevelni, hogy én nem szeretem a gyerekeket és ez nem is fog megváltozni.

Most viszont - hogy a nővérem megszült - hirtelen fellángolt bennem a vágy egy gyermekért. Továbbra sem szeretem a gyerekeket, de el tudom képzelni hogy nekem legyen egy, és hogy azt szeretni fogom.

Viszont hiába voltak komoly kapcsolataim, egyikükkel se tudtam ezt elképzelni, talán a férfiakkal volt a gond és nem a gyerekneveléssel? Egyiket se tudtam elképzelni se férjemként, se apaként...


2018. aug. 1. 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Vagy későn érő típus vagy. Én 31 évesen szültem, előtte nem is vágytam rá. Amúgy meg teljesen más, ha a saját gyerekedről van szó. Talán nem vagy az a tipikus ősanya típus. Én sem dobtam el magam az utcán minden vadidegen csecsemőtől,és ez azóta sem változott.
2018. aug. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
4%
Vagy csak a tesód boldogságát irigyled. Nézz magadba, ha eddig sosem vágytál rá, de pont akkor tör rád a babázhatnék, mikor az ő kezében meglátod... pont mint gyerekként, mindig az kell, amire amúgy rá sem néznél, kivéve ha a tesó kézbeveszi.
2018. aug. 2. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kisgyerwk hogy irigykedjek a nővéremre 😂
2018. aug. 2. 07:53
 4/8 anonim ***** válasza:
6%

Szerintem egyszerűen gőzöd nincs róla, hogy mit akarsz.

ami elég gáz 25 évesen.

A magadfajták miatt kapjuk meg mi childfreek állandóan a süket dumát, hogy "jajj majd megváltozik még úgyis akarni fogsz pulyát blablablabla"

Körülöttem akárki vállalhat gyereket, max. a hideg fog rázni tőle, nem hogy fellángoljon a vágy...

Jó lenne egyszer leülnöd és elgondolkoznod, hogy mi a francot is akarsz...és felnőnöd is illene már 25 éves korodra

2018. aug. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig felnőttként is megmaradnak ezek a gyerekkori berögződések a sunyi tudatalattiban, csak már nem toporzékolsz látványosan. A nővéred úgy érzed, révbe ért, aminek "manifesztációja", hogy van babája. Nem úgy irigyled tőle, hogy el akarod venni, hanem te is el szeretnél már ide érni, ahol látszólag biztonság és boldogság van, ezért beindult az, hogy ehhez biztos baba kell. Ez totál természetes, szerintem a legtöbb nőnél valami ilyesmi indítja be a gyermek utáni vágyat, nem csak az, hogy ránéz az órájára vagy elfúj a szülinapi tortáján valamennyi gyertyát vagy meglát egy babát az utcán, hanem valami olyan esemény történik vele, ami ezt kicsit mélyebben katalizálja. Mondjuk elég szerelmes egy olyan férfibe, aki szintén akar gyereket és akire úgy érzi, számíthat. Vagy egyre több szeretett példaképe (családtagok, barátok - ma tipikusan 25-35 év körül van a nagy bumm...) babásodik meg. Vagy mindkettő :)
2018. aug. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baj azzal ha fiatalon nem kívánszmég babázni . Hatalmas felelősség, életre szóló döntés, nem baj, ha nem ugrik bele az ember ripsz ropsz.

Számos ismerősöm, barátom van, aki 30 körül vagy felette vállalt első gyereket, mert addigra érezte késznek magát és addigra született meg bennük a "vágy " is a gyermek iránt.

Ezzel semmi gond nincs.

Nekem sok egyetemista társam hangoztatta anno, hogy neki aztán nem lesz gyereke...érdekes mód egyről tudom, hogy nem is lett neki (de neki jobb is :D )

2018. aug. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nincs evvel semmi gond, hogy eddig nem akartál. Most akarod, ez a lényeg.

Amúgy a saját gyerek nem hasonlítható máséhoz. Azt akarom evvel mondani, ha nem szereted a gyerekeket, sehogy nem fog rá hatni. Én se bírom őket nagyon, de a sajátom teljesen más.

Az is természetes, hogy a legjobb apát szeretnéd neki. Normális, felelősségteljes, igényes nő nem is akar szülni olyannak, aki rossz apa lenne

2018. aug. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
25 évesen még én sem akartam gyereket. Sajnálkozva néztem az utcán gyereküknek gügyögő anyukákat. Kell ez a fenének gondoltam magamban. Szuper életem volt a párommal, buliztunk, kirándultunk, utazgattunk minden hétvégén. 29 évesen el kapott az érzés, hogy jó lenne majd egy baba. Ez gyorsan elmúlt egy görög út után, de ekkor már a pocakomban volt a lányom nem volt visszaút. Imádom őt, nagyon nehéz, de csodálatos anyának lenni, márciusban érkezik a kistesó is. Örülök, hogy így alakult az életem. Teljesen normális, hogy 25 évesen még nem akarsz gyereket még fiatal vagy, ráérsz.
2018. aug. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!