Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felépülés, fájdalom szempontjá...

Felépülés, fájdalom szempontjából gátmetszés vagy a császáros hasi műtét volt rosszabb?

Figyelt kérdés

Akinek volt sima szülése, gátmetszéssel , és utána második harmadik, többedik gyereke császáros lett , mi a tapasztalata?

Első gyermekemet simán szültem, gátmetszéssel.

Iszonyúan fájt napokig, ülni nem tudtam, minden zuhanyzás, pisilés , ülés kínszenvedés volt. Kentem, fújtam mindennel, jegeltem stb. Hetekig szenvedtem vele, ahogy gyógyult. Megkeserítette az első heteket a kisfiammal.(később is hónapokig hasogatott néha)

A második babámnál már szülésznőhöz jártam a kezdetektől, masszíroztuk, mindent megtettük, hogy elkerüljük a gátmetszést, sikerült is.

Fantasztikus volt, hogy szülés után 10 perccel már törökülésben szoptattam a lányom. Semmi bajom sem volt.

Most a harmadik babám esetében a lepény mélyen fekszik , folyamatosan fedi a méhszájat, így sajnos nem tudom simán megszülni. Viszont iszonyúan félek a császártól. Nekem az újszülött mellett ott lesz a 2 gyerek, ha annyira fáj, mint ahogy sokan írják, meg amilyen lassan a gátmetszés gyógyult, akkor nehéz heteknek nézek elébe.

Kérem, akinek van összehasonlítási alapja (mert mindkettőben volt része) írjon nekem.


2018. aug. 2. 15:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én nen szedtem semmilyen fájdalom csillapítót. Nekem ágyból felkelés volt a leggyilkosabb, zokogós. Néhány óra alvás után maga a pokol volt felkelni. Kórházban könnyebb volt mert az ágy emelésével relatív fájdalom mentesen fel lehet kelni.Ha elfogadsz tőlem egy praktikát, vagy magas legyen az ágy, én néhány napig félig ülve aludtam vagy egy pl az ágy végéhez erősített felhúzó kötél v vmit legez eszkábálni az segített nekem. A napi főzés, házimunkát, gyerekeket szerintem jól ellehet látni friss császárral is. Persze lazábbra kell venni a dolgokat de nem lehetetlen.
2018. aug. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!! (már most is félig ülve alszom, mert nagyon nyom a pocak)
2018. aug. 3. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!