Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha vérböl végzik a HCG tesztet...

Ha vérböl végzik a HCG tesztet akkor magasabb eredmények lesznek mintha én otthon vizeletböl nézném?

Figyelt kérdés
Csak a 14.dpon leszek holnap , már 4napja erösödnek a tesztjeim, szépen láthatóak, viszont még nem egyforma erös a két csík, és a tesztek 10-es erösségüek. Mivel tegnap volt pici barnázásom igy doki behivatott egy vérvételre. Viszont itt olvastam hogy 4hetesen/ami én is vagyok/ kb. 170-600-ig vagy még tobb is a HCG hormon....de ez hogy lehet?? Ha vizeletbol meg a 10-es teszt még nem teljesen pozi? Vérbol koncentráltabb??
2018. aug. 8. 13:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Te otthon nem tudod megnézni a koncentrációt.


A pisi teszt minőségi és nem mennyiségi teszt.

2018. aug. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja és természetesen vérből magasabb. Mivel a vizeletben később jelenik meg.
2018. aug. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A pisi teszt csak arra jó, hogy kimutassa, van-e hcg vagy nincs. Azt hogy mennyi, nem lehet vele mérni.

A vérből pedig konkrét számadatokat tudnak mondani. Ha probléma van, nem is elég egy vérvétel, pár nap múlva szokták ismételni, hogy lássák, növekszik-e, és ha igen, elég gyorsan.

Ha csökken, vetélés volt, ha kétnaponta duplázódik, akkor jó eséllyel minden oké, de ha lassan növekszik, akkor pedig akár méhen kívüli terhesség is lehet.

2018. aug. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
jaj koszi, olyan vagyok mint a kezdö :D kicsit megijedtem..hogy mas ilyen magas ertekeket ir, nekem meg a 10-es sem teljesen pozi
2018. aug. 8. 14:00
 5/14 anonim ***** válasza:

Ne felejtsd azt sem, hogy a pisinek az állaga sem mindegy, az is ronthat az eredményen. Korai teszteknél ezért javasolják pl. a reggeli elsőt, mert akkor nem ittál még előtte, nem lesz híg a vizelet.

Vérvételnél ilyen tényezők nincsenek.

2018. aug. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

Nekem a 25-os teszt halvány, de egyértelmű pozitív volt a 9. dpo-n. Vérből csak 8 lett a hcg.

2 nap múlva 40, de a tesztjeim nem erősödtek. 4 nap múlva volt 160 körül.


Azóta 8 hónapos a kislányunk. :) Ne adj a tesztekre, nem mérvadóak.

2018. aug. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó vagyok, a 10-es teszt ki sem mutatta a 9. dpo-n. :) A 25-os facelle meg teljesen egyértelmű volt. Az x-epil is.
2018. aug. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Már kb 9 hetes terhes lehettem amikor csináltam 1 tesztet az emlék könyvbe(amit elötte csináltam azt kidobtam).

Ijedten néztem h milyen halvány csik jött ki,majd szoltam páromnak h vogyen el valami magán labporba Bhcg nézetni mert biztos van valami baj.Délután hivtak hogy 80 valahány ezer a hcg.

2018. aug. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8 as vagyok csak véletlenül elküldtem,én ezekután nem adok többet a teszt erösségére.Mert csak a terheséget lehet vele megálapitani.
2018. aug. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
😳
2018. aug. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!