Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Őszintén! Nálatok mennyire...

Őszintén! Nálatok mennyire vette ki apuka a részét a "várandósságból"?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt látom, olvasom, hogy apuka így puszilgatja a pocakot, úgy elmegy az anyukával ilyen-olyan babaruhaboltba kis balerinacipőket venni, beszél a pocakhoz, tájékozódik mit hogyan kell majd csinálni, pelenkázás stb stb. Hihető ez? Tényleg van ilyen? Az én párom annyit dolgozik, hogy semmi ideje nem volt azzal foglalkozni, hogy mit kell megvenni még a gyerek érkezéséig, vagy hogy mi mire való, mit hogyan kell majd... Mindent én tartok számon, én vásároltam meg mindent, ő az anyagi részben vette ki magát. Nagyon ideje se lenne ezekre a sok meló miatt, viszont volt hogy megjegyeztem neki, hogy többet rakhatná a kezét a pocakra, beszélhetne hozzá, ő meg mondta, hogy majd törődik vele akkor, mikor kint lesz...

Persze odateszi a kezét néha ha rugdos, de kb 3 percig tart az egész, azt is úgy érzem muszájból teszi. Mintha nem nagyon foglalkoztatná a dolog, vagy csak én reagálom túl? Vagy tényleg túl sok olyat latok a neten, meg a közösségi oldalakon, hogy apukak mar szülés előtt kiveszik a részük sokmindenből, aztán lehet a fele csak kamu, ami a külvilágnak szól? Érdekelnének az őszinte tapasztalaitok, hiszen itt úgyis név nélkül megy a dolog, nincs mit veszíteni. Engem néha bánt a dolog, hogy tök egyedül élem meg az egész terhességem, és nem érti azt se ha van valami bajom...persze mindig mondja milyen jó apuka lesz majd, dicsekszik a munkatársaknak, rokonoknak, meg mondja hogy ő fürdeti majd minden este stb. Szülésre is beakar jönni. Első gyerek lesz mindkettőnknek és terveztük. Viszont mindezek ellenére néha jól esne nekem is egy kicsit több törődés így a vége fele, és sokszor tartok attól, hogy majd ha megszületik sem lesz másképp. A munka megvár, de a gyereknek szüksége lesz rá. És nem vagyok anyagias se, inkább ne dolgozzon ennyit de igenis legyen velünk és vegye majd ki a részét mindenből. A gyereknek nagyobb szüksége lesz az apjára, mint a pénzére. Nálatok hogy voltak ezek a dolgok terhesség alatt?

És változott valami, miután meglett a baba? A védőnő szerint az apukák nem fogják fel addig a dolgokat, amíg meg nem születik a picur...de akkor miért látni ennyi olyan apukát, akik ennyire törődnek a terhesség résszel is? Köszi a véleményeket

30 hetes kismama


2018. aug. 10. 14:44
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
15%
31 hetes vagyok, es ugyan ugy mint te. Szerintem sok kamu is van a neten. Engem nem zavar, hogy nem fogja a hasam, es mivel en vagyok itthon en vásárolok. Lesz neki feladata ugyis mikor a kórházból hazajövünk.
2018. aug. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
69%

Mi most a második babánkat várjuk. Mindkét terhességnél az első trimeszterben nagyon sokat vállalt, mindent ő csinált szinte, mert nagyon hányós, rosszullétes vagyok, voltak napok, amikor a vécéig is négykézláb mentem... most a második terhességnél ez azt jelentette, hogy a 3 éves nagylánynak is ő ugrált, amikor csak itthon volt, ő látta el nagyrészt. Szerencsére olyan a munkája, hogy sok szabadnapja van, mert amikor dolgozik, akkor 24 órázik, maszekot nem vállalt, amíg ilyen szarul voltam, hogy tudjon segíteni.

A második trimesztertől már nem voltam/vagyok rosszul, visszatért az erőm, energiám, így most az én férjem is többet jár dolgozni, de ha itthon van, foglalkozik velünk sokat, a lányunkkal is. Ő az a fajta, aki szeret kapcsolatot teremteni a babával már a születése előtt is, a lányunkhoz is beszélt, odatette a fülét, hallgatózott, simogatta, most a születendő fiunkkal ugyanígy van :) egyébként a kislányunk születése után felismerte a hangját, már az első napokban észrevettük, hogy azonnal felfigyel rá, ha meghallja. Ez nagyon jó élmény volt neki.

Ultrahangokra úgy kérek mindig időpontot, hogy tudjon jönni, jön is lelkesen mindig. Vásárolni ő annyira nem szeret, ezt úgy szoktuk, hogy neten én kinézek dolgokat, aztán megmutatom neki, hogy mit szól hozzá, és úgy döntünk. Ebben már szívesen részt vesz, csak keresgélni nem szeret. Ha személyesen megyünk el valahova, akkor kb ugyanez van, én leszűkítem a kört, ő a végén vétóz vagy bólint :D

Szóval szerintem ő eléggé megéli a dolgot, rám is figyel, pl. hazafele jövet beugrik a boltba, hoz valamit, amiről tudja,ogy aktuálisan rá vagyok kattanva (nem nagy dolgok, mostanában pl. nektarin). Azt mondja, így másodjára is ugyanolyan nagy élmény érezni a kezével a baba mozgását a hasamban, meg nézni uh-n, ahogy mocorog.

De pl. nem nézett sosem videót a baba pelenkázásáról meg ilyenek, hazajöttünk a lányunkkal a kórházból, és mikor tisztába kellett tenni, jött, hogy na muti, hogy kell ezt, öltöztetés szintén így ment. Aztán következőre megpróbálta.

2018. aug. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
41%

Pocaksimi nálunk se volt sokszor.

De ettől függetlenül mindenben segített, elment bevásárolni, betette a mosást, ki is teregetett. Persze ezeket csak rosszabb napjaimon kellett megcsinálnia

A bababútort együtt raktuk össze, afalmatricát is segített feltenni.

Azt előre nem tudhatod hogy mennyire lesz számára meghatározó a baba érkezése.

Az én hétalvó férjem az első hetekben éjszaka is ugrott ha meghallotta sírni a babát.

Aztán ez szépen elkezdett leépülni. De nem bánom, hisz dolgozik, elfárad, pihenje ki magát. Elég ha én kelek ababához,nem kellünk ketten az ellátásához..

Azt természetesen elvárom hogy szabadnapjain csak is velünk legyen, játszon vele, fürdesse, pelenkázza etesse. De ha dolgozik, akkor megoldom egyedül.

Ő a mi jólétünkért dolgozik.nem vagyok anyagias, nade a pelust a ruhákat az enivalót meg kell venni valamiből!

2018. aug. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
69%

Első gyereknél még engem is zavart. Aztán rajottem hogy a világon semmit sem prognosztizal.

Mióta idekint vannak, imádja őket mindent megtesz értük halálra melozza magát az ujjuk köré csavarjak szó szerint.

Terhesen nem simogatta a pocakot soha! Nem beszélgetett velük, semmit se olvasgatott a pelenkazasrol vagy bármiről.

Vizsgálatokra eljott velem, ha bármire kértem volna megcsinálja.

Mindent megvett ami kellett.

Egyszerűen ő ilyen típus, nehezen mutatja ki az érzéseit.

Első babát mikor vártuk, engem is nagyon zavart sokat sírtam is miatta hogy az amerikai filmek rózsaszín álmából kB semmi sem úgy volt.

Pedig mindketten akartuk, vártuk a gyerekeket.

De mondom ez 13 éve volt és azóta sincs semmi gond, nem ezen múlt milyen apa

2018. aug. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ultrahangra nálam is mindig jön, estére kérünk időpontot pont ezmiatt. A szobát most csinálja, szerencsére szakmájából adódóan mindenhez ért. Persze nem azt várom hogy gügyögjön mint Kasza Tibi...nem szeretem a nyáladzást sem. Lehet az a baj hogy itthon vagyok és túl sok időm van ezeken a dolgokon agyalni. Csak nem szeretném ha az én gyerekem is úgy nőne fel mint én ...(apai törődést csak anyagiakban kaptam)

Kedves 6-os válaszolo hmm ez eleg erdekes megközelítes...elhagynam ha nem lenne pénze? Még jó hogy tisztáztam, hogy inkább ne dolgozna ennyit. (Mivel sok maszekot vállal, ami nem lenne kötelező)

Persze ezt is értünk teszi. Én úgy vagyok vele, hogy nem várok el nagy dolgokat. Megfőzök, takarítok, mivel az egész terhességem problémamentes és fitt vagyok, meg ez a nő feladata szerintem, ennek ellenére is volt olyan hogy ő főzött/csinálta a vacsit/rendelt kaját. Nekem is hoz haza mindig meglepit (édességmániás vagyok). Tehát vannak pozitív dolgok, én csak attól tartok inkább, hogy mi lesz majd később. Kisfiúnk lesz amúgy, mikor kiderült ujjongott örömében. Szóval kivancsi leszek mi lesz szülés után...mennyire lesz első a munka és mennyire fog segíteni ill. érdeklődni a baba dolgai iránt.

Írhattok még 😊

2018. aug. 10. 15:58
 16/30 anonim ***** válasza:
64%

Én is a 35. hétig dolgoztam. Hetente felolvastam neki valami cikket, hogy most mekkora és "mit tud", hogy képbe legyen :), meg amikor már rugdosott, néha odatette a kezét és mondott a babának valami vicceset. Házimunkát egyébként is felváltva csináltuk/csináljuk, akinek épp "ihlete" van. Legtöbbször elkísért ultrahangra, és nagyobb bevásárlásokat (babakocsi, kiságy) együtt intéztük. Kb. ennyi, de ennél többet nem vártam el.

Aztán első gyerekkel meg újszülött korában két hétig ő volt itthon egyedül (én kórházban), szóval mélyvízes módszerrel tanult bele. Reggel héttől este hétig nincs itthon, néha még annyit se, de reggel ő viszi őket és este mindig igyekszik ő fürdetni (azaz, amint "frissen" hazaesik a tömegközlekedésből, és még vacsora előtt, ami szerintem önmagában szép teljesítmény), és akkor tud velük haverkodni fél-fél órát. Én is jobban szeretném, ha többet lehetne itthon, de szerintem ő is. De hétvégéken pótolunk.

2018. aug. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
64%
Mindent együtt vettünk és terveztünk. Sokat fogdosta a poci. Egy uh kivételével minden vizsgálatra jött velem.
2018. aug. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
71%

Az én párom is nagyon sokat dolgozott abban az időben. Elvitt a vizsgálatokra, ha megkértem valamire megcsinálta, összeszerelte a kiságyat.

Nem voltak nagy elvárásaim, tudtam, hogy ezer dolgot kell észben tartania egyszerre(saját autószerelő vállalkozásunk volt akkoriban). A legtöbb baba holmit netről rendeltem, így nem kellett sokat szaladgálnom miatta. Nem minden apa egyforma. Sokan túlbuzgóak, sokan pedig úgy "veszik ki a részüket", hogy ezerrel hajtanak az anyagi biztonság érdekében.

2018. aug. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
64%

Én is kismama vagyok.

Az en parom kiveszi a részét, mióta terhes vagyok

Vizsgálatokra jön velem, puszilgatja a hasam vagy beszél a babának, a dolgokat együtt nézzük ki, anyagilag is nyilván mindenbe belead. Házimunkát is többet csinál azóta, nevet is együtt keresgélünk.

Nem kell kérnem, evidensen alakul így

2018. aug. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
61%

Mintha magamat hallanám! :)

pont ugyan ez volt,meg most is ez van nálunk is. Elsö terhességemnél olyan volt,mintha férjemet abszolut nem érdekelné a baba-csak a munkával volt elfoglalva. aggodtam én is,hogy mi lesz igy ebböl.. és amikor kisfiunk megszületett,attól a pillanattól kezdve mintaapa,mindent csinált,segitett. Most ikreket várunk ,és pont ugyanez a szitu. De már nem aggódok,a fiúknak nehéz felfogni a dolgot,hogy a pocakban tényleg baba van :)

Te se izgulj, a te férjed is biztos mintaapa lesz :)


29hetes kismama :)

2018. aug. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!