Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességem 30. hetében...

Terhességem 30. hetében tartok,7 kilót híztam eddig. Ez tényleg sok?!?!

Figyelt kérdés

Bárkivel beszélek az az első kérdés hogy mennyit híztam. Anyósom és a védőnő ki kergetnek a világból hogy ez rengeteg és minden féle bajom lesz. A cukorterhelésem picit magas lett, de nagyából tartom a diétát. A vérképem tökéletes, még a doki is meglepődött milyen jók az értékeim.

Szóval most 30 hét alatt ez a 7 kiló tényleg akkora katasztrófa?!?!



2018. aug. 12. 07:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Èn összesen 9 kg-ot híztam, szerintem a 30. hét körül 4 kg-nál jártam. Erre azt mondta a doki, hogy éppenhogy a kötelezö minimum hízás volt. Vékony, sportos testalkatom van egyébként.

Szerintem a 6 kg ilyenkor nem sok, ha mondjuk még ugyanannyi jön föl az összesen 12 kg. ez szerintem rendben van.

2018. aug. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Én azt mondanám hogy normál testalkattal indultam. 170 cm vagyok és 69 el kezdtem. A diétát azért nehéz tartanom mert van egy 3 éves fiam aki szinte semmit nem eszik meg, a férjem is elég finnyás. Szóval eddig is 2 félét főztem mindig. Egész nap egyedül vagyok a gyerekkel, apuka napi 12 órát dolgozik. Rám marad itthon minden. Így már nehéz egy harmadik féle már nem nagyon fér bele az időmbe és az energiámba. Remélem könnyebb lesz ha a fiam ovis lesz, bár helyhiány miatt csak október végén kezdheti.
2018. aug. 12. 12:32
 13/22 anonim ***** válasza:

Ugyan nem gyerek de munka miatt én is átéltem ezt a dolgot...(mármint h nehéz több fele főzni ráadásul a mintaétrendek macerásak és azt igényelné, hogy egész nap azzal foglalkozzon az ember)


Én úgy egyszerűsítettem, hogy az alapban főzött étel mellé csináltam magamnak salátát/nyers zöldséget. Pl ha krumplipüré volt rántott hússal, akkor magamnak max 1 kanál krumplipürét szedtem, és a köret 70%-át savanyú uborkából céklából vagy nyers répából fedeztem. Ezek elkészítése nem plusz idő. (a húsok annyira nem magas CH tartalmúak, hogy ne férjen bele) Vagy nekem volt külön CH csökkentett kenyerem a reggelihez, míg páromnak rendes fehér kenyér/péksüti. A tízórai/uzsonna...egy kis joghurt, vagy alma és korpás keksz így munkába is el tudtam vinni, és nem extra idő. Gyümilé helyett magamnak eritrites teát főztem, más nem ivott belőle csak én... Párom annyiban támogatott, hogy a nassolnivalókat magának vette, és nem ette azokat előttem. Így kisebb volt a kísértés.


Az elején én méricskéltem a grammokat is, ami nehéz volt, viszont 1-2 hónap után rááll az ember szeme.


Igazából azt vettem észre, hogy nem a klasszikus étkezésnél visz be az ember sok cukrot/szénhidrátot...hanem az ilyen "ó csak bekapom ezt a pár falat péksütit" féle nassolásnál. (nekem ebben segített a mérés, mert meglepve tapasztalja az ember, hogy mennyivel "szénhidrátdúsabb" egy kis bolti pogácsa vagy egy kis csoki mint mondjuk egy jó töltött káposzta és még jól sem laksz vele. Ha már az ilyeneket ki tudja az ember váltani mással, már nagy segítség.)

2018. aug. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Érthető, de jók a cukor értékeid étkezések után? Mert nyilván az a lényeg. :) akkor én se főznék 3. félét.

2-es voltam

2018. aug. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
32 hetes vagyok plussz 15 kilónál tartok. A védőnő és az orvos is azt mondja, hogy rendben van. Azt mondja mindkettő, hogy az arcom, a combom és a felkarom is be van vizesedve. Előző babánál 25 kiló jött fel, ami 3 hét alatt lement, utólag kiderült víz volt. Nem gondoltam volna, mert zabáltam és azt hittem a nagy része zsír. Most egyáltalán nem zabálok és ugyanott tartok, mint akkor. Nem azt mondom, hogy ez a követendő példa, de nem tudok mit tenni ellene. Szerintem minden szervezet más, nem feltétlenül lehet ezt befolyásolni.
2018. aug. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

A 2 órás mérések 6-7 között vannak, 7,3 volt a legmagasabb!

Azt olvastam hogy ezek nem rossz értékek...

2018. aug. 12. 14:35
 17/22 anonim ***** válasza:
Ez elég magas sajna.
2018. aug. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Sajna tényleg magas! Diétát tartva az 1 órás vagyis a csúcs érték nem lehet 7 felett. Egy ebéd után mérd meg és meglátod nálad milyen magas. De inkább mérd 3x evés előtt 1 és 2 óra után, szépen látszódik belőle minden, főleg ha egy nap minden érkezésnél megcsinálod.

A 2 órás érték 6 alatt jó de inkább 5,5 alatt mint az éhgyomri is!

A terhelésen mások a határok, de nem jó ha állandóan "terheled" a szervezeted, hisz az egy vizsgálat extra bevitt cukorral.

2018. aug. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
15-ös vagyok. Teljesen jók az értékeid. A 2 órás érték nem lehet 7,8 felett, akkor beszélünk terhességi diabéteszről, ezalatt jó. Ez biztos, ilyen területen dolgozom, az éhgyomrinak kell 6 alatt lennie.
2018. aug. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Ugyan ezt az infót kaptam a diabetológustól!

Hogy a 2 órás érték nem lehet 7,8 felett.... ezért nem is értettem a család nagy kirohanását😞

2018. aug. 13. 08:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!