Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyen gyakori ez a gondolat a...

Ilyen gyakori ez a gondolat a második baba előtt?

Figyelt kérdés

Többedszerre olvasom, hogy az anyuka fél, hogy a második gyermekét nem tudja majd annyira szeretni, mint az elsőt.

Nekem ez annyira fura, mert én épp az ellenkezőjén sajnálkozom, hogy a második babámnak már nem tudom 100%-osan minden figyelmem, türelmem, törődésem adni.

A szeretet miatt nem félek, mert tudom, hogy ugyanígy fogom szeretni. Már most is sokat gondolunk rá, és várjuk őt is.

De még sose hallottam, hogy valaki így gondolta volna. Ez ennyire természetellenes gondolkodás?



2018. aug. 14. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Én is nagyon várom és szeretem a másodikat, sőt, még a meg sem fogant harmadikat és negyediket is. 😊
2018. aug. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Én éreztem így mikor a 2.volt úton. A nagy 3 volt mire érkezett a tesó, 3 év vele együtt, rengeteg kezelés, fejlesztés amin keresztűl mentünk, 0-24ben együtt voltunk, nagyon ragaszkodtam hozzá, ő volt akkor a minden. Pedig nagyon nehezen jött össze a tesó, de vhogy a nehézségek miatt nem is tudtam magát a terhességet sem úgy megélni. Miután meg lett a kicsi, persze más volt már, mindkettőt imàdom, egyiket ezért a másikat azért, mind2 a gyermekem. Most ők ketten vannak a középpontban már.
2018. aug. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Én attól féltem, hogy nem lesz olyan nyugodt, meghitt, mint az elsőnél.

Igazam is lett. Pl. Nagyon ritka az olyan összebújva alvás, amit annyira szerettem.

A 4 évesem hangos, nyüzsgő energiabomba. Idilli lenne, mind a két gyerekkel összebújva lenni, de ez csak álom. Inkább egymást nyúzzák. 😃

2018. aug. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
2es vagyok, bennem is bennem volt miután meg volt a kicsi, s bűntudat h negyed annyit ndm foglalkozom a babával mint a naggyal. Mindkettő másba született bele, az 1ik h ő körülötte forog minden és meg kell tanulnia h ez változik, s kicsi meg már testvér képtelenség ugyanazt ugyanúgy adni neki mint az elsőnek. De úgy látom h neki is van egy nagy 'előnye' mégpedig h mindig ott van mellette a testvére akitől tanul, akivel összenő aki anys és apa mellett a mindent jelenti neki. Nálunk így van. Úton a 3 és nagyon örülök h jön, neki már 2 testvére lesz akik ott lesznek neki, akikkel játszhat majd.
2018. aug. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Én is nagyon vártam, féltettem a második babámat a terhesség alatt, de én sem tudtam elképzelni, hogy hogyan fogom őt is úgy szeretni mint az elsőt. Annyira földön túli volt az a szeretet az első gyerekem után, és nem tudtam, h ugyan úgy lehet szeretni a másodikat is. Aztán megszületett a kicsi, és szerelem első látásra. 😍 Sőt egyformán szeretem őket, de a kicsi megis csak kicsi. Többet igényel téged, nekem a kisebb bújósabb, kis cukiskodó. Most várom a 3. Babámat, mostmár tudom, hogy vele is így lesz.
2018. aug. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Igen ez érdekes màr csak azért is, mert általában a fordítottja szokott lenni; a kicsi születése után jellemzően a nagy van “magasról letojva”. Ahogy nőnek a testvérek, mindig a nagy “legyen az okosabb”, a példakép, ő már nem hibázhat, nem lehet igazán gyerek, mert példát kell mutatni, és neki már meg kell dolgozni a szeretetért... sokszor látom, hogy míg a kicsi feltétel nélkül, csupán létezésének okán rengeteg szeretetet kap (ami így a jó!), a nagynak már küzdenie, dolgoznia kell ugyanezért, és ezt nagyon szomorúnak tartom...

Bocsi, ez nem pont a kérdésedre válasz (én már nagyobb gyerekekkel dolgozom), csak kikívánkozott...

2018. aug. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én addig féltem ettől, amíg meg nem fogant, de addig nagyon aggódtam amiatt, hogy olyen szeretet tuti nem lehet még egy gyerek iránt érezni. Onnantól, hogy tudtam, hogy már úton van a kicsi, már éreztem a szeretet iránta. Még nem született meg, de tudom, hogy nem lesz gond. Nem kicsi a korkülönbség, a 3,5 lesz a lányom, mikor születik a fiam, az is sokat segít, hogy felfogja a helyzetet, és nagyon várja, örül neki, így nincs miatta lelkifurdalásom.
2018. aug. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%
Miert kell lepontozni ha vki a vékeményét, meglátását írja le?
2018. aug. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!