Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jön a második baba. Másnak is...

Szanyú kérdése:

Jön a második baba. Másnak is voltak hülye gondolatai?

Figyelt kérdés
pl iszonyatosan megijedten.20 hónap lenne köztük a nagyobbikkal.A felelösség, meg hogy mivan ha nem való nekem mégegy..meg mivan ha nem tudom ugy szeretni mint az elsőt ..meg hogy nehogy szülés utáni depresszióm legyen...persze a szívem mélyén nagyon szeretném ha minden rendben menne..de tele vagyok félelemmel is...való így nekem mégegy gyerek?

2018. aug. 16. 14:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Erről úgyis mindenkinek más a véleménye. Egyik ismerősöm biztosan nem kételkedik abban, hogy neki két gyerek nem való. Pedig azok alapján, ahogy neveli őket, ahogy ordítozik velük, direkt veszekedést provokál szinte minden nap, neki nem való két gyerek.
2018. aug. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Na hát igen ilyen ismerősöm nekem is van.Abban biztos vagyok hogy én nem lennék ilyen.Kaptam én sokat a saját anyámtól az én gyerekem biztos nem abban nőne fel...de ez a válasz már sokat segített köszónöm.Rám inkább az jellemző hogy túlaggódok mindent...
2018. aug. 16. 14:40
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Ha ezek a kérdések felmerülnek benned, akkor igen, való neked, mert neked fontos a gyerek jó léte, ezért jutnak eszedbe ilyenek.

Kezdetben minden felelöségteljes nönek vannak ilyen gondolatai, eleinte bizonytalan, de utána belenö a helyzetbe.

2018. aug. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Ezt mintha én írtam volna. Dettó így vagyok.

Csak nàlunk kevesebb lesz a korkülömbség.

Nagyon aggódok ilyen dolgok miatt. Sajnos hányingeres vagyok, és nehezemre esik sokszor ellátni a fiamat. Ráadásul lobbanékony is lettem mióta terhes vagyok.

Próbálom visszafogni magam amikor a gyerek hisztizik, számolok tízig magamba meg ilyenek. (Sose bántanám vagy ilyenek, mielőtt valaki félreérti) de érzem hogy kezd felmenni a pumpa. és nem szeretném ha a fiam érezné rajtam hogy “dühös” vagyok.

Mindenki nyugtat hogy ez a hormonok miatt van most, meg ugye a hányás, hányinger is kiveszi belőlem az erőt, de jelenleg én csak “szaranyának” tartom magam!

Szóval szerintem nálad is csak a hormonok szórakoznak.

Majd ha meglesz a tesó, és beáll a napirend, biztos minden rendben lesz.

Én azzal nyugtatom magam, hogy a világon rengeteg anyuka csinálja2-3-4-5 gyerekkel, És sikerül nekik, akkor én is megoldom két gyerekkel. ☺️

2018. aug. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Középső: nagyon köszönöm!

Utolsó: Nálatok mennyi korkülönbség lesz?

Én is kezdek kilenni nagyon egész nap hányingerem van, mist ugyan nem hányok de rosszul vagyok, éjjel is a hányingerre kelek plusz a kisfiam is kel még cicizni...le is kell szoktassanlm.Ezen is aggódok

2018. aug. 16. 16:46
 6/15 anonim ***** válasza:
Én is pont ugyan ilyeneken agyalok. Nekem két év lessz a két gyerek között. Terveztük, szerettük volna, nagyon boldog voltam, hogy eddig minden rendben zajlik. (Az első terhességem kicsit problémás volt.) Most vagyok félidős, és én most kezdtem el ilyeneken aggódni, annyira, hogy két napig sírhatnékom volt és aludni sem tudtam ezektől a negatív gondolatoktól. Hogy mi lessz a nagyobbal,lehet nem fogja szeretni,vagy én nem fogom eléggé szeretni a kicsit,kevesebb időm lessz rájuk,ilyenek. Biztos, hogy nem lessz könnyű, de talán ha kicsit nagyobbak lesznek,jobb lessz. Szóval szerintem normális,ha ilyeneken agyalsz, nem vagy egyedül! :)
2018. aug. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem fogod megbánni a két gyereket hidd el. Ez a kérdés olyan mint amit én tettem fel 2,5 éve. Ugyanígy aggódtam, ugyanezeken.Nos azóta 3 szoros anyuka lettem 2-2év a korkülönbség. A legkisebb 3 hónapos. Mindegyiküket ugyanolyan "forrón szeretem", de mindegyiket más miatt.
2018. aug. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%

Hát azon már kicsit késő gondolkodni, hogy való-e neked még egy gyerek. :) De amikor belevágtatok a pároddal, úgy gondoltátok, hogy képesek vagytok rá. Ugyanezt a kurázsit szedd elő! Képes vagy rá, menni fog!

20 hónap van a két gyermekem között. Az első év nagyon nehéz volt, minden nap úgy éreztem, hogy az őrület határán táncolok. Októberben lesz 2 éves a kicsi, most nyárra érzem azt, hogy belerázódtam. Ha úgy érzed, szükséged van praktikus tanácsokra, akkor írj nyugodtan. (vagy ha úgy gondolod, másnak is hasznos lehet a válasz, akkor írd ki itt nyilvánosan)

2018. aug. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem kell leszoktatnod a nagyot a ciciről! Aki ilyet tanácsolt neked, annak nem korszerűek az ismeretei. Nézz körbe az lll.hu-n, ott találsz naprakész információkat a szoptatásról. Nyugodtan szoptathatod egyszerre a két gyermekedet, ezt hívják tandemszoptatásnak.
2018. aug. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nagyon kíváncsi lennék a hasznos tanácsaidra 20 hónap lesz a két gyermek közt szerintem másnak is hasznos lenne! utolsó a tandemszoptatásról annyit hogy én megmondom az öszintét nem igazán szeretném! Persze lehet hogy ez lesz a vége még nem tudom ebbe még nem mentem annyira bele :D
2018. aug. 18. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!