Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jön a második baba. Másnak is...

Szanyú kérdése:

Jön a második baba. Másnak is voltak hülye gondolatai?

Figyelt kérdés
pl iszonyatosan megijedten.20 hónap lenne köztük a nagyobbikkal.A felelösség, meg hogy mivan ha nem való nekem mégegy..meg mivan ha nem tudom ugy szeretni mint az elsőt ..meg hogy nehogy szülés utáni depresszióm legyen...persze a szívem mélyén nagyon szeretném ha minden rendben menne..de tele vagyok félelemmel is...való így nekem mégegy gyerek?

2018. aug. 16. 14:20
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ija és valaki írta hogy vegyem elő a bátorságom mert emikor elterveztük nem féltünk stb. Hát igazából nem terveztük! Nagyon váratlanúl jött! Védekeztünk és még igy is jönni akar :) Nekem az első fiam 8 év után jött össze hatalmas meglepetés volt ő is! De pont mivel ennyire nem voltam képes évekig teherbe esni, ezért nem gondoltam hogy most így pikk pakk 2 éven belül 2x is sikerülne :D
2018. aug. 18. 15:40
 12/15 A kérdező kommentje:
Elvetetni azt tudtam hogy sosem fogok egy gyereket sem ha egyszer sikerül is teherbeesnem...Nem véletlenül jönnek a terhességek.Persze megértem ha valaki rákényszerül nem ítélem el de ha volt is a családban pl mindig próbáltam lebeszélni róla az embert...
2018. aug. 18. 16:14
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Rendben, akkor pár praktikus tanács.

1. Ne legyél magaddal túl szigorú. Ne támassz irreàlis elvárásokat magaddal! Mind a két gyerek maximális figyelmet fog követelni magának, mellette ott lesz a háztartás. Már most barátkozz meg a gondolattal, hogy NEM FOG MENNI MINDEN EGYSZERRE. Jó eséllyel el fog szakadni párszor a cérna, és rá fogsz üvölteni a gyerekekre, talán a kezed is eljár majd. Ne érezd magad emiatt rosszul, megesik az ilyen.

2. Egyszerűsítsd le a háztartásod, amennyire csak lehet. Ha még nem tetted meg, "konmarizd" ki a lakàst. Olvasd el Marie Kondo: "Rend a lelke mindennek" könyvét, és kövesd az instrukciókat. Sokkal könnyebb lesz olyan háztartást vezetni, ahol egyetlen felesleges, kallódó tárgy sincs.

3. Legyen hordozókendőd! Az első pár hónapban úgy közlekedtünk, hogy a nagy babakocsiban, a kicsi hordozókendőben. Otthon is praktikus a hordozás. A baba is fel van véve, mégis van 2 szabad kezed. Későbbre, Ha megtehetitek, vegyetek olyan babakocsit, aminek van testvérfellépője.

4. Minden nap legyetek friss levegőn! Akkor is, ha rossz idő van. A kicsik esőben is élvezik a sétát. Végülis jó mòka a pocsolyában dagonyázni. Utána legszívesebben az egész gyereket betennéd a mosógépbe. Viszont egy ilyen kaland után alszanak, mint a kisangyal.

5. Ha nem muszáj, soha ne menj egyedül a két kicsivel vásárolni. Én nagyon sok mindent megrendelek online, házhozszállítással. Amit meg nem, azzal megvàrom a férjemet. Vagy elmegyünk mindannyian, vagy valamelyikünk egyedül.

6. Legyen napirend. Minden nap azonos időben keljetek, egyetek, sétáljatok, és aludjatok. A háztartást a déli alvásidőben szoktam csinálni. Napi 2 óra bőven elég belőle. Összeszedem a kallódó szennyest, beindítok egy adag mosást, az kb.másfél órát forog, azalatt megfőzök, meg amit kell, kitakarítok. Utána kiteregetek és aznapra elég volt. Ha nem kell főzni, több időm van takarítani. Sőt, vannak napok, amikor én is le tudok pihenni.

Hirtelen ennyi jut eszembe. Remélem segítettem valamennyit. Igazából menet közben fogod kialakítani a saját túlélő praktikáidat.

2018. aug. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

A 2. pont nagyon érdekes elolvasom :D

A legjobban az éjszakáktól félek .a kisfiam 2 hónapos koráig cserélte a nappalt meg az éjjelt...most ha ez igy alakulna konkrétan nem aludnék ugye mert a nagy reggel 8 fele felkel ugyebar.. na meg meg mindig kel ejjjel cicizni.Hogy fogok a ket gyerekkel igy meglenni??Erre valakinek valami tanács vigasz?

2018. aug. 18. 22:27
 15/15 anonim ***** válasza:
Miért hergeled magad előre olyan problémán, ami még nincs, és nem is biztos, hogy lesz? ÉDESANYA vagy, Te MINDENT kibírsz! Amúgy sokat nem tudsz tenni, szoptatni senki nem tudja helyetted a babát. Próbáld meg élvezni azt, ami éppen van. Néha nagyon nem könnyű, és tényleg az őrület környékezi az embert, de gondolj arra, hogy olyan hamar megnőnek, és akkor nem hagyják már magukat szeretgetni. Oké, amikor éjjel ordít a gyerek, akkor egy örökkévalóságnak tűnik. De hidd el, érettségire már biztosan nem úgy megy majd, hogy előtte nyolcszor felkelt éjjel szopizni. Próbáld meg egy kicsit félretenni az aggodalmaidat, mindenre lesz megoldás, amikor épp szükséges lesz. Élvezd a várandósságot, élvezd a két kis törpédet.
2018. aug. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!