Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok mennyire ártalma...

Mit gondoltok mennyire ártalmas a cola?

Figyelt kérdés

10 hetes vagyok

kb. mindentől rosszul vagyok... főként az italoktól-tea,víz,gyümölcslé-ezektől rettenetesen szenvedek

colától kevésbé vagy egyáltalán nem... mennyit ártok a babának, ha az elején sok colát iszok? igazából sose szerettem, de most nagyon jól esik..


2018. szept. 8. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
20%

Semennyire.

Napi 200 mg koffein megengedett, ez par liter cola ( nezz utana pontosan nem tudom).

2018. szept. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100 mili kólában van 13 mg koffein, egy oldal alapján. Szóval fér bele bőven, ha nem kávézol és nincs gond a vércukorral sem. De ha aggódsz, a coca colának van koffeinmentese is, az egyik zero. Egyébként nem túl egészséges, ezt nyilván te is tudod, de nem is az ördögtől való, ha nem viszed túlzásba. Néha én is ittam egy dobozosat, de én egy kávét ittam reggelente is így nyilván figyeltem a koffein miatt.
2018. szept. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

nem kávézom, és alapesetben sose iszok colát!

De most bevállt és ezt ittam pár napig állandóan...mert mást egyáltalán nem tudtam meginni,pedig nagyon próbálkozok a vízzel... :/

de lehet kipróbálok másfajta szénsavasüdítőt,hátha segít más is

2018. szept. 8. 22:30
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát én egyszer elmentem kb. félidős terhesen a barátaimmal beülni valahova. Ők ittak 4-5 pohár sört, én meg ennyi pohár kólát. A baba órákon keresztül nagyon durván mocorgott utána. Úgyhogy én azt mondom inkább koffeinmenteset igyál, a koffeinesből csak 1-2 pohárral.
2018. szept. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, az enyém is bármikor felkelt egy doboztól. De a kávéra meg közel se reagált úgy. Én a cukorra gondoltam, egy tábla csokitól is nagyon pörgött.
2018. szept. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4 es, az a cukortól volt, nem a koffeintől. Nézd csak meg, hogy hány evőkanál cukor van fél liter kólában. Na , nem csoda hogy mozgott a baba.
2018. szept. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha az az egyetlen amitől nem vagy rosszul, akkor idd nyugodtan, ugyis pár hét és elmúlik ez a rosszullét időszak :)


A szénsavas gyömbért próbáld ki, nálam pl. az jött be :)

2018. szept. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

En is azt ittam rosszulletre nem hiszem,hogy kart okozna bar azert azt ne mondjuk,hogy egeszseges :) probalj vizet is inni azert ne csak colat.

Boldog baba varast 🤗

2018. szept. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
23 évesen szültem, nem hazudok, ha azt mondom, hogy az évek alatt összesen fél liter colát ittam meg, egyenesen utáltam. Terhesen meg rákaptam, de nagyon. Kávét, energiaitalt abszolút nem fogyasztottam, az orvos azt mondta, ihatom nem lesz baj. Persze ne literszámra idd! Nst-re sok kismama colával járt.
2018. szept. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia ! Èn 9hetes vagyok , es folyamatosan hanyingerem van , énis neha megiszok 1-2poharral mert jol esik a gyomromnak :) szerintem semmi baja nem lesz tőle a babónak ennyitol :h
2018. szept. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!