Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van még valaki ebben a helyzet...

Van még valaki ebben a helyzetben (tokofóbia)?

Figyelt kérdés

A huszas éveim elején vagyok egy három éves kapcsolatban és már feljött egy párszor a későbbi gyerekvállalással kapcsolatos téma ugyanis a párom szeretne saját gyereket /gyerekeket. Mondtam neki,hogy sajnos én nem értem azt ,hogy erre valaha is készem fogok állni nem szeretnék saját gyereket esetleg örökbe fogadni. Erre úgy reagált ,hogy szerinte változik majd ez.

Érzem magamon ,hogy nem fog és szerintem amiatt lehet mert régebben pánikbetegségem volt és depresszióm utáltam magamat és mindent. Most már helyen vagyok ez évekkel korábban volt viszont a testem változását a szülés és terhesség miatt nem hiszem hogy jól kezelném mert hajlamos vagyok a visszaesésre esetleg öncsonkítasra(vagdosásra stb. ) persze ezek a tünetek se jelentkeztek régóta viszont érzem a téma kapcsán hogy eluralkodik rajtam a pánik és az undor. A szüléstől a terhességtől a szoptatástól és attól hogy egy kisbaba (egy kis lény) bennem legyen. Nem tudom elviselniba tudatát. Attól tartok hogy a pszichés problémáim hatása és örülnék ha esetleg valakivel el tudnék beszélgetni ezekről. Van valaki hasonló cipőben?



2018. szept. 10. 13:27
 1/2 anonim ***** válasza:
76%

Depresszió,pánikbetegség és vagdostam magam.Tünetmentes vagyok évek óta ,de többször is visszaestem.Viszont gond nélkül kihordtam a terhességem,szültem egy csodás babát, szoptatni nem tudtam sokáig de én azt is sajnáltam.

Szerintem mivel még fiatal vagy menj és keress egy orvost, hogy mit mond erre a fóbiádra.Ha meg úgy érzed mond meg párodnak, hogy te nem változtatsz az elképzeléseiden és ha saját vérszerinti gyermeket szeretne keressen mást akivel esélye van erre.

2018. szept. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Pont a fiatalságod miatt én is szakembert javaslok. Akkor látja a párod is, hogy igyekszel dolgozni a problémán. De készítsd fel, hogy bár te megteszed, amit tudsz de nem tudod garantálni, hogy később be fogsz vállalni egy terhességet.


Tudod sokszor a vérszerintiség nem minden. Hány pár fogad örökbe más ok miatt? És tökéletes kis családot alkotnak.

Lehet, hogy a párod is elfogadja később az örökbefogadás lehetőségét, mert mondjuk rólad viszont nem akarna lemondani.

De az biztos hogy ha látja rajtad az igyekezetet, a próbálkozást akkor bármi is lesz a vége a döntésednek, mindenképpen megértőbben fogja kezelni.


Csak ezeket vázold fel neki is, és végig nyílt kommunikáció történjen köztetek ezen a téren.

2018. szept. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!