Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan értessem meg velük...

Hogyan értessem meg velük hogy a mi döntésünk mi lesz a baba neve?

Figyelt kérdés

Az én nővéremről van szó elsősorban. Mindig kérdezi mi lesz a lányunk neve így hát mondtam neki hogy valószínű Lorina lesz mert nekünk eddig ez tetszik a legjobban.

Azóta ha talalkozunk vagy megyek anyához mindig azt magyarázza hogy miért akarok a lánynak ilyen csúnya nevet adni,izléstelen a név, nem lesz szerethető majd ezért a baba!!! És már tele beszélte anya fejét is hogy ez borzalmas név. És hogy ő a Lilánát akarja. Persze elmagyarázom neki hogy ez csak rám és a páromra tartozik,de meghallgatom mindenki véleményét. Elfogadom ha tetszik valakinek és azt is ha nem, de ennyire ne essen már túlzásba. Mondtam hogy majd ha lesz gyereke, nevezze el őt Lilinek, az enyémet meg úgy ahogy én akarom.

De csak nem igazán érti meg és mindig felhozza a témát es anyával probálja igazolni hogy: Ugye mennyire borzalmas név?! Stb.... hogyan állitsam le hogy felfogja hogy fogadja el mert a mi döntésünk? Es nekem már sokszor rosszul esik hogy úgy csinálja mintha telleg olyan borzalmas nevet szánnék a babának.


2018. szept. 15. 16:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem kell senkinek sem elmondani a szülésig. :)

Találj ki valami rondábbat és mondd azt, hogy meggondoltad, ez lesz és csak mosolyogj a pukkadozásán (anyukádnak meg megsúghatod, hogy viccelsz).

2018. szept. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mond azt a noverednek, hogy meggondoltatok magazokat és Nurbanu lesz a neve. (Igen ez anyakönyvezheto nev:D)

Hidd el utána le fog allni.

2018. szept. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mit kell ezen megértetni?! Elnevezitek ahogy akarjárok a férjeddel és ennyi.
2018. szept. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell veluk megertetni, nekik nem kell ezt megerteni, ne foglalkozz ezzel
2018. szept. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
Minek kell elore hiresztelni ? Mi csak a szules utan mondtuk el barkinek is.
2018. szept. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egyébként nem hiresztelgetem,csak a szülőknek lett elmondva, nem gondoltam hogy majd ennyire bele lesz szólva.

Tudom hogy a mi döntésünk, a miénk is lesz, csak arra lettem volna kivancsi hogy hogyan magyarázzam meg neki hogy nincs köze ehhez, harag nélkül. De az első két kommentet még átgondolom.😊

2018. szept. 15. 16:49
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugtatnàm, hogy hogyne, igazad van, az lesz a neve.

Aztán majd rájön, hogy vicceltèl 😄

Jóhogy nem ő szabja meg, mi legyen a TE gyermeked neve!

2018. szept. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan sértsd meg, ő sem tartja tiszteletben a döntéseteket és még uszít is, simán elküldeném a fenébe, lelkifurdalás nélkül.
2018. szept. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kuld el a pics*ba.... En biztosan nem rugoznek ezen. Anyosom is mondta, mikor terhes voltam, hogy hat o biztosan nem ugy fogja a gyerekunket, ahogyan mi hivni akarjuk, mert olyan rideg es undok nev. Valasszunk valami mast. Mondtam neki, hogy nekunk ez tetszik es ez lesz es pont. Termeszetesen maradtunk annal a nevnel, amit kigondoltunk. Amugy tok joban vagyunk.
2018. szept. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Es, mashogy hivja? 😄
2018. szept. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!