Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan értessem meg velük...

Hogyan értessem meg velük hogy a mi döntésünk mi lesz a baba neve?

Figyelt kérdés

Az én nővéremről van szó elsősorban. Mindig kérdezi mi lesz a lányunk neve így hát mondtam neki hogy valószínű Lorina lesz mert nekünk eddig ez tetszik a legjobban.

Azóta ha talalkozunk vagy megyek anyához mindig azt magyarázza hogy miért akarok a lánynak ilyen csúnya nevet adni,izléstelen a név, nem lesz szerethető majd ezért a baba!!! És már tele beszélte anya fejét is hogy ez borzalmas név. És hogy ő a Lilánát akarja. Persze elmagyarázom neki hogy ez csak rám és a páromra tartozik,de meghallgatom mindenki véleményét. Elfogadom ha tetszik valakinek és azt is ha nem, de ennyire ne essen már túlzásba. Mondtam hogy majd ha lesz gyereke, nevezze el őt Lilinek, az enyémet meg úgy ahogy én akarom.

De csak nem igazán érti meg és mindig felhozza a témát es anyával probálja igazolni hogy: Ugye mennyire borzalmas név?! Stb.... hogyan állitsam le hogy felfogja hogy fogadja el mert a mi döntésünk? Es nekem már sokszor rosszul esik hogy úgy csinálja mintha telleg olyan borzalmas nevet szánnék a babának.


2018. szept. 15. 16:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Mikor megmondtuk anyukamnak anno a valasztott lanynevunk, kozolte, hogy az neki nem tetszik. Tudod, mi volt a valaszom? Hogy majd megszokod. Pont. Orultem, hogy azt az egy nevet megtalaltuk kozosen a ferjemmel, kit erdekel, hogy masnak hogy tetszik. Megmondhatod neki, hogy szalljon le a temarol, vagy ha legkozelebb felhozza, hazamesz, mert eleged van belole. Amugy ezt lehet, nem artana vele meg most lemeccsezni, hogy a ti gyereketek lesz, ha mar most a nevvalasztasba igy beleszol, mi lesz, ha megszuletik?
2018. szept. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!