Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valakinek a terhességi...

Van valakinek a terhességi cukorbetegség alatt vezetett diátáról minta, nem baj ha üres, csak a struktúra miatt?

Figyelt kérdés
Sajnos nem vagyok jó ebben, nem is tudom hogy milyet kérnek pontosan, nem tudom hogy nézzen ki, hogyan tagoljam. Kell a napi vércukorszintetkről, mit ettem,mennyi adagot, mennyi ch-ot tartalmazott. Igazából nem mérem le soha ezeket, mert össze-vissza szaladozok mindig, nem fogom a mérlegemet elővenni mindenhol,meg kivitelezhetetlen is. Én őgy körülbelülre tudom csak. A cukromat konkrétan tudom. Szerencsére mindig jó a cukrom, csak kérik ezt a táblázatot.

2018. szept. 16. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Ki kéri?

Nőorvos? Vagy diabetológus?


Nekem két babával is GDM-em volt.

A másodikkal az orvosom tanácsára a 9 hónapot végig 180g-os diétán töltöttem.

Sose kértek semmilyen táblázatot tőlem.

Mérni kellett, néha egy teljes napot. Ellenőrzés képpen.

Én kitapasztaltam mit lehet.

Ránézésre tudtam mennyit ehetek meg valamiből.

Cukros ételeket

2018. szept. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
... persze nem ettem.
2018. szept. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az diabetológus, meg a diatetikus is kéri. Meg hogy mérjek le mindent dekára,komolyan. Írjam oda a szénhidrát tartalmat , ilyenek. Na ne, azért ezt nem tudom így.
2018. szept. 16. 13:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Pedig elvileg így kellene.

Eleinte én is így csináltam. Kimértem a tésztát stb.

Aztán rutint szereztem és már nem kellett.

De ebben nagyban segített az önellenőrzés.

2018. szept. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ilyet csak akkor kérnek ha nem jó a cukrod. És akkor pedig a legjobb lesz, ha kiszámolod és mindent felírsz, mit eszel meg. Az interneten gyorsan megtalálod minek mennyi a szénhidrát tartalma. Főzésnél lemértem mindent nyersen, összeadtam, azután a kész ételt merőkanalanként lemértem, hogy hány adag, visszaosztottam, hogy mennyi a szénhidrát egy adagban. Nem őrdöngősség. Ehhez és a vércukor mérésekhez nem kell táblázat vagy séma, csak amit a neten is megtalálsz tápanyagtáblázatok. Nézz utána milyen rendellenességeket okozhat a babának a kezeletlen terhességi cukorbetegség.
2018. szept. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!