Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Harmadik baba 37 évesen 6 év...

Harmadik baba 37 évesen 6 év “kihagyással”? Milyen mindent újrakezdeni? Féltékenység ilyenkor is előjön?

Figyelt kérdés
A kicsi 6 éves, a nagy 8.
2018. szept. 20. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Bár én 34 évesen szültem a harmadikat,a kisebb lányom 9 éves volt.Igyekeztem sokat foglalkozni vele is és a nagyobb lányommal is,együtt fürdettünk,hagytam hogy ők büfiztessék,elaltatták stb :) az ujra kezdés,ha lehet igy nevezni nekem maga volt a csoda,imádtam minden percét,ha éjjel felébredt szopizni nem akartam hogy vissza aludjon :D mindig a kezemben volt annyira imádtam féltettem őt :) ma már elmult egyéves de még mindig rengeteg puszit kap,nagyon sokat van az ölemben,szinte megfojtom a majomszeretetemmel :D sokkal több türelmem van,viszont igazi paramami vagyok :/ hát röviden ennyi :)
2018. szept. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem könnyebb nagy korkülönbséggel. Mivel neked is már sulis, ovis gyerekeid vannak, így a nap többségében nincsenek otthon, így csak a kicsire tudsz figyelni. Nekem akkor kezdte a nagy a sulit, mikor a hugi 1 hónapos volt. Így megvolt a mindennapi séta is reggel, míg elvittük suliba, és délben, mikor mentünk érte (délben hazajárós), ha pedig du. edzésre kellett vinni, akkor volt egy harmadik séta is. Az elején kicsit féltékeny volt a nagy, bár annyira szeretett volna kistesót, hogy nem tartott sokáig. Most én is 37 leszek, mikor jön a 3., de nekem a kicsi még csak 2, a nagy már 9. Jövőre kezdi az ovit a kicsi, úgyhogy ott lesz egy kemény menet, de csak megoldjuk. :D
2018. szept. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem 7 volt a fiú mikor született egy kislány.Semmi gond nem volt.

Mos5 a fiú 19, a lány 12, és én tavaly 39 évesen szültem még egy fiúcskát.Rajongásig van szeretve.

2018. szept. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Azt szeretném kérdezni, hogy mi volt az oka, hogy a 3.babát ennyivel később vállaltátok?
2018. szept. 21. 16:23
 5/5 anonim ***** válasza:

En 35 vagyok es nemreg szuletett meg a harmadik gyermekunk, jo nagy korkulonbseggel (9 es 10 evesek a nagyok.)

Nalunk az ok az, hogy ugyan akartunk mindig is harom gyermeket, de a masodik fiunk autista, ez akkor detult ki, amikor mar gondolkodtunk az ujabb baban. Emiatt meg varni akartunk, amig megbaratkozunk a helyzettel, megtalaljuk neki a megfelelo sulit, megfelelo szakembereket, stb. Ez 4 eve meg is tortent (kulfoldon elunk es itt hamar kezdik az iskolat). Viszont hiaba estem teherbe ujra es ujra, elveteltem 4 alkalommal. Akkor “feladtuk”, foleg, hogy egy evig mar terhes sem lettem, pedig elotte szinte azonnal.

Nagy volt a meglepetes, amikor iden ev elejen kiderult, hogy terhes vagyok es Istennek hala ez a baba velunk is maradt.


Teljesen mas babazni most, elvezem minden percet. A ferjem is. A nagyoknal is segitett, ha “muszaj” volt egy-egy ejszakai etetesnel, de most onkent es dalolva vesz at egesz ejszakat, amikor szabadnapos. (Tapszeres a babank.)

A nagyok is odaig vannak a piciert, nagyon vartak es szeretik.

Az erdekes, hogy a rutin hiaba van meg nalunk, de azt hiszem, hogy tulfeltjuk a picit, sok dolog miatt jobban aggodunk most, mint akar az elso gyereknel. De azt hiszem ennek inkabb az elozmenyekhez van koze, hogy nagyon nehezen lett o nekunk.

A babakelengye vasarlas olyan volt, mint masnal elso gyereknel, sok minden valtozott az evek alatt, sok uj dolog jott velem szemben es ismerkednunk kellett velunk. Jobban keszultunk most harmadjara, mint regebben (elso terhessegem alatt sokaig dolgoztam, nem volt idom, csak nyug volt a vasarlas, raadasul kicsi volt a lakas is, masodik babahoz pedig ugye mar minden megvolt szinte). Most meg az utolso kepkeretet is nagy gonddal valasztottam ki, annyira vartam mar a babat, igaz, most idom is volt ra, hely is es lehetoseg is.


Nalunk feltekenykedes nincs egyaltalan, meg a szikraja sem. (Mondjuk mi ezt megusztuk regen is, mert egy jo ev van csak a ket gyerek kozott, tul kicsi volt meg a legnagyobb ahhoz, hogy feltekeny legyen.)

2018. dec. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!