Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Novemberben szülő kismamák,...

Novemberben szülő kismamák, hogy vagytok?

Figyelt kérdés

Vannak félelmek? Tünetek?

Minden készen áll? Milyen feladat van még hátra, vagy mi az ami hiányzik a babakelengyéből?



2018. szept. 30. 08:18
 1/8 anonim ***** válasza:
November 28-ra vagyok kiírva. A hátam és a derekam sokat fáj, de más tünetem nincs. Még vár rám egy nagytakarítás a jövő héten. A babakelengye nagyjából kész,csak a fogyó eszközöket(pelenka,popsitörlő) nincs még megvéve.
2018. szept. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

34 hetes terhes vagyok.

Osszessegeben jol erzem magam, sot, most jobban vagyok, mint ket hete. Faros volt a baba es allutolag eleg nagy, igy nagyon kinlodtam a gyomoregessel heteken at. Alig aludtam miatta, enni is alig tudtam es savas epet hanytam allandoan...

Egy hete befordult, azota sokkal jobb a gyomrom.

Egy fizikai nehezseg van, amitol tartok. Szetnyilt a hasizmom, emiatt kellemetlen egy ido utan talpon lenni, nagyon faj az oldalizmom, kb, mintha megvertek volna. Harmadik baba, de eddig ilyen nem volt.

Izgulok miatta, mert meg sokat fog noni a baba elvileg, nem tudom hogy birja ki a hasizmom. Pedig nem hiztam sokat, alapban vekony es sportos vagyok, aktiv meg most is, nem hagytam meg abba a mozgast. Neha mar sirhatnekom van, annyira fajdalmas. Vettem pocaktartot, de attol meg kemenyedik a hasam, rovid ideig birom hasznalni.


Nektek semmi ilyen? Lehet, hogy nekem a tobbedik terhesseg miatt van, nem tudom...


A babadolgokkal meg sok munka van, en direkt hagytam a vegere.

A korhazi csomagot most rakom ossze, emiatt mar kimostam par dolgot.

Nagyjabol megvettem mindent, de egyenlore ott varnak behalmozva a leendo babaszobaban. Az mar legalabb ki van festve, a tobbi szobaval egyutt nyaron megcsinaltuk. A bababutorokat nagyreszt osszeszerelte a ferjem.

Szoval az apro munka maradt, mosas, vasalas (tudom, hogy nem kotelezo mar, de en szeretem a vasalt ruhat), a szoba dekoralasa, butorok atttorlese, dolgok elrendezese.

Meg a hazban szeretnek egy nagytakaritast, mert ugyan rend es tisztsag van altalanossagban, de az elmult 2 honapban nem ertem ra megcsinalni az aprolekos takaritast (butorok, ajtok, radiatorok, stb letakaritasa).

Van boven mas dolgom is, szoval ugy szamolom, hogy szulesig el is szoszmotolok ezekkel.

Nem akarok unatkozni a vegen, az elso gyerekkel 36 hetesen kesz lett minden, mar nem is dolgoztam, nagyon szenvedtem. Az volt eletem leghosszabb 3 hete, rossz volt tetlenul varakozni. Ezt elkerultem a masodik gyerekkel es most is igy akarom.


A szulessel kapcsolatosan nincsenek felelmeim, ha minden ugy megy, ahogy kellene, akkor kb tudom, hogy mire szamithatok. Aggodom, de azt nagyon, mert 4 vetelesem volt az elmult 4 evben, nagyon sokat vartunk erre a babara. Emiatt nagyon felek, hogy baja lesz, mar-mar rettegek... tudom, hogy nem szabad, blablabla, de annyi rossz ert az elmult evekben, hogy nem tudok olyan optimista lenni, mint a ket nagyobb gyerekkel voltam.

2018. szept. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! November 9-re vagyok kiírva, nem rég költöztünk a héten jöttek meg a babaszoba bútorok ugyhogy az a ma délutáni program:)

De amúgy minden meg van már, pár apró dolog kell csak:)

Szüléstől tartok kicsit első baba nem éltem még át ilyet,derekam 1 hete nagyon fáj de ezen kivül semmi:)

Te hogy vagy? :) privi?

2018. szept. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én november közepére vagyok kiírva. Egyelőre ott tartok, hogy kimostam a babaruhákat. Még semmi nincs összepakolva a kórházba. Fizikailag jól vagyok, a hátam fáj a nap végére, meg az ujjaim kezdtek el vizesedni pár napja. Félelem nincs, egyszer már végigcsináltam, tudom, hogy nehéz lesz, akkor is, ha megint császár lesz a vége. De azért bízom a természetes szülésben.
2018. szept. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én november elsejére vagyok kiírva, szóval pont egy hónap hátra. Ránk még vár egy nagy költözés, szerencsére lesz segitségem. Bevásárolva minden meg van, csak a baba kád nincs. A héten akarom kimosni es kivasalni a dolgokat :) Nekem igazából nem fáj se a derekam, se a hátam. Sok a savam esténként, pedig nem is nasizok, próbálom elkerülni. Szerdán jön meg az eredményem a kenet vételről, remélem minden okés lesz, mert már volt egyszer terhességem alatt bakterialis vaginozisom, félek, hogy visszajött. Amugy alapjába véve jól vagyok, és még sokszor érzem mozogni a babát. Pénteken megyünk a 36. hetes ultrahangra, eddig szépen fejlődik. Kicsit félek a szüléstől, nem a fájdalomtól, hanem izgulok,hogy minden rendben legyen. :)
2018. okt. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mikora voltál ki irva,mikor szültél? válaszolok,mikor szültetek?
2021. nov. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1-es válaszoló vagyok. Végül november 22.-én szültem.
2021. nov. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, november 14-én szültem :)
2021. nov. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!