Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt már valaki közületek...

Volt már valaki közületek ilyen helyzetben? Ha igen, mi lett a vége? Sajnos a 32 hetes UH-on a babám BPD-je 2 héttel volt kisebb, mint a valós terhességi kora. Jelenleg 37+5 napos vagyok, de méretben folyamatos a lemaradás minden értéknél.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A 32.heti UH-ig nagyon szépen fejlődött a babám. A 32 hetes UH-on viszont a BPD-je 30 hetes méretnek felelt meg, az AC és FL 32 hetesnek. Aztán két hét múlva mentem kontrollra, akkor bár nőtt a babó, de a BPD ugyanúgy 2 héttel kisebb volt. Jelenleg 37+5 napos vagyok, a BPD 34, az Ac és FL pedig 35 hetes magzati méretnek felel meg, alig nőtt nost a 37.hétre valamit a babóm. 37+5 helyett összességében 35+5-nek felel meg a terhességi korom. Tehát a növekedés folyamatosan lassul. Áramlást néztek, az rendben van. Az Nst sem tökéletes, bár mozog a babám, de a szívhangja mozgásnál ma már csak 163 körül volt, nem

ment fel 170-180 közé, ahogy kellene, úgy mondták, elég monoton az nst. Holnap ismét minden vizsgálatot elvégeznek, de a doki szerint a héten meg kell, hogy szülesszen, mert bent már nem igazán fejlődik. A méhlepényem 2-es fokban érett. A dokim szerint nincs szó arról, hogy beteg lenne a baba, de ha sokáig várunk a szüléssel, akkor lehet baja a babának. Én viszont nagyon aggódom...még ha kicsi is a súlya, nem baj, csak egészséges legyen! Viszont aggódom, hogy nem vették észre korábban és mégisvan valami betegsége a babámnak. A szerveknél eltérés nincs. 12 hetes UH-on a tarkóredő és az orrcsont is megfelelő volt. 30 hetesen voltam 4D-n, ott is mindent rendben találtak....lehet hogy most tényleg nem jut elég táplálékhoz a 32.hét óta....de mégis ott van bennem a félsz, hogy beteg a babám. Volt már valaki ilyen helyzetben? Mi lett a vége?



2018. okt. 2. 19:38
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Igazából korainak nem korai, mert lassan már a 38.hétbe lépek, csak a baba van méretei alapján 35-36 hetesnek bekalibrálva. Ilyenkor nem tudom hogy csak méretben van elmaradva, vagy a tüdeje és más szervei is 35-37 hetes magzatnak a fejlettségi szintjén vannak vajon? 🤔🤔
2018. okt. 2. 21:42
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tüdeje esetleg éretlen (nem hinném amúgy), akkor adnak neked tüdöérlelö injekciót, úgyhogy emiatt nem kell aggódnod, de szerintem 38 hetesen már nem kell ilyesmi.
2018. okt. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
76%

Szia, nekem is pont így zajlott a terhességem.

A 32. Héttől mindig kisebbnek mertek, ettől függetlenül jól fejlődött a baba. Az orvos azt mondta a méhen nem nő tovább és igy a baba sem (peh Nekem a nőgyógyászom azt ajánlotta hogy indítsák meg a szülést a 39. Héten, így kint novekedhet nyugodtan.

39+4 szuletett Meg a kisfiam termeszetes uton 2700 grammal es 48 centivel. Teljesen egezsegesen :)

2018. okt. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Nekem anno azt mondta a doki, hogy 2 hét +/- belefér, hiszen mi szülők sem vagyunk mind egyforma méretűek. 12 hét után már figyelembe kellene venni azokat a tulajdonságokat, amiket a családból "hoz" a gyerek. Mindig kisebb volt a fiam az "előírtnál", de én is, apja is 170 cm, mindkét nagymama alulról súrolja a 160-at. egyértelmű, hogy nem vártunk nagy babát.
2018. okt. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
83%

Genetika?? A 12.-ik héttől minden magzat egyénileg fejlődik, hízik. Ha a családban pl te vagy a férjed esetleg felmenők alacsonyabbak, vagy kissebb súlyal születtek, nyílván ez öröklődhet. Ha az orvosok szerint minden rendben, szimplán csak kissebb, akkor nem hinném hogy rémeket kéne látni.

Ismerősömet egy orvos jól beijesztette hogy pici a baba feje... erre megszületett a baba makk egészségesen de olyan hosszúkás fejjel, mint amilyen az apjának van! Na ezért volt pici a feje. Illetve nem pici volt a feje, hanem csak hosszúkás vékony volt mint az apjáé.

2018. okt. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Ma sem lett túl fényes az nst-m, és mivel a növekedés is lelassult holnap reggel császároznak! Remélem minden rendben lesz a babával és egészséges lesz! Ítok, amint tudok! 🤗
2018. okt. 3. 14:38
 17/24 anonim ***** válasza:

Ne aggódj! Minden rendben lesz meglátod! Gyors felépülést kívánok és nagyon boldog babázást! :)


#4 (a másik aggódó kismama)

2018. okt. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
De jó, drukkolok! Nem lesz semmi baj, 35 plusz 6-on szültem, 2600 grammos kislányomat, rögtön szopizott, nem is került koraszülött osztályra. A császár se fájt igazából, nem egy nagy ügy. Írj majd, hogy vagytok!
2018. okt. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Minden rendben lesz!! Szorítok!! 🙏😊
2018. okt. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Sziasztok! 😊 Egy hete megszületett a kislányom, a 38.héten megcsászároztskna növekedéslassulás miatt. Jelentem, több, mint 3 kg-al és 48 cm-el született🤗 Egészséges, mindenben megfelel egy 38 hetes babának 🤗 Szóval aki hasonló cipőben jár, üzenem nyugi!! Nem tudom hogy mit mértek el folyamatosan, de felháborító, hogy simàn kihordtam volna a gyereket, ha nem méresgetnek össze-vissza! Már mindegy, a lényeg, hogy most már itt van velem és egészséges 🤗 Idekint mi már vigyázunk rá 😊

Köszönöm mindenkinek a bíztatást és érdeklődést!

Tovàbbi szép estét nektek!

2018. okt. 11. 04:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!