Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szégyellem magam, hogy ilyenek...

Szégyellem magam, hogy ilyeneket gondolok, másnál is előfordult mikor terhes lett?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Terveztük a férjemmel a kisbabát, van már egy 3 éves gyerekünk. Most össze jött a kistesó a második próbálkozós hónapban. Persze örülünk neki hisz terveztük! De most hirtelen olyan furcsa gondolataim lettek. Azon gondolkodom, hogy biztos jó hogy jön a kistesó, biztos most kell jönnie? Nem vetetném el természetesen de néha eljátszok úgymond a gondolattal, hogy még lenne időm elvetetni... Miért van ez? Másnál is volt ilyen vagy hasonló furcsa gondolatok amikor megtudta, hogy terhes? :(
2018. okt. 15. 17:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
96%

Nálam nagyon sokáig volt ez az érzés.. De szerencsére elmúlt és azóta sincs kétségem. Örülök h lett egy kishuga a fiúnknak. De a kB a terhesség felét ugyanezen kattogva éltem meg

Szörnyen rossz alvó fiam volt 9 hónapig és már nagyon rosszul voltam. Sokat sírtam alig aludtam

Féltem h újra ez vár majd rám. De hál isten lányom 5hetes kora óta ataludta az éjszakát Max fogzaskor volt ejszakazas

2018. okt. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

10es nagyon sajnalom

De hidd el ez 100%,hogy nem miattad van

2018. okt. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
88%
Mikor a második babával terhes lettem nekem is voltak fura érzéseim, de rájöttem hogy én magát a terhességet nem szerettem, az állandó hányingerrel, szenvedéssel, pláne egy 2 éves mellett volt ez nagyon kimeritő. Csak azt vártam hogy mihamarabb szüljek már és a kezemben tarthassam a 2. lányomat is és érezzem azt a kis finom babaillatát :)
2018. okt. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
6%
Egy fiam van, aki orvos. Soha nem is akartunk másodikat, soha nem is próbálkoztunk, meg véletlenül se jött össze! Egy bőven elég nekünk.
2018. okt. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
53%
Ne aggódj! Nekem az eslő hónapokba síró rohamaim voltak. Pedig nálunk is tervezett baba van. Később pedig ott állsz a dolog felett, hogy miért is paráztam ezen ennyit. Volt, hogy a ház miatt sírtam, volt hogy a még nem létező hitelen ( végül nem is kellett). És igazából bármin amin csak tudtam. Néha férjem is csak kitágult szemekkel nézett rám, hogy erre már nem tud mit mondani. Szóval csak ült mellettem és simigatott és várta hogy megnyugodjak. A másodiknál már nyugisabb a dolog. Szerintem a legtöbb esetbe a hormonok szórakoznak az emberrel. Most a második mellett rengeteg vigyázok a kishugomra és képes vagyok mindegyik Disney mesét végig bőgni. Mert éppen szomorú, vagy végre mindenki boldog. Ez együtt jár a terhességgel. :)
2018. okt. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

30 hetes vagyok és van egy 3 évesünk is. Nálunk nem véletlen és nem is baleset volt, tudatosan készültünk rá, terveztük.Pozi teszt után örültünk. Semmi negatív gondolatot nem engedtünk meg tudatosan.


Barátnőm anyukájának ismerőse mesélte, hogy nála is ugyanezek a gondolatok jöttek, amiket írtál és mikor a védőnőjének elmesélte a gondolatait feljelentette őt a gyermekjóléti szolgálatnál. Aztán 12 személy beszélgetett anyukával valami esetkonferencián 2 órán keresztül. Kikérdezték mindenről és a családsegítő azt mondta neki, hogy terhességi pszichózisnak fennáll a veszélye. Járni kellett neki pszichiáterhez is egy darabig. Annyira megviselték a történtek hogy tágítóval sem tudta megszülni és 2 hetes korától tápizza a gyerekét. Ezért érdemes a védőnővel beszélgetni mert mindig tud segíteni.

2018. nov. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!