Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30. héten előjöhet a cukorbete...

30. héten előjöhet a cukorbetegség?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam 30. heti ultrahangon. A babával minden rendben, kivéve az, hogy az adatai alapján 32 hetesnek felel meg. Doktornő persze beparáztatott, hogy biztosan most jött elő a terhességi cukorbetegség, ami miatt nagyobb a baba. Volt már ilyen valakinél? A 24 heti cukorterheléses vizsgálat tökéletes lett.... Most mennem kell megint cukros löttyöt inni, ami persze nem gond... Ja, az apuka igencsak nagyra nőtt :) :) Izguljak?

2018. okt. 17. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:
38%

Cukorbetegség bármikor kialakulhat.

Sajnos Mo-n még mindig nem jutott el az orvoslás addig, hogy egy magzat nem 24cm hanem 20-26cm-ig normális.

Èn külföldön élek és már 8 éve is itt így mérték a gyereket, hogy beírták, hogy melyik hétben vagyok, majd lemérték a gyereket, majd a gép megmondta (vagy a doki tudta fejböl), hogy az a méret az adott hétnek megfelel, majd megnézte, hogy a magzat egyenletesen fejlödik-e...


Olyan mintha azt mondanák, hogy egy nö 37 évesen 60 kg-nak kell lennie. NEm egy átlag nö 50-70 kg között a korához képest teljesen normál.

Vagy a gyerekeknél egy 1 éves gyerek nem 10kg-s, hanem 8-12kg között normális...

Ugyan így van a magzat is, hogy egy bizonyos hétben x-y méret között van.

Hogy mikorra ér el az orvoslás Mo-n arra a szintre, hogy rájönnek, hogy a magzatok is változo nagyságuak , azt szerintem senki nem tudja.


A kérdés amit feltehetsz az orvosodnak, hogy a magzat terhességi héthez képest benne van az átlagban vagy kimagaslóan nagy? Ha kimagasloan nagy, akkor miért a hetet változtatja meg, a magzat mérete nem változtat a magzat korán, az akkor is 30 hetes lesz, ha túl nagy....

2018. okt. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, barátnőmnek a 32. hetes ultrahangon túl nagy súlyúnak bizonyult a babája, így megismételték a cukorterhelést, ami bizonyította, hogy tényleg cukorbeteg lett.

Ettől még lehet, hogy nálad semmi gond, csak ilyen a genetikája és magas lesz.

2018. okt. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az első Válaszoló is írta, bármikor kialalulhat, akár az utolsó két hétben is.


Első! Amúgy az én dokim pont ilyen.. -tól-ig vannak a babaméretek. Az enyém pont, hogy soványka, de mindig nyugtat hogy ettől eddig normális és nem kóros, csak nem hozza az átlagot, de ez genetikai valószínűleg.

2018. okt. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!