Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesseg alatt ingyen babahol...

Terhesseg alatt ingyen babaholmik?

Figyelt kérdés
Volt valaki olyan helyzetben esetleg hogy betudott szerezni ingyen babaruhákat, kiskádat, játékokakat? Tudtok esetleg ilyen oldalakat ahol anyukák ingyen felajánlják kinőtt, megunt dolgaikat?
2018. okt. 29. 08:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
74%

Ingyen amit odaadnak, az olyan is.

Sokkal jobban jársz, ha vadászol ruha csomagokra olcsón. Nem szorulok rá ingyen cuccokra, de nagyon tudok örülni, amikor 4-5000 ft-ért tudok venni egy igényes, sok darabból álló ruhacsomagot. 150-300 ft-ra jön ki darabja. Folt mentes, újszerű, nincs kinyúlva, sok márkás ruha is van benne.

Ami szép marad, azt tovább tudod adni. Egy kardigán vagy sapka nem lesz kihordva pár hónap alatt.

Amit én se vennék meg pénzért, de használható, azt viszem a védőnőhöz. Ami foltos lett, csúnya, azt inkább kidobom vagy újrahasznosítom.

2018. okt. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
52%

Jaaaaa... Az előbb még az volt a gusztustalan, aki nem tudja megvenni, most meg már az a "szegény", és egyből sajnáljátok? Hát titeket is nehéz megérteni.


4-es vagyok. Gondolom, ha a védőnőnkhöz járnának igazán rászorulók, akkor félretenné azoknak, nem úgy osztogatná, hogy " nem e viszi el, ne legyen nekem itt útban?". Illetve ahogy írtam, én is vittem be dolgokat (többet, mint amennyit elvittem, én nem árulok semmit, ha valami nem kell továbbadom), ezért nem tartom magam lenyulósnak és gusztustalannak.

2018. okt. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
39%

Drága 4., NEM az a gusztustalan aki nem tudja megvenni, hanem aki meg tudja de nem akarja és inkább levadássza ingyen azok elől, akik valóban rászorulnak! Nekem a pofám szakadna le ha ingyen csapnék le ilyesmire amikor tudom hogy valaki más elől halászom el akinek csak ez a lehetősége van!

(más téma de én a párszázas ruhacsomagot sem vadászom le, elmegyek szépen pl. Pepco-ba vagy Lidl-be és megveszem ott a ruhákat.)

2018. okt. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
52%
Az, hogy nem kéne úgy szülni, hogy semmit nem tud neki megvenni az ember, egy dolog. De ugye mégis előfordul ilyesmi. Akkor meg ne vegyék már el előlük az ingyen felajánlott cuccokat azok, akik megtehetnék, hogy megvegyék. Nem akarom elhinni, hogy ennyire nem érted a problémát. Nem, nem helyes a semmire szülni, de ettől még az se lesz jobb, hogy te meg elhordod a cuccokat azok elől, akik rászorulnának.
2018. okt. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
76%

Nem ezek kerülnek sokba. Pepcoban 450-700 ft-ért új babaruhát lehet kapni. Gyerekágyat is lehet venni használtan 10 ezerért.

Az egyszeri anyaságiból mindent ki lehet gazdálkodni, ami az első hónapokban kell.

A baj ott kezdődik, mikor minden hónapban meg kell venni a tápszert, pelenkát, gyógyszert, esetleg fejlesztésre kell hordani. Vagy a pelenka is jó lesz használtan?


Felelőtlenség úgy gyereket vállalni, hogy párszáz forintot nem tudsz rá minden hónapban költeni.

2018. okt. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
62%

De éppen ez az, hogy én nem ELHORDOM. Nem vadásztam soha hirdetésekre (de azt sem ítélem el aki azt teszi, mert az ő dolga), nem kéregettem. De ha konkrétan nekem akarják adni, és elfogadom, .de én ugyanúgy adok, miért baj. Valóban nem értem, igazad van. Úgy én sem vinném el, ha tudnám, hogy egy baba miattam nélkülözne, de ezeket ugyanolyan anyagi körülmények közé született babáknak adták volna, mint az én fiam, akkor meg miért ne? Ezért kezdtem el én is inkább netre tölteni a nem kellő cuccokat. Na itt viszont, volt hogy újraláttam hogy árulták az általam ajándékozott cuccokat. Ezért inkább barátnőmnek adom (igen meg tudnák venni és mégis elfogadják, fujjj...), ami pedig nekik nem kell (nem azért mert rossz, hanem mert már van) beviszem a máltaiakhoz, oda rászorulók járnak.

Vagy caritas, biztosan van valami ilyesmi felétek is kérdező.


Amúgy csak arra akartam reagálni, hogy aki ingyen dolgokat keres/elfogad, az nem tudja felnevelni a gyerekét, mert arra sem lesz pénze, de én lettem a közellenség. Nem baj, nálam rosszabb emberek ne legyenek :)

2018. okt. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
9%
az elhordod és a neked adják, ezért elviszed tök ugyanazt jelenti án...
2018. okt. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
76%

16: jó, akkor mondok egy konkrét példát, ami itt a mi lakóhelyünkön történt, hátha ebből megérted.

A helyi családsegítős nő kihirdette az anyukák között, hogy visznek ruhacsomagokat a rászoruló gyerekeknek, akinek van szép állapotú, kinőtt baba vagy kisgyerek ruhája, összeszedheti, leadhatja, és ők elviszik. Sokan megtettük, akik már nem tervezték használni a holmikat. Aztán utólag kiderült, hogy azért mielőtt elvitte a dobozokat azoknak, akiknek elvileg szántuk, szólt a baba-mama klubban az anyukáknak, hogy nézzék át, hátha találnak olyat, ami jó a gyerekeiknek. Ezek NEM rászoruló anyukák. Még meg is mondta, hogy kinek a dobozaival kezdjék, mert abban nagyon jó cuccok vannak. Aztán a maradék, ami nem kellett nekik, mehetett a tényleg rászorulóknak. És ez rohadtul gáz szerintem.

Érted, nekik is felajánlották, és úgy vitték el, mégis azért az a vége, hogy elszedték a jobb minőségű cuccokat azok elől, akik nem tudnák megvenni a gyerekeiknek...

2018. okt. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
41%

Látod, ez így ebben formában tényleg nem szép, hogy a "maradék jó lesz azoknak is...". De erről sem az anyukák tehetnek, ők csak éltek a lehetőséggel (azért szerintem nekik is jól jött pár szép ruha ingyen, hiszen gyerek mellé az isten pénze sem elég :)). Vélhetően pedig ha ők nem vittek volna belőle, akkor is a jobbak kikerültek volna a csomagból. Felénk egy családsegítős néni a bolhapiacon árul babaruhákat, vajon honnan szedi? :)

De mondjuk a védőnőkhöz bevitt ruhák/dolgok szerintem nem arra szolgálnak, hogy kimondottan a szegényeknek adják (esetleg ahol vannak kimondottak nagyon szegény családok is, meg jómódúak is). Nálunk legalábbis tényleg olyan csere-bere módon működött ( már iskolások a gyerekeim, ez babakorukban volt).

2018. okt. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
50%
Turiba nem kerülnek sokba ezek a dolgok.
2018. okt. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!