Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhes főnököm túlterhel....

A terhes főnököm túlterhel. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

2 hónap múlva szül a főnököm, ezért már nem nagyon dolgozik és egy csomó plusz munkát varr a nyakamba, amit ő nem tud megcsinálni.

Én 8 hetes vagyok. Szarul vagyok. Fáradt vagyok, állandóan sírok, hányni járok napközben is. Ciki vagy sem, elég rosszul viselem. Ráadásul 2 korábbi vetélés miatt kímélnem kellene magam, és többet pihenni.

Ehhez képest, mivel a drága főnök nem tud betanítani már, a nyakamba varrja a próbanaposokat és betanulókat. Ami azt jelenti, hogy sokkal több a meló, jobban kell koncentrálni (holott pont kevésbé megy), sokkal sokkal többet állni (derekem beszakad) stb.

Szóval nagyjából 5x annyit kell dolgozni, mint máskor.

Ja, és igen, tudja, hogy szarul vagyok, tudja, hogy babát várok, tudja, hogy volt két vetélésem. Mégis...

Szóval ti mit tennétek? Mert hiába panaszkodom, akkor is az a válasz, hogy kell az ember, és nincs más, aki betaníthatná.

Ti elmennétek tp-re vagy tűrnétek?


2018. nov. 27. 16:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Ha te nem vagy tekintettel az állapotára, miért legyen ő tekintettel a tiédre? Ő nem lehet rosszul csak te? Tudod te milyen rossz az utolsó két-három hónap? Ő mégis bejár dolgozni, majd kíváncsi leszek, te a terhesség végéig dolgozol-e vagy mész pihizni.
2018. nov. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem jár be dolgozni
2018. nov. 27. 16:56
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Menj táppénzre, ha annyira nem birod
2018. nov. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

És ha elsőkörben beszélnél vele?

Szólj, hogy rosszul vagy és most sok munka szakadt rád, amit nem bírsz.

Ha csak úgy táppénzre mész és carban hagyod akkor számíthatsz arra, hogy ő sem fog szívesen visszavárni.

Kommunikáció fontos dolog, főleg hogy a főnököd.

2018. nov. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Beszéltem vele... Azt mondja, ki kell bírni, mert kell az ember

Amúgy nem jövök vissza ide dolgozni Gyes után, mert kicsit sem családbarát a munkaidő. Ezt nem lehet gyerek mellett.

2018. nov. 27. 17:06
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Mert nyilván nem a te gyereked a fontosabb neki, hanem a sajátja. Ez ilyen egyszerű.

Az meg a másik, hogy nagyon jól tudja, hogy pont most nem fogsz kilépni. Ha nem tudsz elmenni táppénzre, akkor ezt sajnos megszívtad, mert amíg te alkalmazott vagy, addig ő viszont főnök, szóval megteheti. És tudom, hogy ez így igazságtalan, de ez van.

Két vetélés után pedig szerintem egy fogadott nőgyógyász simán ad javaslatot arra, hogy táppénzen legyél, ha tovább nem is, de az első 12 hétben.

2018. nov. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Tappenz. En mentem, lesz@rom ha megszakadnak, a gyerekem fontosabb volt. En is elotte elveteltem 1*. Ez eleg indok, + ha gorcsolsz is kiirnak.
2018. nov. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

Ez esetben magasrol letojnam... nekem is mar volt egy vetelesem, majd a kov. terhessegnel 7. heten tp-re mentem veszes terhessegi hanyassal, elni alig birtam, nem hogy dolgozni... en az elso 4 honapot sokkal-sokkal nehezebben eltem meg, mint az utolso 4et. A vegen dolgoztam volna, de az elejen nem.

Szoval egytalan nem biztos, h nehezebb a fonokasszonynak, mint a kerdezonek...

menj tp-re, a babad minden munkanal tobbet er!

2018. nov. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A vetélés miatt veszélyeztetett vagy, TP és,... Keeeesz
2018. nov. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Irasd ki magad! Én kiirattam magam 1 veteles után. Nincs az a pénz ami ne érné meg h minden okes legyen a babaval!
2018. nov. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!