Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nálatok mennyi idő után...

Nálatok mennyi idő után merült fel először a gyerektéma? 20L

Figyelt kérdés

Lehet akár poén szintjén is.

Én nem szeretem a gyerekeket és nem vagyok anyának való (nincs anyai ösztönöm, utálok másokról gondoskodni), de most pál fordulása történt. Párommal 1 hónapja vagyok együtt és már elkotyogta, hogy tőlem szeretne gyereket. Gondolkodott azon, milyen lenne, ami így, 1 hónap után meglepő volt hallani. Azóta minden nap felmerül bennem a gyerektéma. Mi lenne a neve, miket vennék neki.. Nem irtózom annyira a baba-mama dolgoktól, már nincs hányingerem a terhesség gondolatától. Kicsit irigykedem azon ismerőseimre, akiknek most lett babája, valamint a volt osztálytársnőim közül szívesen lennék az első, aki anya lesz és magam se tudom, miért. Párom és én is tanulunk még, soha nem dolgoztam, de az se zavarna, ha az egyetemet gyerek miatt nem tudnám befejezni.

1 hónapnyi járás után ez nagyon korai? Vagy csak betudható annak, hogy a párom elültette a bogarat a fülembe? Ti hogy vagytok/voltatok ezzel?



2018. nov. 29. 15:00
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Nálunk rögtön az elején az udvarlás alatt szóba került. A párom akkor mondta hogy neki komoly szándékai vannak velem, házasság, család, gyerekek. Én meg mondtam neki hogy nem szeretnék gyereket, de ő azt mondta ő reméli hogy ez meg fog változni.

Annyira jól működött köztünk a dolog, hogy tényleg megváltozott a szemléletem abban, hogy ő tényleg nemcsak jó férj de jó apa is lenne. Úgy voltam vele, hogy igen vele vállalnám amikor eljön az ideje. Kiválasztottuk a neveket, megbeszéltük milyen bútorokat kell majd venni, csináltunk egy hozzávetőleges költségvetést stb... Aztán éltük tovább az életünk, évek teltek el. Mostanában lenne aktuális a dolog majd 1-2 éven belül, de egyvalami nem változott. Én nem vágyom az anyaságra, a gyerekek idegesítenek, nem vagyok kibékülve a terhesség, szülés, szoptatás, kakis pelenkák, ordítás, kiszolgáltatottság gondolatával. Úgyhogy szerintem jó dolog hogy talaltál párt de érdemes várni, hogy a kapcsolatot is kiismerd igazán, hogy túl láss a rózsaszín felhőn.

2018. nov. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Én nem vágyom az anyaságra, a gyerekek idegesítenek, nem vagyok kibékülve a terhesség, szülés, szoptatás, kakis pelenkák, ordítás, kiszolgáltatottság gondolatával."


Akkor te mit olvasgatsz ebben a témában itt? Komolyan kérdezem. Aki irtózik egy baba utáni vágytól, az nem olvasgat itt. Nem?

2018. nov. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!