Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normál vérnyomás mellett a...

Normál vérnyomás mellett a magas pulzus mitől lehet, és mit lehet tenni hogy csökkenjen?

Figyelt kérdés

110 körüli(most kezdtem méregetni)

Tudom, hogy természetes, hogy ilyenkor emelkedett a pulzus, de ennyire? Ugye nem baj Babó szempontjából?

Milyen következményekkel járhat?Mit tudok tenni hogy csökkentsem??

A 19.hétben vagyunk.


2008. nov. 6. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a terhesség előtt amig dolgoztam a stressztől volt magas.Minden nap 140-es pulzussal keltem,és gyszert is szedtem rá.Mikor terhes lettem ezt a gyszert nem szedhettem,így alternatív megoldásként az használtam,hogy amikor magas volt,lefeküdtem,és próbáltam nem gondolni semmie,és szép lassan vettem a levegőt,és lassan fújtam ki.Így kb 15 perc alatt rendeződött.Próbálj meg sokat aludni,ha teheted nappal is szundikálj mert a kialvatlanság sokat ront a helyzeten.Nekem rendeződött a terhesség folyamán,szüléskor sem volt gondom vele.Kitartást kívánok!
2008. nov. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
nekem is ez van 18 hetes vagyok, és 103-as vérnyomáshoz 100-as pulzus,a sziv több vért pumpál a baba miatt, azt mondták nem baj ha a vérnyomás amugy nem megy fel, én most elkezdtem vizesedni, az ujjaim csak de nagyon aggaszt, neked nem vizesednek?
2008. nov. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, a tanácsokat! A második válaszolónak: szerencsére vizesedést nem érzek/látok, és amúgy semmi bajom, csak a hírtelen hízás miatt ( elmúlt hónap 5 kg, előtte 2kg.) ijedtem meg, és kezdtem mérni a vérnyomásomat. Az rendben is van úgy néz ki, viszont a pulzuson lepődtem meg hogy ennyire magas. Igaz érzem is sokszor hogy hevesebben ver a szivem. Remélem nem nagy baj, és lejebb megy azért 100 alá.
2008. nov. 6. 14:56
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
A stressztől magas, próbálj meg minél jobban megnyugodni és kerüld a szénsavas, koffeines italokat, mert ezek is felnyomhatják a pulzust! :) Babádnak nem lesz baja, sógornőm is ebben a cipőben járt mint te és egészséges kislánya született! :)
2008. nov. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a megnyugtató választ!
2008. nov. 6. 15:19
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Nekem 110-130 között mozog, és a doki azt mondta, hogy ettől a babónak semmi baja nem lesz! Max. ha nekem felugrik akkor neki is, de épp mikor 130-as pulzusom volt, akkor hallgattunk szívhangot a babánál, és neki tökéletes volt a szívverése, szóval nem kell aggódni. És csak annyit tehetsz, ha érzed a szapora szívverést, akkor leülsz vagy lehetőség szerint lepihensz, bár nekem épp pihenés közben is simán kiugrott a szívem a számon! :D

28 hetes kismama

2008. nov. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm... akkor megnyugodtam...
2008. nov. 6. 16:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt nem baj, ha a pulzus 100 fölé megy. Azért van, mert a szíved többet pumpál a kicsi miatt. Nekem is 100 fölött van, és a vődőnőm szerint ezzel semmi baj nincs.
2008. nov. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!