Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek? Mi lenne a legjobb...

Mit tegyek? Mi lenne a legjobb döntés?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, 2 éve vagyunk együtt a párommal. Tegnap pozitívat teszteltem aminek örültem és a párom is. Viszont szerinte nem jókor akar jönni a baba. :( Szerdán kezdtem volna az új munkahelyemen... Amit rólam tudni kell hogy nincsenek szüleim, 21 éves koromig tanultam majd pultos-felszolgálóként dolgoztam néhány helyen. Ez tartott 2014-2017ig,természetesen csak napi bejelentéssel, volt ahol az sem volt. Tehát nem volt még normális bejelentett munkahelyem. Tavaly ősszel elkezdtem dolgozni egy boltban de mivel kiderült hogy egy 7-8 cmes mióma volt akkor bennem és nagyműtét re volt szükségem, így elküldtek.Ez év áprilisában volt a műtétem, jelenleg minden rendben lenne, szeretnénk a babát, egyedül az anyagi helyzet az ami nem engedi hogy megtartsuk. Már így is bőgök ahogy írok nektek, nem szeretném megölni a babámat, de tudom hogy a párom fizetése kevés lenne hármunknak és mivel még rendes munkaviszonyom sem volt így a párom szerint a kicsi után sem kapnánk semmit tehát még nehezebb lenne. Kérlek adjatok tanácsot, nagyon el vagyok keseredve. :(
2018. dec. 4. 06:50
1 2 3
 1/23 Tubarózsa ***** válasza:

Szia!

Igen, neked szülés után csak gyes+csp járna kb 38e összesen, ha jól tudom. + szülés után jár az egyszeri anyasági, ha részt vettél a terhesgondozáson ez 64e ft. Párodnak bejelentett munkája van? Ha igen, akor ő a baba születése után egy összegbe vissza igényelheti a magzati adókedvezményt, ill születés után a családi adókedvezmenyt is igénybe veheti. Valamint, ha megfelel a feltételeknek a baba kb 6hónapos korátol kaphatja a gyedet. Mellette ugyanugy dolgozhat. Neked ez esetben lekell mondani a gyest és a tb t magad után fizetni (kb 7e havonta).

Bár tény, hogy jobb lenne, ha neked is lenne munkahelyed.

2018. dec. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Minimális összeget kapni fogsz. Nem értek hozzá, nem tudom mire vagy így jogosult. Nem olcsó egy gyerek, de nem lehetetlen, ha már összejött és akarnátok én nem vetetném el. Tényleg rossz az időzítés, mi lenne az új munkád? Kezdj el dolgozni, majd ha elmentél dokihoz és megvan a papir akkor mond el mi a helyzet. Ameddig tudsz dolgozz, elvileg terhesen nem rúghatnak ki. Nem szép dolog de ha ezen múlik, hogy megtarsd akkor be kell vállalni, hogy kamuzol a munkahelyen
2018. dec. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Jelenlegi munkám lényegében szalagmunka lenne. Álló munka, csomagolás, 10kg körüli kartonok pakolása, mérése. 3 hónap a próbaidő. Nem tudom hogy tudnám titkolni a terhességem vagy hogy járnék vizsgálatokra. 1 órát voltam bent beszélgetésen ahol úgy vettem ki a főnök szavaiból hogy jó lenne ha nem lenne gyermekvállalási szándékom, a munkahely etikett szerint be kell vállalni minden túl órát és 1 évig jó lenne ha nem hiányoznék ha nem muszály
2018. dec. 4. 07:44
 4/23 A kérdező kommentje:
Ja és igen a páromnak bejelentett munkája van.
2018. dec. 4. 07:45
 5/23 A kérdező kommentje:
Úgy tudom a 3 hónapos próba idő alatt terhesen is elküldhetnek, ha kiderül. Illetve azt mondták még hogy határozatlan idejű szerződéseket kötnek tehát bármikor felmondhatnak nekem ha úgy ítélik meg
2018. dec. 4. 07:48
 6/23 anonim ***** válasza:

Hát akkor ez a munka tényleg ugrik.

Ki kell gazdálkodni a babás létet, nem lesz ugyanolyan, le kell mondani sok mindenről a kicsi javára, de nem zi lesztek az elsők és utolsók akik egy fizetésből megoldják. Nagyon jó áron lehet már használt, jó állapotú banacuccokhoz hozza jutni, interneten, börzéken, bababizományikban. Ha van babás ismerős, rokon szintén segíthet. Nem kell bedőlni a sok reklámnak, hogy 100.000 Ft alatt nem babakocsi a babakocsi és ha nincs kacsalábon forgó zenélő bölcsőd, már nem is számítasz.

Nyugodj meg, minden rendben lesz

2018. dec. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Amit kapni fogsz:

Egyszeri anyasági támogatás, szülés után, kb. 70 ezer ft

Havonta gyes; 25 ezer

Havonta családi pótlék: 12 ezer

Nem sok, de nem semmi azért.

2018. dec. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm, próbálok megnyugodni. Ha hazaér a párom leülünk beszélni,mert tegnap csak idáig jutottunk hogy az anyagiak miatt nem vállalhatjuk, de nyilvánvalóan mindkettőnkön múlik hogy mi lesz.
2018. dec. 4. 08:32
 9/23 anonim ***** válasza:

Szia. En is sokaig napi bejelentessel dolgoztam, majd fel evig dolgoztam rendes bejelentessel mikor kiderult hogy terhes vagyok. Most tappenzen vagyok, ez havi 60ezer... Mivel ez nem valami sok es a parom sem kereste sz.rra az agyat itthon, igy visszament ausztriaba dolgozni. Igy anyagilag megvagyunk/megleszunk. Az mas kerdes hogy csak hetvegente talalkozunk es ez eleg rossz..

Ezzel azt akarom mondani hogy ha csak az anyagiakon mulik, hogy megtartsatok a babat akkor inkabb a parod valtson munkahelyet. Te meg a fizikai munkat felejtsd el. Inkabb akkor keress egy konnyebb munkat meg ha napi bejelenteses is de ne eroltesd meg magad!

2018. dec. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ utolsó kommentelőnek is. Azt hiszem ez most nem fog menni. Túl vagyunk egy beszélgetésen párom családjával. Megmutattam a pozitív tesztet majd azt a választ kaptam hogy "Hát, dolgozni kell... De döntsétek el ti." stb... A lényeg hogy mindenki azon a véleményen van, most már a párommal együtt hogy ez a baba nem jókor akár jönni és vetessem el. Ahogy ott álltam legszívesebben elsüllyedtem volna most pedig sírni tudnék. Tudom hogy nehéz az élet de egy picit másra számítottam és most fáj :(
2018. dec. 4. 17:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!