Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Te mit tennél a helyemben,...

Te mit tennél a helyemben, hazamennél a kórházból?

Figyelt kérdés

Be kellett feküdnöm a kórházba, mivel lassabban nő a babám... 35.hetes vagyok, és 3-4 héttel le van maradva... Elvileg.. Mindenki szerint ez már genetika... Párom is kis növésű, kis súllyal született..

2000 a méhszáj értékem.

Kaptam 2x 500 ml magnézium infúziót..

Meg tüdőérlelőt szuriba.


Reggelenként nst, meg most vért fognak venni reggel. És ennyi, utána már semmi, csak fekszek, kínlódok itt bezárva...

Ennek mi értelme van?

Ha minden nap bejönnék reggel nstre, annyi lenne. 1 héten 1x ultrahangoznak majd...

Semmi problémám nincsen, azt leszamítva, hogy ők szerint pici a gyerek. A lepény 2fokon érett. A magzatvíz átlagos, keringés jó.. Minden jó csak kisebb...

Ezért minek kell befeküdni de komolyan?

Olyan szobatársaim vannak, akiket befektettek, mert 1 hét múlva programozott császár lesz nekik, ők sem értik mire jó ez, vizsgálatot nem is végeznek rajtuk napi 1 nstn kívül.

Nincs egyikünknek sem fogadott orvosa. Lehet emiatt van?

Orvos persze épp hogy ránk pillant, de nem foglalkoznak semmivel.

Egy nővérrel tudtam beszélni aki szerint is genetika lehet, nem fognak császármetszést csinálni meg semmi, csak benn kell feküdni lehet januárig. Minek akkor?????

Úgy érzem feleslegesen tartanak bent... Ha pl fogadok egy orvost és megmondom neki ezeket a dolgokat, adok pénzt, vajon hazaenged legalább délután - éjszakára?

Aludni se tudok itt

Lassan 72 órája fenn vagyok, tiszta ideg vagyok, ettől nem fog jobban nőni az a baba..


2018. dec. 7. 02:39
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Hiába próbálok orvost fogadni azt mondják hogy esélytelen aki elvállal már.

Az sztkban vagyok, viszont a megyei kórházban van egy orvos ismerősünk aki lehet elvállalna. Ha most őt megpróbálom és elvállal az akkor baj ha átmegyek másik kórházba? Állandó lakcím szerint oda tartozok. Ideiglenes szerint ide.

Legalább lenne orvosom.

Szeretnék elmenni babamozira is ahol abszolút mindenét megnézik súlya stb. És az ott vizsgáló genetikus is.

De amíg itt vagyok nem tudok semmit intézni. Ez készít ki.

Egyetlen egy orvossal nem tudtam eddig beszélni az állapotomról mert nem foglalkoznak velem. Nstre küldenek reggelente ennyi. Meg magnézium infúziót kapok még holnap és ennyi. A mai napon beszéltem egy szülésznővel aki ki számolta az egészet az elejétől és nem is 5 héttel van lemaradva, hanem csak 2, úgy mint eddig kezdettől fogva...

Ha lenne saját orvosom normálisan foglalkozna velem, de ebben a kórházban nem lesz soha. Nem tudom így mit tegyek. Azért ilyen esetben csak fontos lenne.

Lehet nincs is baj. 2 hét nem 5...

Mindig más ultrahang gépen nézik eltérhetett... Ráadásul azt mondta a szülésznő hogy nő a baba a maga ütemében, mint eddig, nem állt le...

2018. dec. 7. 14:51
 22/29 anonim ***** válasza:
17%
A magnéziumtól nő a baba azért adják valamint caökkenti a méh összehúzódást. Én a 7hónapos terhességemből 6pt feküdtem korházban.
2018. dec. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
30%

Látod, milyen jó lett volna saját orvos?

Jöhet a lepont. Ez a kórházi protokoll, ha retardált a baba, akkor anyukkát bent fektetik. Ennek az az oka, hogy fogalmuk sincs arról, h miért van lemaradva és senki nem mer kockáztatni. Nem fogsz papírt kapni, max, úgy hogy saját felelősségre távoztál, ezzel védik magukat. persze vannak horror sztorik, ez benne van a pakliban, de ha mindennap mász vizsgálatra amúgy is, tök felesleges bent maradni.

Keress egy magándokit!!!!!

2018. dec. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Még annyi, h én mindenképpen keresnék azért olyan orvost, aki elvállal, de így szinte mindegy is, mivel nem ő követte végig a terhességet, így a magán is bent fog tartani a kórházban, mert a kortörténeted hiányában ő sem fogja vállalni a felelősséget.
2018. dec. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Szerintem már nem fogsz olyan orvost találni, aki bevállal, mert rizikós eset vagy.

Ha mégis találsz (próbáld meg azért), akkor sem úszod meg a kórházat, hisz a kórtörteneted miatt nem fogja bevállalni, hogy hazaenged, túl nagy a kockázat.


Nem tudom, merre élsz, de felénk a babamozi egyáltalán nem részletes, inkább a szórakozásról szól, minthogy pontos diagnozisokat kapj. De persze mindenütt más.

2018. dec. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
2+2 hetet feküdtem benn. 37+6- nál nem mozgott a babám, szívhang volt. Bárhogy maceráltuk, semmi. Magas volt a vérnyomásom, toxémia gyanúval már úgy vitt be az sztk- ból a mentő, hogy császár. Végül megmizdult, befektettek. Nst, vizelet minden nap és így is kis hijhán baj lett, mert nem volt ekég erős fájásom, hogy mutassa a gép. Ha nem toporzékolok rám se néznek. A babám belekaki*t a magzatvízbe, méregzöld volt, mikor burkot repesztettek. Ha nem fekszek benn, simán haza küldtek volna hajnal negyed 3- kor. Császár lett, a fiam zöld volt, míg fel nem sírt, senki nem tudta, hogy él- e még, mert megpróbálták hüvelyi úton, oxival vilagra segíteni, de rohamosan esett a szívhangja, majd eltűnt. Holnap egy éve, hogy történt és még mindig sírhatnékom van, ha arra gondolok, mi van, ha nem vagyok benn? Első baba volt, lövésem nem volt, hogy mi az a szülési fájdalom, csak a tompa nyomás miatt volt nyugtalan érzésem. Egészséges, egy éves kisfiú. Tudom, hogy nem olyan jó benn, 2 hetet voltam pathológián, 5 napot gyermekágyon ( fiam antibiotikumot kapott, mert beleivott a koszos magzatvízbe), majd egy hetet nőgyógyászaton magas láz miatt, babástól.
2018. dec. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Én is 5perce lakom a kórháztól, és 2hónapot felüdtem bent, igaz csak azért mert 33. héten császár lett. 3hét után fogadtam orvos mivel úgy éreztem egy bárd van a fejem felett minden viziten mást mondtak attól függően ki volt az ügyeletes. Végül az orvosom mentette meg a babát, azzal a napi nstvel és 2 naponta uhval kiszűrte hogy lasult a mozgása és eltűnt a köldökzsinór eh része. Végül 1300gramm 37cm megszületett, ez kb 28 hetes súly. Ha akkot hazamegyek most nem lenne....a bejárás alatt többet mozogsz mint bent így ő sem fejlődik olyan jól ha lepény gond van.
2018. dec. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Kerdező hogy alakult végül az életed? Picurka megszületett már?
2018. dec. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Még mindig itt vagyok a kórházban, azóta se történt semmi. Nstm tökéletes, áramlás tökéletes, magzatvíz megfelelő, senki nem mondd semmi konkrétat, csak hogy kisebb a gyerek. De ugyanúgy nő hétről hétre fejlődik...
2018. dec. 21. 09:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!