Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mekkora vércukorszint káros a...

Mekkora vércukorszint káros a babára/méhlepényre?

Figyelt kérdés

Két hete folyamatosan terhelget az orvos, hogy megnézzük, kell-e inzulin. Emellett otthon is mérnem kell a cukrom étkezés előtt és utána egy órával, valamint tartom a 160ch-s diétát, amin már dietetikus segítségével variáltunk is, mert hiába tartom be pontosan, néha plusz megszorítások kellettek itt-ott, stb. Sokszor mérek itthon jobb értékeket, de sajnos néha hiába minden igyekezetem, és felmegy 7 körülire, vagy 7 fölöttire. (néha ugyanattól az ételtől, mint ami előző nap még nem dobta meg..) Efölé azért még nem ment sosem.

Nyilván várom hogy mit ítélnek az orvosok, adnak-e inzulint vagy nem, de addigis aggódom..tudom hogy a magas vércukorszint káros a lepényre meg a babára nézve, de ez hogy működik kb? Ezek a 7 körüli értékek már mindig "rontják" a dolgokat, vagy csak ha hosszútávon magas a cukor? (nekem étkezések előtt mindig lemegy normál tartományba, az éhgyomrim sem magas)

Csinálom, amit mondanak az orvosok, és várom az "ítéletet", de közben aggódom, hogy már ezekkel az eredményekkel is ártok-e a babának... 17 hetes vagyok.


2018. dec. 8. 15:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt a legnehezebb, időre enni. 7,10,13,16,19,22 órakor, MINDIG! Tényleg fontos,hogy mindig ugyakkor együnk, de pici csúszás belefér. Inzulin meg pláne időhöz kötött. Ehhez próbálj mihamarabb hozzászokni. Ha vacsira pl nem érsz haza, vigyél magaddal szendót.
2018. dec. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm a tanácsokat- ma időben ebédeltem ugyanazt, és ma nem eredményezett magas cukrot. Tényleg sokat számít az időzítés is-próbálok nem megcsúszni vele.
2018. dec. 9. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!