Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy növeljem meg a vércukorsz...

Hogy növeljem meg a vércukorszintemet koplalás után, hogy az ne legyen káros?

Figyelt kérdés
Hallottam egy csomó mindent a koplalós diéták nem beváltságáról, de higgyétek el: nem egy barátomnál jött be a dolog. Hallottam egy orvostól, hogy a koplalás cukorbetegséget okozhat, mert hosszú ideig vészesen alacsony a vércukor szintje a testben, aztán meg megnő ugyebár. Nos a kérdésem arra irányulna, hogy koplalás után lassan és fokozatosan, vagy semmit nem kímélve rögtön nagyra kell növelni a vércukorszintet.(mondjuk felzabálom a hűtőszekrény tartalmának jó részét :D .) Tehát melyik nem okoz cukorbetegséget? A válaszokat előre is köszönöm!

2014. ápr. 19. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
húsok,zöldségek,tojás.
2014. ápr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát nem erre voltam kíváncsi, de elküldtem a zöld kezet.
2014. ápr. 19. 11:26
 3/7 anonim ***** válasza:

a vércukorszinted szinte mindentől megnő. Ha nem eszel továbbra se semmit, az majd lenntartja. :)

Amit az első írt azok jók lehetnek nem értem miért kell egyből leszólni. Azért egy szelet natúr csirkemellszeletben csak kevesebb cukor van mint a te fél hűtőd tartalmában -.-"

2014. ápr. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jó! Igen az első válaszolót túlreagáltam. Bocs első válaszoló! Azt szeretném még tudni,hogy koplalás után lassan és fokozatosan, vagy semmit nem kímélve rögtön nagyra kell növelni a vércukorszintet. Tehát akkor fokozatosan kéne?
2014. ápr. 19. 11:40
 5/7 anonim ***** válasza:
Összetett szénhidrátokkal,zöldségekkel, fokozatosan bevezetve az étrendbe, ez hatásos.
2014. ápr. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindkét változat növeli a cukorbetegség kockázatát, ugyanis a koplalással van a gond.
2014. ápr. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Koplalás szimplán csak káros, de nem biztos az, hogy cukorbetegség kialakulását növelné. Miért tenné tönkre a hasnyálmirigyet vagy miért csökkentené az inzulin érzékenységünket az evés hiánya? Ennek nézzünk utána jobban.. csak úgy megszokásból ne higgyünk orvosoknak.


Az éhezés rövidtávon nem káros, hosszú távon mind az éhezés mind a koplalás (koplalást tekintsük krónikus éhezésnek) a lényegük miatt problémásak. De nem cukorbetegséget okoznak.


Éhezés után pedig ugyan azok a minőségi és jó élelmiszerek a jók, mint máskor: zsírok (állati, kókusz), húsok, zöldségek, tojás, halak, gombák.

Olajos magok, gyümölcsök..

2014. ápr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!